Hirdetés
Szoftverek, internetezés
Szoftverek terén hála az égnek, nagyon jól állunk. A naptár okos, kényelmesen kezelhető, jól áttekinthető, napi, heti és havi nézettel is rendelkezik, viszont sajnos csak 200 bejegyzést és 100 évfordulót tud tárolni, ami a hatalmas belső memória mellett nevetségesen kevésnek tűnik. A menüben bóklászva további programokat találunk, ébresztőóra, fájlböngésző, időzítő, stopperóra, mértékegység- és valutakonverter, feladatkezelő, jegyzettömb, világóra, számológép, hangrögzítő — utóbbival legfeljebb hatvan perc hosszúságú klippeket vehetünk fel — valamint a "dinamikus vászon" névre hallgató rajzprogram. Külön kiemelném, hogy a készülék képes megnyitni a Word, Excel és PowerPoint fájlokat.
A felsoroltakon kívül három Google alkalmazás (kereső, levelezés, valamint a Google Maps), valamint pár social networking alkalmazás került a készülékre, ám utóbbiak nem kliensprogramok, csak képek feltöltését teszik lehetővé, egyébként a webböngészőn át működnek. Játékok vannak, a legtöbbjük próbaverzió, a kedvencem a faltörős program, ami egy ütés (~3 másodperc) után kiírja, hogy lejárt a próbaidő, vásároljam hát meg a programot.
A belső memória két részre van osztva, az 500 MB-os szeletbe kerülnek tárolásra a multimédiás üzenetek, az elektronikus levelek, a játékok és az ActiveSync/Exchange szinkronizálással áttöltött információk, míg a nagyobb, 1500 MB-os részbe kerülnek a zenék, képek, videók és hangok.
Az internetböngészőt először egy kávézóban próbáltam ki, majd otthon meg is szerettem volna örökíteni pár kép formájában, de gondokba ütköztem, az itthoni hálózatom ugyanis MAC-szűréssel védett, magyarán az S8000 MAC címét hozzá kellett volna adnom a kivételekhez, ami nem jött össze, mert a rendszer sehol nem mutatja meg azt, a neten pedig nem találtam segítséget. Ezen úgy fel is bosszantottam magam, hogy egyrészt nem is csináltam képeket a böngészőről, másrészt meg kell jegyeznem, hogy a MAC cím meglesésének hiánya mennyire jól mutatja az egész rendszer összecsapottságát és azt, hogy az értelmetlen funkciókra van kihegyezve.
A böngésző egyébként egy borzalom, az egyetlen pozitívum vele kapcsolatban, hogy képes megnyitni a PDF fáljokat. Egyébként marha lassú, a töltési idő a duplája az iPhone Safarijának, plusz érthetetlen okokból sokszor másodpercekre megáll. A tördeléssel is gondjai vannak, például nem lehet akkorára nagyítani, hogy a Mobilaréna cikkeinek egy hasábja elférjen — vagy túlnagyít, minek következtében balra-jobbra kell görgetnünk, vagy nem nagyít eléggé, ekkor olvashatatlanul kicsik lesznek a betűk. Összességében: használhatatlan.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!