Kapcsolat, extra funkciók, Galaxy AI
A Bluetooth 5.4-es kapcsolat stabil (RSSI: -45 dBm), két hétig napi szinten használtam a Buds3 Prót egy Galaxy S24 Ultrával, és egyszer sem hagyott ki a hang. Viszont a kodektámogatás lehetne bőségesebb, az SBC és AAC mellett egyedül a Samsung saját fejlesztésű SSC UHQ-ja opció, ami papíron 24-bitet képes átvinni 96kHz-en ugyan, de nem gyakori támogatottsága azokban az eszközökben, amiket nem a dél-koreai cég gyárt. A százezer forintos TWS fülhallgatók között pedig már alapvető elvárásnak mondható egy aptX vagy egy LDAC. Ez pedig általánosságban a Buds3 Pro hátrányára válik, mert ahogy az SSC támogatása, úgy több extra funkció is csak Samsung modellekkel érhető el.
Ilyen például a Galaxy AI által használt nyelvi modulokból dolgozó Tolmács, amihez le kell tölteni a kívánt nyelvi csomagokat (egyelőre magyar nincsen), és a telefonnal együtt fordítógépként használhatjuk a fülest. Mi a fülünkben halljuk majd a másik válaszait az általunk választott nyelvre fordítva, ő pedig a mi szavainkat a telefon hangszóróin át a saját nyelvén. Ezt pár egyszerű angol, francia és német mondatváltással kipróbáltuk, ott remekül működött, főleg az, hogy meg tudta különböztetni a Buds3 Pro és a telefon, hogy mikor ki beszél. Viszont nem olyan Bábelhal azért a dolog, mint a TimeKettle IFA-n látott megoldása, de mentségére szóljon, hogy nem is egy dedikált fordítógépről van szó, hanem egy hasznos extráról.
Bekapcsolható, hogy a beépített mikrofonokkal szirénák vagy bemondók hangját érzékelve a Buds3 Pro automatikusan átengedő módra kapcsoljon, ez két-három másodperces késéssel reagál tapasztalatim szerint, viszont pontosan észreveszi akár a szirénát, akár az ajtók záródását jelző figyelmeztető sípolást tömegközlekedési eszközön. Késik viszont a Samsung saját térhangzásának (a menüben 360 fokos hangként kell keresni) fejkövető funkciója is hasonló két-három másodperceket, a fülhallgató a fej fordítására nem valós időben reagál, mint az Apple, a Sony vagy a Jabra megoldásai, hanem eltolódva követi le a mozgást.
Elméletben volna arra is lehetőségünk, hogy a fülhallgató felolvassa a beérkező üzeneteinket és akár reagálhatnánk is rá a Bixby segítségével anélkül, hogy a Buds3 Pro szárát meg kellene érinteni. Viszont ez tapasztalataim szerint magyar nyelvre állított telefonnal nem működik, hiányzó nyelvi csomagra figyelmeztet a telefon minden alkalommal egy eltűnő ablakban ha befut egy értesítés. Bixby angol nyelven elérhető így is, parancsokat tudunk neki kiosztani, de az üzenetek felolvasása még nem megy neki így. Pontos viszont a beszédhang felismerése, a zene automatikus megállítása és az ANC hangátengedő módra állítása a Buds3 Pro használata során.
A Samsung készülékkereső hálózata (forrás: Mobilaréna) [+]
Az alkalmazásban van illeszkedés-teszt és a Samsung saját készülékkereső hálózatába is beépül a fülhallgató. A lokátoron keresztül meg lehet csengetni a füleseket, ez a szokásos hangosabb pityegés lejátszása mellett elkezdi a szár tetején lévő LED-csíkokat is villogtatni, így könnyebben megtalálhatók a fülhallgatók akár egy táska mélyén is, szerintem ez jól jöhet. A LED-csíkok egyébként ki- és bekapcsolhatók folyamatos világításra vagy villogásra, ha 30% feletti a töltöttsége a füleseknek, alapértelmezetten viszont nem világítanak a fejünkből kifelé.
Bekapcsolt LED-ekkel a Buds3 Pro [+]
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!