Hirdetés
Külső
Koreában jelenleg az S3 és az S4 formavilágát sokszorosítják, a Core Plus az utóbbihoz tartozik, igazából egy S4 minire hasonlít távolabbról, ám annál jó fél centivel hosszabb és szélesebb az azonos méretű kijelző ellenére. Azért nem vészes a helyzet, ez a telefon még jól használható akár egy kézzel is, bár az elég érdekes, hogy majdnem 3 dekával nehezebb. Nálam a fekete változat járt (fehérben és pinkben létezik még), ami igazából egészen sötét kék, oldalt pedig az ezüstös csík töri meg az egyhangúságot. Anyagok tekintetében műanyaggal fogunk találkozni mindenhol, viszont patent módon össze van rakva, lötyögés, nyikorgás nyomokban sincs, ez mondjuk el is várható egy Samsungtól.
Az előlapon elterülő képernyő 4,3 hüvelykes, ami sokaknak pont ideális méret. A felbontás 480 x 800 pixel, ami a 217 ppi-vel neccesen hangzik, de a valóság nem olyan vészes. Közelről persze könnyen kiszúrhatjuk a pixeleket, viszont a szimpla TFT panel egész korrekt betekintési szögekkel, szép színekkel, elegendő fényerővel, kültéren is megfelelő láthatósággal operál. Arról nincs infó, hogy üveg borítást kapott-e, az viszont biztos, hogy nem Gorilla Glass. Alatta a Galaxy mobilok védjegyének számító három gomb vár minket, ebből a középső fizikai, a két szélső érintős. Nagy meglepetésre ez utóbbiaknak nincs világítása, elképzelni sem tudom, hogy hagyták ezt ki belőle. Felül előlapi kamerát és közelségszenzort kapunk, fényszabályzó és állapotjelző LED sajnos nincs. Van viszont egy hangszóró, amivel öröm telefonálni, mert a másik fél tisztán és nagyon hangosan hallható, amúgy bekapcsolható egy extra hangnövelő mód, de még hangzásképek is vannak hozzá.
Hátulról nem különösebben karakteres jelenség, a sík felületet apró pöttyös mintával dobták fel. Középen egy márkajelzés, felül pedig középen a kamera optikája dudorodik, tőle jobbra a LED vaku, míg balra a kihangosító nyílása látszik. A dudor miatt a hangszóró nem némul el, ha letesszük asztalra, mellesleg igen hangosan tud ordítani, különösebb torzítás nélkül.
A további kötelező elemeket az oldalaira szórták szét, mindenhova jutott valami. Jobbra van a bekapcsoló, aminek ezáltal igen kényelmes a kezelése. Balra találjuk a hangerőszabályzót, a töltőt alul tudjuk csatlakoztatni a microUSB-hez, míg a headset esetében felül lelünk rá a 3,5 mm-es jack-re.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!