Samsung Galaxy A50 - minden, ami kell

És semmi, ami nem? Az A50 egy nagyon kiegyensúlyozott szolgáltatáskínálatú telefon, amelyben van egy csomó extra, hord magán három kamerát és általánosságban kifejezetten jól sikerült.

Multimédia

Ha valamiben még mindig a csúcsmodellek a legjobbak, az a legtöbb esetben a kamera. Sebességben már egy középkategóriás gép is ki tudja elégíteni az igények zömét, a kijelző, az akkumulátor, a tárhely sem sokkal gyengébb, az általános trend az, hogy fotózás és videózás szempontjából tudnak többet a komolyabb gépek, és erre az A50 sem cáfol rá. Mert van ugyan számszakilag három kameránk, de csak két látószöget kapunk (normál és széles), a harmadik szenzor pusztán a portréfotózásnál valamelyest besegítő mélységérzékelő.


[+]

A fő kameránk 25 megapixeles, F/1,7-es apertúrával és 26 mm-es látószöggel. PDAF az élesítés módja, van hozzá jelenetoptimalizáció, professzionális módban pedig az expozíció, a fehéregyensúly és az ISO állítható. A HDR-t automatikusan veti be a termék, ha szükségesnek látja. A keresőnél (automatikus módban) válthatunk a másik kamerára, amely 13 mm-es látószöget és 8 megapixeles felbontást kínál F/2,2-es apertúrával, ebből már érezhető, hogy képminőségben nem ez lesz a jobb, este például nem is nagyon érdemes kísérletezni vele. Nincs szoftveres trükk a torzítás csökkentésére a széleken, illetve szupermakrót sem tudunk vele csinálni. Alant egy adag képpár, ugyanaz a téma normál és széles látószöggel megörökítve, a normál kameránál az alapértelmezett, 12 megapixeles felbontást használva, ilyenkor van csak HDR és jelenetoptimalizáció:

No, az a helyzet, hogy a normál kamerával nagyjából elégedettek lehetünk. Már a telefon kijelzőjén is látszik, hogy a kontraszt, a dinamika és a telítettség rendben vannak, a vonalélesség viszont nem mindig jó, ha nagyon sok a részlet, akkor az algoritmus mos. Ahol viszont rádolgozik a HDR, ott az egyébként kiégésre hajlamos részeknél is marad képi információ. A fókusz gyors, fotózásnál pontos is, a videofelvételeknél viszont bizonytalan néha. Ha ennél több részletre vágyunk, akkor a beállításoknál a "képarány" opción belül találunk egy olyat, hogy "4:3H", na, ekkor lesznek 25 megapixelesek a fotók (példák lent), szeretném megragadni az alkalmat és elmondani, hogy két sallert azonnal ki kéne osztani annak a retardáltnak, aki az amúgy meglehetősen fontos felbontási beállítást berakta a képarány mögé. Az egyébként tényleg frankó One UI egyik ritka ostobaságát összehozva ezzel.

Este sajnos nem hozza azt a szintet, amit egy drágább telefon, sok a zaj és eltűnnek a részletek is, de nagy általánosságban az elsődleges kamera megüti azt a mércét, amit ebben az ársávban elvárhatunk. Nem ennyire vidám a nagylátószögű megoldás megítélése, de ez általában így szokott lenni. Az A40-ben levő másodlagos kameránál ugyanakkor szemmel láthatóan jobb, ha normális fényviszonyok adódnak, akkor jópofa fotók hozhatók össze, de azért itt már el-eltűnnek a részletek és a dinamika is jóval gyengébb. Az előlapi kamera papíron elég jónak ígérkezik a maga 25 megapixeles felbontásával, de nagyon szűk a dinamikatartomány, plusz kicsit túlexponál, ami miatt a háttérből sokszor nem látszik semmi (példa).

Felül a nagylátószögű, alant a normál kamerás videó, az időjárásnak pedig pacsi.

Videós szempontból az A50 nem nyújt túl sokat. Nincs optikai stabi egyik szenzor mögött sem, hiányzik a 4K felbontásban való rögzítés lehetősége, de van lassítás, amely 120 fps-t jelent. Fájó hiányosság, hogy felvétel közben nem tudunk a két kamera között váltani, tehát döntsük el előre, hogy a téma melyik látószöget igényli. A rögzített hang minősége korrekt, ha mozgunk a telefonnal a felvétel során, akkor inkább a széles látószög lesz a nyerő, ott kevésbé látszódnak a kézremegések.

[+]

A zenei eszköztárat elintézhetnénk annyival, hogy tipikus Samsung, ez ugyanis egyáltalán nem egy rossz megközelítés, a fülesre jutó hangminőség remek, az alsó hangszórócska is a telefonos mezőnyben korrekt eredményt produkál. Ugyanakkor viszont roppant örömteli, hogy nem maradt ki az FM-rádió, amelynek a működtetése megköveteli vezetékes fülhallgató használatát, de van RDS, van automatikus állomáskeresés, időzítés és felvételi lehetőség is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy A40 - középkezdés

    Az új A széria határozottan meggyőzően kezd, ideje is volt rendet tenni a termékpalettán, de ez az A sorozat már nem a prémium kategóriát támadja.

Hirdetés