Hirdetés
Multimédia
Sejthető, hogy itt sem lesz gond, hiszen az S5 igen jól teljesített ezen a fronton. A puszta számok 16 megapixeles kamerát és 4K videofelvételt írnak, ami még mindig csak a csúcsgépekre jellemző. Az S5 Active kamerája ugyanarra képes, mint az S5-é, a részletekkel nem traktálnék itt most különösebben senkit, egyértelműen az élmezőnyben a helye, aki minden apróságra és mélyrehatóbb elemzésre vágyik az olvassa el bátran az S5 kamerájáról írt cikkünket. A rend kedvéért azért jöjjön néhány tesztfotó.
A képek megerősítik, amit az S5 kamerájáról eddig is tudtunk: jó a vonalélesség, a mobilos mezőnyben okés a dinamikatartomány, nem tűnnek el a részletek és rosszabb fényviszonyok esetén is lehet többé-kevésbé értékelhető alkotásokat készíteni. Természetesen a képek és a videók visszanézése sem ütközik nehézségekbe, számos formátummal elboldogul a gép, akkor sem jön zavarba, ha két Full HD filmet akarnánk egyszerre, két ablakban nézni, bár ennek nyilván zéró értelme van, de jól mutatja a hardver erejét.
A Samsung saját zenelejátszóját találjuk meg a telefonban, ez könnyedén listázza a számok mindenféle bontásban. Lejátszás során bekapcsolható a SoundAlive nevű hangzásjavító, ahol egy mátrix segítségével babrálhatjuk a hanghatásokat, szimulálhatjuk csöves erősítő hangját, van extra basszus és 3D effekt is. Akárcsak az S5-ben, ebben sincs FM-rádió. A mellékelt füles zenére is használható, ha nem is éri el a kifejezetten erre specializálódott márkák színvonalát. A hátlapon levő hangfalacska elég hervatag, nyilván a szigetelés is sokat tompít, meglehetősen dobozszerű a produkció. A beszélgetési hangminőség ellenben kifogástalan és kihangosítva is tud annyit az eszköz, hogy akár autóban is használható legyen.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!