Samsung Radiant-360 R7 - tovaterjedő zene

Hangminőség, Multiroom alkalmazás, összegzés

A külsőt tekintve valószínűleg elvonatkoztathatunk a méretektől, hiszen, ha egyszer a helyére kerül a 42 centiméter magas eszköz, akkor valószínűleg nem nagyon kerül át máshova. Ha mégis erre kerülne sor, akkor a 3,5 kilogrammos tömeg ezt nem teszi lehetetlenné, akár egy darab hangszóró segítségével is egyszerűen megoldhatjuk, hogy akár a konyhában, akár a hálószobában szólhasson valami, amikor éppen ott tartózkodunk, ebből a szempontból egy ilyen eszköz jelentős előnnyel bír a fix helyen lévő Hi-Fi rendszerekkel szemben.

Samsung Radiant-360 R7 teszt
[+]

A csatlakoztatás történhet WiFi vagy Bluetooth segítségével, utóbbit csak akkor érdemes használni, ha nincs más lehetőség, vagy csak egy-két zeneszám lejátszása erejéig szeretnénk kapcsolódni. Telefonálásra nem alkalmas a kütyü, jelzi a bejövő hívást, de mikrofonnal sajnos nem rendelkezik. A tojás alakú formának az érdekessége, hogy 360 fokban képes teríteni a hangot, és ha ezt a párhuzamot továbbvisszük, akkor a sárgája helyén a mélynyomót találjuk. A tetejére került a magassugárzó, illetve néhány akusztikus lencse található alul és felül. Ez a 360 fokos hangzás valóban működik, de természetesen csak mono eszközről beszélünk, viszont, ha egy szoba közepén lévő asztalon ül a kütyü, akkor hasznos, hogy az egész termet képes beteríteni zenével.

Hirdetés

A zenei minőségéről hiba lenne azt gondolni, hogy felveszi a versenyt egy komolyabb asztali hangrendszerrel, de az átlagos igényeket bőven kielégíti a Radiant-360 R7, a 25 Watt összteljesítményű eszköz hangnyomása elég erőteljes, a basszusok először tényleg meglepőek a kategóriában megszokottakhoz képest, de sajnos itt nagyjából véget is ér az eszköz tudománya, a magas tartományokat sokszor „hazug" módon adja át, egyáltalán nem torzít, de érződik, hogy egy-két frekvenciával meggyűlik a baja, az ideálistól eltérő hangszínnel szólal meg. A sztereó hiánya a készülék kialakításából adódik, de ennek ellenére zavaró tud lenni, a térérzetet egyáltalán nem tudja megadni a kis kütyü.

Samsung Radiant-360 R7 teszt
[+]

A Samsung Multiroom alkalmazás segítségével mutatja meg a foga fehérjét a 360 fokban szóló hangszóró, ami Android és iOS platformokon érhető el. A program segítségével hozhatjuk létre a WiFi-s kapcsolatot a mobilunk és a hangszóró között, ezzel jelentősen megnövelve a hatótávot az eszközök között. Az alkalmazás nem csak a saját zenéinket képes átadni a hangszórónak, hanem rengeteg egyéb külső szoftvert is képes kezelni: a TuneIn segítségével hazai és külföldi internetes rádiók adásait hallgathatjuk, a Deezer és a Spotify segítségével a zenei stream szolgáltatásokat vehetjük igénybe (előfizetési díj ellenében), de hallgathatunk akár podcast-tartalmalakat is a szoftver használatával, amire egyszerre akár több hangszórót is ráhangolhatunk, ráadásul ebbe a rendszerbe beilleszthetjük a Samsung Smart TV-nket is, így adott esetben javíthatjuk a televíziónk hangminőségét is.

Samsung Multiroom alkalmazás Samsung Multiroom alkalmazás

A hangszóró végleges fogyasztói árát még nem tudjuk pontosan, de az biztos, hogy nem filléres tárgyat mutattunk be az imént: 149 900 forintot fognak elkérni érte, amint elkezdik itthon forgalmazni. Erősen rétegtermékről beszélünk, hiszen a Radiant-360 R7 az otthoni Hi-Fi rendszerek és a hordozható Bluetooth hangszórók közötti űrbe pottyant be, az előbbihez nem elég jó a minősége, az utóbbihoz pedig nem elég kompakt és hiányzik belőle az akkumulátor. Aki lakáson belüli használatra nézegetett önálló hangszórót, vagy akár komplett hangrendszert, szeretné az okostelefonjáról vezérelni a zenéit és viszonylag sűrűn hordozná az otthonán belüli helyiségek között, annak jó kompromisszum lehet egy ilyen készülék, de sajnos hiába a rengeteg hangmérnöki munkaóra, amiről a Samsung olyan szívesen számol be, a hangzásvilágon bőven lehetne még mit fejleszteni.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés