Kamera, multimédia
Három kamera figyel a Redmi Note 10 5G hátulján, de ennél egyszerűbb kiosztást szinte el sem lehet képzelni, a két darab segéd ugyanis csak 2 megapixeles makrót (ennek gyenge minőségéről ide és ide kattintva lehet megbizonyosodni) és mélységérzékelőt jelent, a képalkotás érdemi részét a 48 megapixeles, quad-Bayer technológiájú főkamera képviseli, és ezzel kapcsolatban sem lesznek nagy meglepetések, f/1,8-as apertúra tartozik a 26 milliméteres gyújtótávolságú optikához, hardveres képstabilizálás nélkül, viszont PD-autofókusszal. A 0,8 mikronos, papíron nem túl jó natív szenzorpixel persze 12 megapixeles felbontáson, 4-1-es képpontegyesítéssel éri el a legjobb képminőséget, a teljes felbontás minden szempontból kompromisszumos fotókat eredményez, és az exponálás is időigényesebb lesz tőle. A lent látható, negyedik tesztfotónkat mindenestre megosztjuk teljes, 48 megapixeles felbontású változatban is.
Szoftveres téren a MIUI megoldása továbbra is viszonylag komplex, van benne automatikus HDR, továbbá AI témafelismerés, Google Lens, mindenféle szépítő algoritmus, színsémák, segédrács, portré, többexpós éjszakai mód, illetve Pro-opció is, ahol záridőt, fókusztávolságot, ISO-t és fehéregyensúlyt is kalibrálhatunk. A QR-olvasót külön alkalmazásban rejtették el, de az is pöpecül működik, használhatóság és testreszabhatóság terén semmi okunk panaszra ezzel a mobillal.
Főkamera, 12 megapixel
Az elkészült képek minősége teljesen vállalható, a mobil árkateógriáján belül kifejezetten korrekt dinamikával és részletességgel, megbízható az automatikus fehéregyensúly és a fókuszálás is, erős mosás helyett pedig inkább némi zajjal találkozunk, még szintén elfogadható mennyiségben. Kromatikus aberráció a megszokottnál nagyobb mennyiségben van a tipikus helyeken, és némi lencsetorzítás is látható a széleken, közeli fotóknál am élység-élesség közepes. Este sem jön zavarba a kamera, ha a megfelelő mesterséges fényforrások adottak, kifejezetten jó éjszakai fotókat lehet csinálni, akár teljesen automatikus módban is. Mutatunk képeket a 8 megapixeles szelfikamerával, kültéri és beltéri fotók a linkekre kattintva láthatók.
A videózásra is ugyanaz az egyszerűség jellemző, mint a fotós oldalra, nincs 4K-opció, nem akar többet tudni a határainál, kapcsolhatunk egy elektronikus képstabilizálást, illetve a videó kódolását állíthatjuk H.264 vagy H.265 között, de ezen kívül tényleg csak annyit teszünk, hogy megnyomjuk a piros gombot és rögzítünk. Nappal stabilan hozza azt a közepes szintet, amire számítani lehet, este vannak kisebb-nagyobb fókuszhibák, olykor meg is akad a kép, viszont a giroszkópos képstabilizálás váratlanul jól dolgozik, szépen kisimítja a lépkedést. Jó minőségű sztereó hangot rögzít mellé, 256 kb/s bitsűrűséggel.
Multimédiás szempontból a kötelező köröket stabilan hozza a Redmi, megvan a Widevine L1-es biztonsági szint, ami a nagyfelbontású streamek előszobája, ráadásul a gyári videó- és zenelejátszó pakk is elég komplex, az ismertebb kodekeket és formátumokat könnyedén kezeli, mozgókép esetén támogatottak a feliratok, és a helyi fájlok mellett online forrásokból is tud dolgozni. Jó minőségű hangátvitel tartozik a mobil tetején lévő 3,5 milliméteres jack csatlakozóhoz, aminek egyértelműen lehet örülni, viszont a multimédiás hangszóró ezúttal nem sztereó, csak alulról szólal meg, érdemi basszusok nélkül, közepes hangerővel és minőséggel.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!