Redmi Go - nekik megy

Az Android Go félelmetesen alacsony szintű hardverekhez tervezett rendszer, de a Redmi most sem elégszik meg az elégséges szolgáltatással. A legolcsóbb itthon elérhető okostelefont rakták össze.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs lehetőségek között semmiféle extrát nem találunk, leszámítva, hogy a két nanoSIM mellett egy microSD kártyát is befogad a készülék így nem kell választani a bővítés és a két kártyás használat között. Minden hazai 4G frekvencián és mindkét slotban elérhető a maximum 150 Mbps sebességű LTE dual standby módban, a hívások hang- és általános minősége teljesen rendben volt (zajszűrő mikrofon is jutott a készülékbe). A WiFi 802.11b/g/n szabványon kapcsolódik Direct és HotSpot funkciókkal, a Bluetooth pedig 4.1-es szabványú A2DP és LE protokollal. NFC és ilyesféle extrák nincsenek, a 2.0-s microUSB viszont OTG képes. A navigációt nem csak a GPS és A-GPS segíti, de elérhető a GLONASS és a BeiDou rendszere is, iránytű viszont nincs. Csak fény- és közelségérzékelő, gyorsulásmérő és hangérzékelő.


[+]

A 3000 mAh-s akkumulátorból kihozható üzemidőt nagyban befolyásolja, hogy a lapkakészlet nem kifejezetten energiahatékony a már elavult gyártástechnológia miatt, de két napot így is ki lehet hozni az eszközből normál, funkcionális használattal. Ha csak offline videót nézünk, azt olyan 17 órán keresztül tehetjük meg, böngészni pedig úgy 15 órát fogunk tudni, közepes fényerő mellett. Tölteni csak normál tempóban lehetséges, ehhez egy 5V/1A teljesítményű hálózati adaptert és microUSB kábelt kapunk. A gyorstöltés nyilván nem elvárható ezen az árszinten, cserébe az üzemidő legalább is korrektnek mondható.

Értékelés: Redmi Go
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 10 pont
Hogyan értékelünk?

A Redmi Go létezése igen kínos helyzetet teremt lényegében az egész iparág számára. Tekintve, hogy kiderült, tulajdonképpen egy hároméves, négymagos lapkakészlettel, 1 GB rendszermemóriával és a Google által külön ilyen hardverkörnyezetre tervezett rendszerrel is lehet nemhogy használható, de abszolút korrekt, funkcionális és hatékony készüléket gyártani, a gyártók úgy általában, igazán elmagyarázhatnák, hogy nekik mi a problémájuk, amikor kétszer ennyi erőforrással és összegért sem mindig képesek legalább elfogadható készüléket összerakni. Mindenképpen úgy tűnik, a dolog csak és kizárólag az optimalizáláson múlik. Tény, hogy a Redmi Go kissé divatjamúlt megjelenésű és nagyon alapszintű rendszerrel dolgozik, azért hiányérzetünk nem volt. A kijelző meghaladja a kategóriaátlagot, van dupla koppos ébresztés, kamera gyorsindítás, éjszakai fény, a Mint Launcher egész részletesen testreszabható, az alkalmazáskínálat és azok működése pedig teljesen rendben van. A 8 GB belső tárhely pedig csak addig vicces, amíg ki nem derül, hogy két nanoSIM mellett is befér egy adaptive storage-ként integrálható microSD kártya, amire így appokat is telepíthetünk, 128 GB-tal meg már igazán el lehet lenni. A Redmi Go alig gondolkodik, megdöbbentően jó a felhasználói élmény, tényleg minden rendeltetésszerűen történik, mindössze az osztott nézetes mód és a kisablakos videolejátszás nem elérhető, ami máshol azért alap. (Ezzel együtt még mindig a Mi Video az egyik legsokrétűbb lejátszó.) A kamera olyan, amilyen, nem tragédia, de 25 ezer forintért pont rendben van. A szenzor még nem is rossz, csak a vonalélességgel áll hadilábon az algoritmus. Szép színes és végül is használható képeket kapunk, csak ne nagyítsunk bele. Este viszont felejtsük el, hogy egyáltalán van. Pedig az üzemidőből kitelne még egy éjszakai műszak. A Redmi Go jelenleg a legolcsóbb, valóban okostelefonként meghatározható és ekként rendeltetésszerűen használható eszköz a hazai piacon. És mint ilyen, nyilván ajánlott.

Redmi Go

AliceWake

A tesztkészüléket a Speedshop küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Android 9 Go érkezik a Nokia 1-re

    Igaz, hogy már tavaly ősszel elérhetővé vált, jobb később, mint soha alapon, mától a Nokia legolcsóbb modellje is frissül.

  • A Lenovo is olcsó készülékkel támad

    A belépő árszintű modell az Egyesült Arab Emírségekben bukkant fel, de az Android Enterprise Partners is jegyzi.

  • Itt az Android 10 Go

    A belépő okostelefonokra szánt Android is elvesztette az édességes nevet, nyert viszont új alkalmazásokat és titkosítást.

  • Várjuk a Redmi 8A Prót

    Igaz, hogy a Redmi A szériában szokatlan, vagyis példa nélküli lenne egy Pro modell, de már kapott RF hitelesítést, úgyhogy lesz.

Előzmények

  • Redmi 7 - a hetedik te magad légy

    A Xiaomiról leválasztott brand első szériájának igazi belépő szintű készüléke. Legalábbis az árat tekintve. A képességeit figyelembe véve azért bőven nem egy vészmegoldásról beszélünk.

  • Nokia 1 - go, Android, go!

    A Nokia 1 a belépő szint alja, ezen viszont az Android 8.1-es Android Go szoftververzió próbál segíteni - több-kevesebb sikerrel. Nagyon lassú és szerény, cserébe olcsó és egy e-mailt pont meg lehet nézni rajta.

Hirdetés