Alapfunkciók
A telefon 40 megabyte belső memóriával rendelkezik, ide kerülnek többek közt a telefonkönyv bejegyzései. A névjegyzék a szokásos, egy névhez bármennyi adat tárolható, az adatok mezőneveit kedvünk szerint átírhatjuk. Csoportokat hozhatunk létre, melyekbe a névjegyzékből adhatunk tagokat. A kontaktokhoz tartozó hangazonosítót itt sem nekünk kell felvenni, hanem automatikusan generálódik.
A hangtárcsázás viszont nem olyan egyszerű, mint a Nokiánál. Ott a jobb funkciógombot kicsit hosszan megnyomjuk és a telefon már várja is, hogy kimondjuk a tárcsázandó nevet. Itt az i450-nél ezt egy kicsit átszabták, mondhatnám azt is, hogy túl variálták. A hangtárcsázás a nulla számbillentyű hosszas megnyomásával indul, tehát szét kell csúsztatnunk hozzá a telefont. Ekkor elindul a Voice Signal nevű alkalmazás és egy kedves női géphang megkér, hogy parancsoljunk neki, sajnos angolul („Say a Command”). Ekkor kell a „call” parancsszóval együtt bemondani a felhívni kívánt személy nevét. A legtöbb esetben (már ha egyáltalán a „call” parancsszót megértette és nem valami egész mást csinál helyette, mert ezzel a módszerrel többek közt lehet alkalmazásokat is elindítani) nem érti meg a nevet, ilyenkor visszakérdez, („did you say?”) és felkínál pár a bemondotthoz szerinte hasonló nevet amiket szintén hangutasításokkal lehet elfogadni („yes / no”). Ha valamilyen úton módon eljutottunk a kívánt személyhez, akihez adott esetben több szám is meg van adva (pl. otthoni, irodai, mobil), akkor hiába van beállítva alapértelmezett hívószám, a „hölgy” megkérdezi, hogy melyik számát szeretnéd tárcsázni. Na, ez így minden csak nem használható, viszont ha unatkozunk és nincs kivel beszélgetni, akkor tudunk kérdezz–felelek-et játszani a telefonnal.
Az üzenetkezelés szintén a megszokott Symbian jellegű. Az üzenetírást indíthatjuk a névjegyzékből és az üzenetek menüből is. SMS írásnál több címzettet, vagy akár csoportot is kiválaszthatunk. Az e-mail kliens kezeli az IMAP fiókokat és a hitelesített SMTP szervereket. Postafiókonként állítható a levelek automatikus letöltése. Ezen belül beállítható, hogy melyik napokon, hány órától hány óráig és milyen időközönként legyenek letöltve a levelek.
Ahogy azt már a Feature Pack 1-es S60-as telefonokban megszokhattuk az ébresztőóra már nem csak egy időpontban jelez, hanem beállíthatóak ismétlődő riasztások is. Viszont a hangrögzítővel az eddig látott FP1-es telefonokkal ellentétben csak 1 perc vehető fel. A naptár is az eddigi jól bevált. Választhatunk havi és heti nézet között, felvehetünk emlékeztetőt, évfordulót, találkozót és teendőt. Ez utóbbi kettőhöz riasztást is bekapcsolhatunk.
Az előre telepített alkalmazások között találunk még egy Adobe PDF olvasót, a QuickOffice programcsomag dokumentumok nézegetésére alkalmas verzióját, az Adobe Flash Lite lejátszójának 2.0-s verzióját és egy GPS kezelő programot. Ezzel a telefonhoz Bluetoothon kapcsolódó GPS vevőt tudjuk kezelni. Meghatározhatjuk a helyzetünket, tengerszint feletti magasságunkat, sebességünket, megtudhatjuk a megtett távolságot, valamint térkép nélkül tudunk navigálni beállított koordinátákhoz, kvázi modern kori iránytűként használhatjuk, geocachingeléshez ideális lehet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!