Samsung Galaxy Ace 3 DuoS - Ace, hova mész?

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A kétkártyás verzióban nincs NFC, de a Magyarországon is piacra kerülő, egy SIM-foglalattal és LTE-vel bíró változatba belekerült. A DuoS-nál is van viszont 802.11b/g/n-es WiFi modul, mely internetmegosztásra is képes, amihez hasonlóan örvendetes a 4.0-s Bluetooth megléte. A beépített A-GPS-egységgel jól és gyorsan tudunk pozíciót találni, a navigációval tehát nem lesz probléma. Mobiladatkommunikáció esetén 14,4 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési korláttal találkozunk, de az LTE-s változat ennél nyilván többet tud A hangminőség kiváló, tisztán hallható mindkét beszédpartner. A két SIM készenlétben együtt funkcionál, ám híváskor már nem így van, a nem használt kártya automatikusan lecsatlakozik a hálózatról. Szaknyelven ezt úgy mondjuk, hogy dual standby, de nem dual active.

Samsung Galaxy Ace 3 DuoS screen shot Samsung Galaxy Ace 3 DuoS screen shot

A böngésző már nem támogatja a Flash tartalmakat, melyért talán kárpótol a sebesség. Az oldalak betöltése és a görgetés is szempillantás alatt történik, könnyen tudunk navigálni az éppen olvasott szájtokon. Külön beállítás esetén a sorok jól tördelődnek, könnyen olvasható lesz ezáltal a szöveg.

Samsung Galaxy Ace 3 DuoS
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy Ace 3 DuoS
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Az 1500 mAh-s akkumulátor elvileg 370 óra készenléti és 8 óra beszélgetési időt biztosít. Az igazság közel állhat ehhez, ám az biztos, hogy ha a két kártyát intenzíven használjuk, akkor esténként mindenképpen töltőre kell dugnunk a telefont, visszafogottabb használat esetén pedig körülbelül másfél napra számíthatunk.

A Samsung termékfrissítési rendszere viszonylag egyértelmű, ha van egy jól bevált sorozat, akkor ahhoz évente jön egy folytatás. Az Ace széria első tagja nem volt igazán nagy szám, a második szereplő viszont egész jól sikerült, az eladás pedig elvileg mindkettőnél rendben volt. Tesztalanyunk értékelése előtt tisztázni kell, hogy ez a cikk az Ace 3 DuoS készülékről szól, nem a hazánkban is forgalomba kerülő, LTE-s és egykártyás változatról. A kétkártyás modell ugyanis csepp a tengerben, a szokásos picit talán unalmas unalmas formaterv mellett még a teljesítmény sem az igazi, legalábbis nem azért a 70 ezer forintért, amit jelenleg a külföldről érkező készülékekért fizetni kell. Örvendetes a 4.2.2-es Jelly Bean operációs rendszer, a jó kijelző és a kamera, a hangminőség, de a hardver ebben az árkategóriában egyértelműen gyenge. Az Alcatel kétkártyás Idolja sem egy erőgép, de értelmes alternatíva lehet tesztünk alanyával szemben, továbbá a Prestigio kínálatát is érdemes szemügyre venni vásárlás előtt. Szolgáltatói ajánlatban viszont érdekes lehet az LTE-s Ace 3, melyet egyelőre még nem teszteltünk, de ami késik, nem múlik.

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Samsung Galaxy Ace 3 - olcsó S-ág

    A koreai újdonság lehet az ország következő néptelefonja, hiszen hasonlít a Galaxy S3-ra, komoly hibája nincs, a szolgáltatók pedig szórni fogják.

  • Bemutatkozott a Galaxy Ace Style

    Android KitKat operációs rendszerrel, fejlett kamerával és WVGA megjelenítővel érkezik a Samsung mérsékelt árfekvésű okostelefonja.

Előzmények