Hirdetés
Külső
Bár tesztalanyunk nem egy tradicionális Gear készülék (azaz nem Tizent futtat és nem csak Galaxy eszközökkel tud kapcsolatot létesíteni), első pillantásra szembetűnik a hasonlóság a Samsung okosóra-családjának tagjaival. A kijelzőt körbefutó keret, a szíj kialakítása és az alul és felül sréhen levágott óratest is az előző Gear készülékeket idézi. Az androidos okosóra 60 grammot nyom, 38 x 65 x 14 milliméteres méretekkel rendelkezik, azaz az alapterülete és a magassága egy kicsit meghaladja az átlagot, ami a kijelző körüli fekete sáv vastagságának is betudható. Az eszköz fekete és sötétlila színekben került piacra, mindkét modell sztenderd 22 milliméteres szíjjal rendelkezik, mely szabadon cserélhető.
Az előlapon egy 1,63 hüvelykes képátlóval rendelkező kijelző feszít, a felbontása 320 x 320 képpontos, a pixelsűrűség így eléri a 277 dpi értéket. Ez bőven elég a pixelmentes képhez, a képpontokat csak közelről lehet kiszürni, egy órát pedig egyébként is tisztes távolságból néz az ember. A megjelenítő képe rendben van, a Super AMOLED panelen a fekete valóban fekete, arról nem is beszélve, hogy a technológia az üzemidőre is pozitív hatással van. A Gear Live-ból azonban sajnos kimaradt a fényszenzor, így a fényerő automatikus, az aktuális viszonyoknak megfelelő szabályozásáról is le kell mondani. Menő viszont, hogy a kijelzőt körbeölelő káva fémből van.
A készülék oldalán egyetlen gomb található, mely a kijelző felélesztésére és lekapcsolására szolgál, hosszan nyomva egyenesen a beállítások közé tudunk ugrani. A vezérlés fő eszköze tehát az érintőkijelző, ám természetesen a Gear Live-hoz is lehet beszélni (a magyar nyelvet nem érti az eszköz), a hangfelismerés hatásfoka rendben van. Megszólalni viszont nem tud, az órán ugyanis nincs hangszóró.
Fontos kiemelni az IP67 védettséget is, melynek alapján egy korlátozottan por- és vízálló eszközzel van dolgunk. Egy mélytengeri búvárkodást valószínűleg azért nem él túl, de nem kell pánikba esni, ha az ember elfelejti levenni zuhanyzás előtt. Kényelem szempontjából a Motorola-féle eszköz jobban teljesített, a Gear Live egy kicsit túlméretes jelen sorok írójának csuklóján, a szíj pedig kissé merev. Kényelmetlennek viszont nem neveznénk, inkább úgy fogalmazunk, a Gear Live viselése kevésbé volt transzparens, mint azt a Moto 360-nal tapasztaltuk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!