Samsung E890 - fityegő

Hirdetés

Menü, kezelés

A 2,3 inches TFT kijelző felbontása 240x320 pixel, sem a fényerőt, sem a részletgazdagságot nem érheti panasz. A képernyő alatt egy nagy, kerek navigációs gomb található, amelynek a középső, egyébként OK funkciót ellátó gombja rossz szokás szerint a WAP-ra visz fel, de csak félig. Nem kapcsolódik ugyanis, csak a böngésző menüjét nyitja meg.

A kerek gomb alatt üldögél a C billentyű, nem jutott eszembe használni, mivel a kijelzőn mindig van egy virtuális törlés gomb is, így inkább azt nyomkodtam. A navigációs gyűrű két oldalán érdekes formájú gombok ülnek, amelyek a híváskezelést és képernyő alján kiírt funkciókat működtetik. A telefon bal oldalán vannak a hangerőt szabályozó készségek, felettük a szokásos Samsung csatlakozó elhúzható ajtócskája fedezhető fel. A jobb oldalon alul a microSD kártya bemeneti nyílását, felette a fényképezőgép gyorsgombját, illetve egy HOLD feliratú billentyűt találhatunk. Megnyomtam, de felhős maradt az ég, úgyhogy ez mégsem az égitestre vonatkozik, hanem a billentyű és képernyőzárat lehet vele kapcsolgatni.

Erre bizony szükség is van, mert az érintésérzékeny display nagyon kis szenzitív, könnyen izgalomba jön már attól is, ha csak a ceruza közelségét érzi. Viszont ha elsötétedik a kijelző, akkor csak a piros gombbal lehet újra feléleszteni, ami már csak azért is jó, mert a zsebrevágott készülék nem kezd el önálló életet élni. A kezelhetőséggel odáig nincsen semmi gond, amíg csak hívásokat fogadunk, de amint mélyebbre ásunk a menüben, elkezdődik a kálvária.

Az E890 is megkapta a BlackUI rendszert, amely - bár eredetileg nem hiszem, hogy direkt erre tervezték - tökéletes az érintőképernyőhöz, hiszen az ikonok jó nagyok, akár ujjal tapicskolva is vezérelhető a készülék. A menüstruktúra logikája nem okozhat meglepetést olyanoknak, akik már használtak újabb eresztésű Samsung modelleket, bár itt nem nyílnak fel az almenük automatikusan, ami érthető is, hiszen megnehezítené a ceruzával történő navigálást. A karakterek is nagyobbak, ami nem csak az előbbiek miatt jó, hanem az olvashatóság is kellemesebb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények