Hirdetés

Samsung i8910 HD - mindent bele

Zenei funkciók, GPS

A dobozból egy felvevőgombos, agybadugós füles kúszik elő. Ennek mind kialakítása, mind pedig minősége abszolút méltó az i8910 HD tudásához. A készülék kihangosítva kissé vérszegényen szólal meg, de ekkor derül ki, hogy sztereó hangszórócskákat kapott, amelyek főleg filmnézés során tűnhetnek fel.

Samsung i8910HD menu

A szoftver nem egy különösebben nagy durranás, mindazt tudja, ami manapság elvárható, fut a háttérben, vannak hangzásképet, megjeleníthető az albumborító, a számok rendezésének alapját pedig szokás szerint az ID3 tagek képezik. Ha fektetett nézetet használunk, akkor az albumborítók között tudunk lapozgatni, a Samsung üdvözli az iPhone-t. A mellékelt fülest bedugva megváltozik a világ, a gyári tartozék segítségével egészen korrekt zenei élményt kapunk. Bár saját véleményem szerint az LG Arena szintjét nem éri el, de a gyári hangzásképeket használva egész sokat ki lehet belőle hozni, ez az 5.1 csatornás izé most kevésbé jött be. Ha már a headset úgyis bent van, akkor érdemes kipróbálni az FM-rádiót is, ebben van RDS funkció, sőt, a rádióadások felvételére is nyílik lehetőség.

Samsung i8910HD menu

Az i8910 HD-ból nem hiányzik a GPS vevő sem. Ez egy percen belül talált elég holdat a pozícionáláshoz, pedig a mobilnettel elérhető koordinátákat le sem töltöttem. Stabilan fogja is a jelet, hardveresen tehát nincsen gond, de szoftveres oldalról komoly kihívásokkal küzd a készülék. Ebben a modellben ugyanis a Route66 nevű navigációs alkalmazás az alapértelmezett program, amely Navteq térképekre építkezik. Ez a Nokia Maps esetében is igaz, de sajnos a Samsung megoldása közel sem olyan kifinomult, mint a finnek régóta reszelgetett szoftvere.

A mi készülékünkben nem is volt magyar térkép, ráadásul itt egy pudvás utcasarkot sem tehet meg az ember anélkül, hogy ne fizetne elő, bár olcsóbb mint a Nokia terméke, két évre kérnek Kelet-Európáért 89 eurót. Viszont a Symbian azért Symbian, hogy az ember más szoftvereket is kipróbálhasson, állítólag az iGO már készül erre a rendszerre is, az pedig itthon nagyjából meg is oldja a gondokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés