Samsung Galaxy Buds3 Pro - szárat eresztettek a babok

Ha el tudunk tekinteni a külső hasonlóságoktól, egy jó Samsung fülhallgatót ismerhetünk meg a Buds3 Pro képében.

Hangminőség, üzemidő, verdikt

A passzív és az aktív zajszűrés jónak mondható, de nem a kategória legjobbja. Az ANC működése minimális fehér zajjal jár, ami zene nélkül vagy halk zenelejátszás, beszéd hallgatása mellett hallható. Van adaptív mód is az ANC-hez, ami a környezeti hangok erősségéhez igazítja az ANC erősségét. Ehhez a fülhallgató folyamatosan újrakalibrálja magát használat közben, viszont ez hullámzó erősségű fehér zajjal jár, amit észre lehet venni. Valamivel nagyobb probléma az ANC-vel, hogy jelen formájában a Buds3 Pro a beszédhangokat és az irodai zajokat nem szűri ügyesen, az elődje, a Buds2 Pro ebben sokkal jobb volt. A transzparens mód viszont kényelmes és szinte tökéletesen életszerű, minimális digitális éllel jár csupán használata. Mindennapi ingázáshoz viszont így is kényelmes társnak bizonyult a Buds3 Pro, sőt a berlini IFA-ra és onnan vissza tartó repülőúton is képes volt a kabin zúgását eltüntetni, 60-70% közé emelt hangerővel pedig a beszédhangok foszlányai sem jutottak már be a fülembe.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A zenei hangzás más tészta, ott nem tapasztaltam az ANC-t illető hullámzó teljesítményt. A Buds3 Pro 10 milliméteres dinamikus hangsugárzóival és dedikált magassugárzóival a népszerű V-formára van hangolva, vagyis megtolja a mélyeket és a magasakat a gyári kalibráció, ezen manuálisan egy kilenc sávos virtuális keverőn, vagy előre programozott EQ profilokkal változtathatunk. Az előre beállított hangszínszabályzói profilok közül számomra a Világos volt az, ami a legkellemesebb volt, lévén a megemelt énekhangok mellett megmaradtak érezhetően a mélyek és ez szólt a legtisztábban, nem vesztek el cintányérok és az elektromos gitár magas hangjai sem mondjuk a basszusgitár mögött az Interpol The Roverjében. A Buds3 Pro részletessége az alapvető beállításokkal sem rossz, viszont a V-karakteresztikához hozzátartozik az is, hogy a magasakat kiemeli, amivel egyes stílusok kissé nyersnek hatnak az EQ állítgatása nélkül, tökéletes példa lehet erre A Streetkid Named Desire a Bad Religiontól. Véleményem szerint a már említett Világos beállítással érhető el a legtisztább, legtermészetesebb hangzás jó sztereóval, kialakításhoz képest kellemes térrel. Az aktív zajszűrés bekapcsolása nincs hatással a hangminőségre.

[+]

Telefonhívások során új zajszűrő algoritmus dolgozik a fülhallgatóban, ami a standard 8 kHz helyett képes 16 kHz-en is felvenni, ezzel jobb tisztaságot elérve. Feltéve, hogy ezt a funkciót támogató Samsung telefonunk van, és azon is olyan alkalmazást használunk, ami képes erre. A hangminőség szerintünk jónak mondható, a Buds3 Pro a felvett minták alapján és a lebonyolított telefonhívások során is megbízhatóan működött, a mindennapi használatra alkalmas. Az erősebb utcai zajokat nem tudja kizárni sajnos, de a beszélő hangját pedig ügyesen izolálja a szél elől például. Opció, hogy az ANC-t egy fülhallgatóra is bekapcsoljuk, ha klasszikus headsetként szeretnénk használni a fülest.

Az üzemidőt én korrektnek tapasztaltam, két hét alatt napi minimum 1-2 órányi vegyes használattal a fülhallgató a második hetén kérte, hogy töltsem fel. Egyhuzamban az 6 óra körüli érték reális, ami viszont nem kiemelkedő, inkább átlagos a kategóriában. A töltés sem kifejezetten gyors, de azért másfél óra alatt feltöltenek a teljesen lemerült fülesek és a tok is.

Összegezve a dolgokat, a Galaxy Buds3 Pro egy szerethető és könnyen használható fülhallgató főleg Samsung telefon mellé, jópofa extrákkal. De furcsa, hogy az ANC gyengébbnek érződik, mind a Buds2 Pro zajszűrése volt, így a Bose és Sony hasonlóan árazott fülhallgatói mellett elmarad a Samsungé. A hangzás és a mikrofonos hangminőség jó, de alapvetően a Jabra kiegyensúlyozottabb. Az üzemidő jó, a fülhallgatók kialakítását pedig érhetik kritikák, de alapvetően a nagy tömegek számára kényelmes és kezelhető. Csak ennek a nagy tömegnek érdemes Samsung okostelefonnal is rendelkeznie, ahogy azt többször említettem már a tesztben, a Buds3 Pro összes funkciója ugyanis csak a gyártó saját eszközeivel használható ki. Android 11-et vagy újabb rendszert futtató más telefonokra ugyan letölthető a Galaxy Wearable app, iPhone-ra már nem. Százezer forintos áron az SBC és AAC kódolások kizárólagos használata már nem megengedhető úgy, hogy mellette csak az SSC-t támogatja a fülhallgató. Kérem az aptX-et vagy az LDAC-t!

Viszont hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem élveztem a Galaxy S24 Ultra mellett a Buds3 Pro használatát, de ezen az árszinten már ott a teljesség igénye nélkül a Bose QC Ultra Earbuds, a Sony WF-1000XM5, a Jabra Elite 10, a Sennheiser Momentum TWS 4 (vagy iPhone mellé az Apple AirPods Pro) is, melyek közül nem a Buds3 Próra esne a választásom. A Buds3 Pro a Samsung valamelyik ünnepi akciójában jó vétellé válhat, főleg ha rendelkezünk mellé egy felsőkategóriás Samsung telefonnal, de egyelőre Buds2 Pro jobb ár-érték arányú ajánlat a dél-koreai cég kínálatában.

viragdani01

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés