Samsung Gear Fit 2 - szerintem valami követ

A Samsung első okos-fitnesz karkötő-órájának továbbfejlesztett változata érdemben csak egy, de annál lényegesebb ponton tér el elődjétől, ez pedig a beépített GPS, ami kényelmesebbé teszi a használatot.

Kialakítás

Azon kívül, hogy összességében kisebb lett a ketyere, korszakváltó forradalom nem tört ki a tervezőasztalok fölött, viszont a dizájn sokat finomodott. A fényes, króm hatású keretet eloxált fémre váltották, amely síkban van a kijelzővel és színben harmonizál a pánttal. Választhatunk kék, rózsaszín vagy szürke óratestet, ami a valóságban inkább enyhén lilás beütésű, a hozzá tartozó szíj pedig szürkéskék. A kellemes tapintású, textúrált gumiszíjak továbbra is cserélhetők, ha mondjuk, rózsaszín órára vágynánk, de élénk kék szíjjal. Attól még, hogy annyira nem hangzik jól, teljesen elképzelhető, másrészt esélyes, hogy a színválaszték a jövőben bővülni fog. Méretből egyelőre kétféle létezik, kicsi és nagy, viszont kellően meghúzva a 155-210 milliméteres csuklóra (ez a nagy) szánt verzió is életképes egy 150 milliméter körátmérőjű kézen (lásd a tárgyfotókat). A méretezőlyukak éppen kiváló kialakításúak, a színén Samsung felirattal ellátott fém akasztóféleség könnyen ki- és bepattintható, ennek ellenére atomstabilan rögzül.


[+]

Az egész szerkezet mindössze 30 gramm. A Gear Fithez képest mért 3 grammos túlsúly ellenére még mindig nagyon könnyű és kényelmes. Fektetve vizsgálva 51,2 mm széles, 24,5 milliméter magas, vastagságra pedig tippre megegyezik az előddel. (Nem hivatalos mérésünk alapján a legvastagabb ponton egy centiméter.) A kijelző is kisebb lett (1,5 hüvelyk), ezzel együtt a felbontás 432 x 216 nőtt, viszont továbbra is a Samsung által elsőként alkalmazott, érintésérzékeny, hajlított Super AMOLED megjelenítő mellett döntöttek. A számszerűleg végtelen kontrasztarány mellett kiemelkedő fényerővel operáló technológia kifejezetten kedvező választás egy kültéren is gyakran használt eszköznél, ráadásul komolyabb erőforrásigény nélkül teszi lehetővé az óra egyszerűsített, de folyamatos megjelenítését. Fényérzékelőt nem kapunk, viszont van utcai mód, amivel 5 percre rendesen megküldhetjük az intenzitást. A kijelző letakarásával való képernyőzár érintésalapú, akkor is működik, ha csak a mutatóujjunkat fektetjük a kijelző teljes hosszára.


[+]

Az óra jobb- és balkezes használatra is alkalmas, bár jobb kézen egy kicsit kényelmetlenebb a jobb oldalon található gombok nyomkodása. A felső alapvetően a vissza funkciót tölti be, de a kijelző felélesztésére is alkalmas, az alatta lévő, kicsit kisebb kezelőszerv pedig első körben a főoldalra teleportál, onnan pedig a menübe léptet. Erre egy tetszőleges alkalmazás, dupla nyomásos gyorsindítása is programozható. Az eszközt megfordítva két fület látunk a szíjak csatlakozásánál, ezek lenyomva tartásával húzható ki a pánt a foglalatból. Eléggé neki kell feküdni, de nem kivitelezhetetlen. A két arany színű csatlakozófelület a töltődokkolóhoz rögzíti a cuccot, amire érzésre mágnesek is rásegítenek, a többi alkalmatosság a szenzorokhoz tartozik: van benne pulzusmérő, barométer, valamint giroszkóp és gyorsulásmérő is.


[+]

A felhasználás jellegét tekintve természetesen IP68-as védelemmel is ellátták. A mi bátorságunk az aktív mosogatásig terjedt, de egy kiadósabb zuhanyt már nem kockáztattunk meg. Viszont érdemes figyelni, hogy milyen tevékenységekre reagál a folyamatosan futó lépésszámláló. Maradva a vizesblokknál, egy sima hajszárítást már sporttevékenységnek gondolt, ami deréktájig érő haj esetében mondjuk nem akkora túlzás, viszont 338 lépést leszámolni ez idő alatt kissé indokolatlannak tűnik. A pulzusmérő ellenben egészen pontos, amit egy hagyományos vérnyomásmérővel ellenőriztünk is. Normál használat mellett általában magától és teljesen észrevétlenül lép működésbe, az adatokat a nyugalmi, aktív és alvó állapot felismerésére használja, edzés közben pedig a hatékonyságot monitorozza.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés