Samsung Galaxy A25 5G - az út középen járható

Van élet 5G-vel 100 ezer forint alatt, de van kompromisszum és konkurencia is.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Galaxy A25 5G két nanoSIM kártyát támogat és minden hazai 4G/5G hálózatra felkapcsolódik tiszta beszélgetési hangminőséggel mindkét oldalon, eSIM nincs. A virtuális közelségérzékelő egy gondolattal lassabb az igazinál, és függőleges helyzetben tartva, illetve bárhogy máshogy, határozottan a fülhöz emelve és onnan el megbízhatóan kapcsolja ki-be a képernyőt. Ha viszont a kanapén elterült helyzetben és lassan emelem a fülhöz, valószínűleg a giroszkóp nem regisztrálja ezt elég nagy mozgásnak, hogy kikapcsolja a képernyőt, tehát nem tökéletes a helyzet. Átlagsebességen operál a kétcsatornás WiFi 5 modem (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot, VHT80), a fürgébb WiFi 6 hiányzik. A Bluetooth 5.3-as (A2DP, LE), az USB 2.0-s (Type-C, MTP, OTG). Gyors és pontos a navigáció egy csatornán (A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS), nem hiányzik az iránytű, a gyorsulásmérő, a giroszkóp vagy az NFC, csak a barométer és az infra.


[+]

Az 5000 mAh-s telep 5-7 képernyőórát biztosít töltésenként fényes és éles AMOLED panellel és szokásos használattal, amibe kis fényképezés és játék is beletartozik. Létezik takarékosabb középkategóriás, ám az egynapos használat egész biztosan kijön és átlagos nyomkodással a másfél nap is, 88 perces töltéssel. Fél óra alatt pont félig lehet tölteni a telepet 25 wattos teljesítménymaximummal, adaptert magunknak kell beszerezni.

Egy áron, különböző erősségekkel kapható a Galaxy A25 5G és az A16 5G
Egy áron, különböző erősségekkel kapható a Galaxy A25 5G és az A16 5G [+]

Samsung Galaxy A25 5G
Pro
Jó konstrukció és üzemidő
Fényes, éles, 120 Hz-es AMOLED panel
Elfogadható játékélmény és nappali fotók
4 + 1 év szoftvertámogatás
Sztereó hangszóró, jack kimenet, microSD bővítés
Kontra
Kameracsepp, kávák, nincs IP-védelem
Csak alapfeladatokra elég lóerő
Gyenge kamerák este
Virtuális közelségérzékelő
Nincs adapter, töltő, tok a dobozban
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 6 pont
Szoftverfelület 9 pont
Szoftvertámogatás 10 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (6/128 GB, HUF) 84 990

Végszó

A Galaxy A15 5G 60-65, az A16 5G és az A25 5G pedig 85-90 ezer forintért kínál más-más erősséget. Az ár/érték csatát az előbbi nyeri, hiszen a 90 Hz-es FHD AMOLED panel ott is megvan, az A16 5G pedig IP54 védelemmel, picit jobb kameraalgoritmussal és hatéves támogatással licitál rá a másik kettő 4 + 1 évére. Az A25 5G mellett a fényesebb és 120 Hz-es panel, a jó sztereó hangszóró, a gördülékenyebb működésre alkalmas 6 GB RAM és a komolyabb játékokat futtató GPU szól, optikai képstabilizátorral és mondjuk azt pont nem használó 4K videóval megspékelve.

A Samsung ezzel több pénztárcát és igényt is lefed úgy, hogy azért a határozottan kerekebb történetnek számító Galaxy A35-ért jóval többet kér el, és ezúttal sincs kompakt méretválaszték, csak kétkezes. Kompromisszumok tehát most is vannak 100 ezer forint alatt, illetve olyan erős konkurencia, mint a CMF Phone 1, úgyhogy az ajánlott plecsni a riválisok miatt sem jött össze. Egy tetszett minősítés viszont simán, hiszen az okostelefonos alaptudásnál eggyel többet kínál a kissé lomha, de remek kijelzős Galaxy A25, és teszi ezt szarvashibák nélkül, hosszú terméktámogatással.

Samsung Galaxy A25 5G

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés