Samsung i900 - Labor omnia vincit

Hirdetés

Telefonálás, adatkommunikáció

Telefonálás közben semmilyen problémám nem akadt a készülékkel, a hangminőség a normál esetben és kihangosítva is rendben volt. A videótelefonálásról hasonlókat tudok elmondani, tehát nagyjából semmit, van, működik, nagyszerű. Az Omniát a GSM/UMTS hálózatok közötti váltás sem viselte meg.

A telefonálással kapcsolatos szoftverek többsége gyári Windowsos megoldás, bár a telefonkönyvet egy Samsung-féle szoftverrel is meg tudjuk nézni, amiben van görgetőrutin, valamint gyors abc-szerinti keresési lehetőség. Kontaktokat a belső memória erejéig tárolhatunk, ami a gyakorlatban körülbelül végtelen sok nevet jelent, extra mezők is akadnak szép számmal. SMS-einket chates nézetben láthatjuk, hasznos és látványos funkció. E-mail kliens van, boldogul a hitelesített IMAP szerverekkel és a csatolt fájlokkal is. A hívásnapló nem gyári, könnyedén szűrhetünk a tárcsázott/fogadott/nem fogadott hívások között. Az elmulasztott eseményeket a Today plug-in is képes jelezni. Webböngésző programból rögtön kettő is van, az Internet Explorer helyett viszont érdemes az Opera Mobile 9.5-öt használni, mivel szinte minden szempontból hibátlan, egyedül az a baja, hogy néha hajlamos kissé lelassulni. A relatív kis felbontással rendelkező kijelzőnek köszönhetően a teljes oldalkép megjelenítése esetén lehetetlen elolvasni a weblapok tartalmát, ehhez mindenképp zoomolnunk kell.

Adatkommunikáció terén jól áll a masina. A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), továbbá a masina boldogul a harmadik generációs hálózatokon is. Adatátvitelre GPRS-t, EDGE-et, 3G-t és HSDPA-t is használhatunk, utóbbi 7,2 Mbps-os. Van WiFi és Bluetooth is, előbbi 802.11b/g kompatibilis, utóbbi 2.0-s, támogatja többek között a sztereó hangátvitelt (A2DP) is. Szabványos USB port sajnos nincs, számítógépre az egyedi adatkábellel dughatjuk a gépet - az adatátvitel viszont meglehetősen gyors.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények