Samsung i900 - Labor omnia vincit

Navigáció, akkumulátor, végszó

A készülékben található GPS-vevő, mely a cellainformációkat is felhasználja a pozicionáláshoz. Ennek híján elég lassan talál jelet (SIM kártya nélkül is próbáltam ugyanis), ha viszont engedélyezzük, hogy letöltse a netről az aktuális adatokat, akkor villámgyorsan megtalálja a műholdakat. Továbbá tennék egy bejelentést is, melyet már régóta tudok, de eddig sajnos nem írhattam le: a hazai szolgáltatóknál vásárolt készülékek mellé jár majd iGO 8 navigációs szoftver! Ebből gondolom kiderült, hogy a készülék kompatibilis a szoftverrel, de fontos megjegyezni, hogy csak a legújabb, Omniához készült verzióval! Tehát ha valaki "EU-s import" készüléket és stand-alone iGO-t vásárol, valószínűleg nem fogja tudni futtatni a szoftvert, csak bizonyos megkötésekkel. Ahogy az alant elterülő videóból is kiderül, az i900-hoz adott iGO 8 teljesen képes kitölteni a kijelzőt, van benne egy kicsit pörgősebb magyar hang is. Azt viszont nem árt tudni, hogy az iGO elindulásával egyidőben kikapcsol a giroszkóp, és egészen addig úgy is marad, amíg ki nem lépünk a programból. A képernyőt tehát csak a szoftver menüjéből tudjuk elforgatni, ha pedig a cuccot lekicsinyítjük, a Windows is abban a helyzetben marad, ahogy a program elindítása előtt volt.

Az akkumulátor 1440 mAh-s, cserélhető. Átlagos használat mellett 2 napig képes meghajtani a masinát, ha viszont navigálunk és zenét is hallgatunk, akkor egészen biztos, hogy naponta kell majd töltenünk.

Samsung Omnia
[+]

Összegzés: az Omnia ismét egy próbálkozás arra, hogy a Windows Mobile-ból egy gyorsan, kényelmesen és jól használható operációs rendszer legyen, miközben nem veszti el rugalmasságát és bővíthetőségét. A Samsung kicsit más vonalon indult el, mint a HTC, és sokáig jutottak, nagyon sokáig. Az i900-on látszik, hogy egy jól átgondold koncepció végterméke, ahol lehetett, ott belenyúltak a Microsoft rendszerébe, a változások pedig kivétel nélkül pozitívak. Véleményem szerint a Samsung csupán egy nagy hibát követett el a készülékkel kapcsolatban: azt, hogy ilyen kijelzőt tett bele. Egyrészt nem túl jó minőségű (napfényben ugye nehezen látható), másrészt a mérethez képest elég kicsi a felbontása, de ami még nagyobb baj: nem szabványos, 4:3-as oldalarányú. Ezzel lőttek a szoftveres kompatibilitásnak, sok program van, ami egyszerűen nem hajlandó elindulni az Omnián. Pedig ezt (no meg persze az X gombot) leszámítva nagyjából minden rendben van, apróbb bakik vannak, de ezek elkerülhetetlenek. Az Omnia szép, gyors, okos és ehhez mérve meglehetősen olcsó. Egy dolog biztos: a Samsung letette a névjegyét a Windows Mobile piac asztalára.

Samsung i900 Omnia

Bocha

A tesztkészüléket a Samsung Magyarország biztosította, köszönjük!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés