Hardver, szoftver
A Samsung okosórája a hardver szempontjából nem mutat eltérést a konkurenciához képest, ez alól kivétel persze a századfordulós vassal szerelt Moto 360. A Gear Live lelke egy Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészlet, melyre többek között az LG, a Sony és az ASUS is okosórát épített. A SoC-ban egy négymagos, magonként legfeljebb 1,2 GHz órajelen pörgő, ARMv7 utasításkészletű Cortex-A7 processzor foglal helyet, a grafikus műveleteket egy 450 MHz-en ketyegő Adreno 305 végzi. A RAM mérete 512 MB, a belső tárhely kapacitása 4 GB.
Az órán az Android Wear legújabb, 4.4W.2 verziója fut, mely körülbelül egy hónapja látta meg a napvilágot. A Google okosórás platformját használva a gyártók nem nyúlnak bele a felhasználói felületbe, így például tesztalanyunkon sem található meg a Samsung saját fejlesztésű TouchWiz felülete. Extraként csupán néhány egyedi óralapot és appot kapunk, így a rendszer újbóli ismertetésétől eltekintünk, további információért ezt az irományt ajánljuk. A működési sebesség rendben van, folyamatosság szempontjából érezhető a Gear Live előnye a Motorola órájáhoy képest. Az erősebb hardver mellett a kijelző formája is jót tesz a rendszernek, míg a Motorola óráján néhol megfigyelhető egy-egy oda nem illő felület, a Gear Live négyzet alakú megjelenítőjére tökéletesen illeszkedik az Android Wear.
A társaihoz hasonlóan a Gear Live is tartamlaz egy Bluetooth 4.0 LE lapkát, a kapcsolat stabil volt a tesztidőszak során. Emellett egy gyorsulásérzékelő, egy giroszkóp, egy digitális iránytű és egy pulzusmérő is helyet kapott a repertoárban, utóbbi kettőt egy-egy saját Samsung fejlesztésű app is ki tudja használni. Az óra természetesen pedométerként is funkcionál, azaz számolja a megtett lépéseket, a mérések eredményei pedig az appok számára is elérhetőek, ilyen például a gyárilag feltelepített Fit alkalmazás.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!