Redmi Note 10 5G - 5G-járat fapadon

70 ezer forintért kínálja a legfejlettebb mobiladat-képességeket az új Redmi, extraként említhetjük a 90 Hz-es kijelzőt, néhány szempontból viszont kevesebbet szériatársainál.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Redmi Note 10 5G legfőbb erényeit adatkommunikációs téren kell keresni, nyilvánvalóan az 5G SA/NSA képességeket (n1/n3/n8/n28/n41/n77/n78) kell elsőként kiemelni, de a kétcsatornás, ac-s Wi-Fi, az 5.1-es Bluetooth, az A-GPS, GLONASS, GALILEO és BeiDou műholdakat támogató navigációs modul, az infraport, az FM-rádió és a mobilfizetést lehetővé tevő NFC is megér egy említést, ezt a csomagot, egyben kevés mobil nyújtja a mai okostelefonos piacon, igaz, keveseknek is van igényük ezek mindegyikére. Hátrányként lehet említeni, hogy a felhasználónak választania kell a tárhelybővítés és a dual SIM opció közül, hiszen a második kártyahely osztott, tehát vagy nanoSIM vagy microSDXC mehet bele.

Hirdetés

[+]

Szenzorok közül a giroszkóp, a fényérzékelő és a gyorsulásmérő, tovbábbá az iránytűért felelős mágneses szenzor természetesen adott, légnyomásmérő vagy hőmérséklet-érzékelő viszont nincs benne, nagy hiányukat valószínűleg nem fogjuk érezni. Az USB-C csatlakozó 2.0-s adatávitelre alkalmas, természetesen OTG és MTP képességekkel felvértezve. Rendben volt a beszélgetési hangminőség, illetve a távolságmérő működése is, stabilan lehetett vele telefonálni akár zajosabb környezetben is.


[+]

Redmi Note 10 5G
Pro
Modern hardver, 5G-képességek
Infraport, 3,5 mm-es jack, FM-rádió, NFC
Egyszerű, de korrekt minőségű hátlapi főkamera
Kiemelkedő üzemidő
Kontra
Kicsit szűkös a memória és a tárhely
Hiányzik a nagylátós fotó és a 4K videózás
Közepes fényerejű IPS kijelző
Nincs IP-védettség, hibrid a SIM slot
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 7 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (5G, 4/64 GB, HUF) 69 900

5000 mAh kapacitású akkumulátorral, modern rendszerchippel, és a MIUI takarékossági funkcióival akár egészen extrém üzemidőket is ki lehet hozni a mobilból, szintetikus tesztek során (böngészés, videólejátszás) akár 18 órás kijelzőidő is kijöhet 60 Hz-en, de ha a normál használattal és közepes intenzitással számolunk, akkor is 5-5,5 órás kijelzőidőkkel lehet számolni akár 90 Hz-es beállítás mellett, összességében azt tapasztaltuk, hogy még a hasonló méretű teleppel szerelt konkurenseknél is tud egy érezhető szintet nyújtani a Redmi Note 10 5G, átlagfelhasználói szinten könnyedén be lehet rendezkedni akár 3 napos ciklusokra. A töltési idő azonban legfeljebb közepesnek mondható, a 18 W-os teljesítménnyel 30 perc alatt mindössze 30%-ot lehet az akksiba pumpálni nulláról, a teljes töltési idő pedig nagyjából 2 óra.

Továbbra sem egyszerű kiigazodni a Xiaomi és Redmi márkák palettáján, a konkrét készülékünkkel kapcsolatos helyzetet pedig az sem könnyíti meg, hogy a sima Redmi Note 10 nagyobbik tárhelyes verziója, és mai tesztalanyunk, a Redmi Note 10 5G forintra pontosan ugyanannyiba kerülnek (a mismart.hu-nál 69 900 forintba), ami nagyon könnyen összekeverhető, ha valaki nem mérnöki alapossággal vág neki a telefonvásárlásnak. A két készülék között ugyanis komoly különbségek vannak: a 4G-s változat kapott egy nagyon komoly fényerejű, pöpec AMOLED kijelzőt, IP53-as védettséget, ultraszéles extra látószöget a hátlapjára, 4K vidóezási lehetőséget, sztereó hangszórót és 33 W-os tölthetőséget, cserébe az 5G-s modell a komoly adatkommunikációs csomagot, a kicsit erősebb grafikai egységet és a 90 Hz-et tudja felmutatni: innentől fogva a vevőre van bízva, mik a fontosabb szempontok számára, én ebben az árkategóriában ekkora előnyökért cserébe abszolút feláldozhatónak érzem az 5G-képességet, és szinte biztosan a normál Redmi Note 10-et választanám, ugyanakkor egészen biztos vagyok benne, hogy ennek a telefonnak is meglesznek az elégedett felhasználói, mivel az adatkommunikációs képességek kiemelekedőek, az üzemidő pedig zseniális.

Közvetlen konkurensként a Realme 8 5G érhető el, ami szinte minden téren párosítható ezzel a mobillal, viszont az itthon kevésbé ismert márkaneve ellenére is tízezer forinttal többe kerül a Redminél, előnyei között pedig csak a teljes értékű dual SIM-et lehetővé tevő háromkártyás tálcáját és a nagyobb felbontású előlapi kameráját lehet említeni, ami százalékosan nézve, ilyen felárért kissé karcsú kombináció, ráadásul még az infraportról is lemondunk, ha a BBK termékét választjuk. Összességében: a Realme 8 5G-hez képest merem ajánlani a Redmit, viszont a főként belső konkurenciából eredő általános piaci körkép alapján szűknek látom azt a vevőréteget, akinek ennyi kompromisszumot megér az 5G léte ebben a szegmensben: aki viszont mégis magára ismert, annak bátran ajánlom ezt a telefont.

Redmi Note 10 5G

szentkuti11

A tesztkészüléket a MiSmart.hu biztosította, köszönjük. Kosárba helyezni ezen a termékoldalon keresztül lehet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Redmi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés