Hirdetés
Multimédia
Ez nyilván nem az a kategória, ahol az ember csodát vár a kamerától, de az azért relatív ritka, hogy ezen az árszinten a főkamera quad-Bayer szűrős és amúgy 48 megapixel felbontású, ráadásul jár mellé egy ultraszéles modul is 8 megapixeles képességekkel, valamint egy 2 megapixeles makró lencse, bár annak olyan nagy jelentősége nincsen. A felhozatal egyik gyengébb pontja az előlapi modul mindössze 8 megapixeles felbontással, ez nappal még csak-csak, este azonban közel használhatatlan a képernyővillanó aktiválása mellett is. A hátsó felhozatal viszont papíron többet ígér, mint a kategória többi versenyzője, szóval most prezentálunk négy témát előbb 48, aztán 12 megapixelben, majd ugyanezt az ultraszéles modullal is megörökítve:
48 megapixelben relatív felesleges ügyködni, azok a képek nem lesznek jobbak, mintha rábíznánk az algoritmusra, hogy alkosson 12 megapixeles eredményeket. Mert ott általában korrekt a produkció, persze nem éri el a csúcsmodellek szintjét az eredmény, sokszor túlélesít a rendszer és az átlagnál több a zaj, de ebben az ársávban abszolút elégedettek lehetünk azzal, amit a Realme 7i kiprésel magából. Az ultraszéles modul érezhetően gyengébb eresztés, de az sem tragikus, ott már a vonalélességgel és a dinamikatartománnyal is akad probléma. Nem túl gyakori, hogy van dedikált esti mód ennyi pénzért, ha pedig mégis kínál ilyesmit egy gyártó, akkor az eredményekkel sokra nem megyünk, szóval kissé szkeptikus voltam a Realme megoldását illetően, de azért mutatom a képeket (ilyenkor a 48 megapixeles felbontás nem opció):
Hát este csúnyán elfogy a tudomány, ha nincs eléggé megvilágítva a téma, akkor iszonyú sok lesz a zaj és a vonalélesség is összeesik. Az ultraszéles modul egy fokkal jobb a vártnál, de azért az sem egy matyóhímzés, szóval dedikált mód ide vagy oda, este a Realme 7i nem brillírozik. A rend kedvéért egy sor makrót is ideraknék, ha már voltak olyan drágák és raktak hátulra egy ilyen modult is:
Videózni mindkét látószöggel lehet, de az ultraszéles szenzor Full HD mellett maximum 30 fps-re hajlandó, a normál szenzor 60 fps-t is kipréselhet magából. Akárhogyan is döntünk a felbontás és a képkockaszám kapcsán (le lehet menni 720p-ig), menet közben nem lesz opció egyik szenzorról a másikra váltani, tehát a felvétel megkezdése előtt érdemes ezt eldönteni. És az kissé béna, hogy ha Full HD-ra és 60 fps-re tesszük az igényeinket a főkamerával, de váltunk a szélesre, akkor magától ledobja 30 fps-re a paraméterezést, majd ezt nem állítja vissza 60-ra, ha újra a főkamerát izgatnánk, szóval erre érdemes figyelni külön. Optikai stabilizáció nincsen, különösebben extra opciók sem akadnak néhány effekttől eltekintve. Nappali felvételek következnek:
Az elektronikus stabilizáció is nagyon hiányzik a felvételeket látva, a fókusz sem teljesen stabil, a színek viszont rendben vannak, ahogyan a hang sem rossz, de itt érezhető már, hogy egy olcsó mobil van a kezünkben, ahhoz képest viszont az eredmények egyáltalán nem szörnyűek. Este már gyászosabb az eredmény, az ultraszéles modul konkrétan elhullik, de a főkamera sem brillírozik, sőt:
Szelfivideó pedig maximum nappali környezetben életképes, este ne erőltessük a dolgot, ezekre is mutatok példát:
Zenei szempontból örvendetes, hogy nem az az első dolgunk, hogy a YT Music pótlása miatt a Play Áruházban kutakodjunk, a Realme UI saját lejátszóval örvendeztet meg. A hang alapvetően az alsó hangszóróból reccsen elő (mert hát a minőség inkább csak közepes), de a felső is valami nagyon halk szinten besegít, bár ezen szerintem feleslegesen erőlködtek, mert csak akkor hallani, ha a fülemhez emelem a terméket. Van néhány hangzásmódosító séma a Real Sound technológia sosem hallott márkanevével fémjelezve, van alváskapcsoló, albumborító, megjelenhet dalszöveg is, szóval a felület korrekt, kár, hogy FM-rádió nincs a készülékben.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!