Hirdetés
Külső
A dobozon látható képtől nem jöttem extázisba, ez pedig sajnos akkor sem változott, amikor már a telefont fogtam a kezemben. Valahol a szívem mélyén ugyanis azt vártam, hogy kapok valami újat a Samsungtól, de sajnos nem így történt, ugyanaz a lekerekített, rossz nyelvek által szappantartónak nevezett forma köszönt vissza az Ace 3 esetén is, amit eddig is láthattunk; persze nem is elvárható, hogy egy gyártó pont a középkategóriában rakja le a nagy innovációt, de azért az ember reménykedik, a formatervet ugyanis kezdem egy kicsit unni. Az állandóság az anyaghasználatnál pont előny, műanyag, fém és vélhetően üveg kombinációja az új Ász, az összeszerelést pedig most is hibátlanul végezték, semmi recsegést nem produkál a ház, még az erősebb tekergetés ellenére sem. A 121,2 x 62,7 x 9,8 milliméteres méretekkel és 115 grammos tömeggel megáldott telefon továbbra is jól vezérelhető egy kézzel, viszonylag kicsi masináról van szó.
Az előlapot szépnek is nevezhetnénk, ha nem ezt láttuk volna az elmúlt másfél év (majdnem) összes Samsung telefonján, mindenesetre a körbefutó króm csík sokat dob a dizájnon. Felül láthatjuk a VGA előlapi kamerát, a szenzorokat, a beszédhangszórót, valamint a Samsung és DuoS feliratokat, ám megint kimaradt az értesítő LED, melynek megléte egy középkategóriás modellnél elvárható lenne. Alul szokásos módon fizikai testet öltött a home gomb, a visszalépés és menübe ugrás funkciókat viszont érintéses megoldással érhetjük el. A karcálló borítás alatt egy 4 hüvelykes képátlójú, 480 x 800 pixeles felbontású TFT-LCD kijelző rejtőzik, 233 ppi-s pixelsűrűségi értéke rosszabb, mint az elődnél, de a fényerő és a betekintési szög szintén, napfényben sem lehet gondunk a tartalom elolvasásával. A fényerősség egyébként 424 cd/m2, ami tényleg kellemes értéknek mondható.
A króm keret az oldalakra is átlóg, a dizájn unalmas, de ettől függetlenül kulturált és szép. A telefont bekapcsolni a jobboldalon található gombbal lehet, felül a fülhallgatót csatlakoztathatjuk, baloldalról pedig a hangerőt szabályozhatjuk. Alulra két dolog került, az egyik a microUSB kábel csatlakozója, a másik pedig a beszédmikrofon.
A hátlap plasztikból készült, lakkozott fényes felülete gyorsan gyűjti az ujjlenyomatokat, de a nagyok dizájnja itt is elérhető, aminek köszönhetően úgy néz ki, mintha szálcsiszolt fém lenne. A hangszóró, a kamera és a segédfény egymás mellett foglalnak helyet; a borítás levehető, az akkumulátort pedig cserélni is tudjuk. Az egyik SIM-foglalat eléréséhez szükséges is a telep kivétele, a másikhoz viszont oldalról férünk hozzá, mint ahogy a microSD kártya helyét is hasonló módon találjuk meg.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!