Philips 9@9U - mutatós maratonista

Bevezető

A mobiltelefónia hőskorának abban a szakaszában, amikor már a GSM hálózatok terjedése volt a fő irányzat, a Philips hazánkban is jól ismert gyártó volt. Ismert, de nem feltétlenül népszerű. A Genie valószínűtlenül picike volt, és az egyik legütősebb extrája a rezgő hívásjelzés mellett a mikrofon kihúzhatóságában rejlett. Ennél kisebbet durrant a Savvy, ami nagyon alaptelefon volt, de máig nem hallottam annyira jól sikerült "Sonar" csengőhangot (akinek van annál jobb, kérem küldje el nekem!). A pontot az i-re azonban pár évvel korábban a Fizz tette fel, amely az akkor még piros-kék színekben versenyző szolgáltató kínálatában jelent meg - pletykák szerint közel 100 százalékos meghibásodási aránya miatt nem tudott a kínálatba többet bekerülni. Persze volt, aki szerette a kicsit pingpongütőre hajazó formát, és ne feledjük el, hogy az akkor nagyon népszerű Nokia 2110-es másfélszer nagyobb tömegéhez viszonyítva kényelmesebben hordozható volt, nem is beszélve arról, hogy a 2110-es 30 órás készenléti idejét bőven felülmúlta a maga 45 órájával.

Philips 929
[+]

A magyar piacon ezek után nem igazán tudtak említésre méltó dolgot felmutatni, bár a cég azóta sem hagyott fel a gyártással. Több más európai gyártóhoz hasonlóan kínai befolyás is jutott a cégbe, és manapság úgy fest, hogy a Xenium sorozat mai modelljei végre találtak rést a nagyok pajzsán. A dologhoz hozzátartozik, hogy a Philips a félvezetőgyártásban is érdekelt. Bár a Philips-Infineon fúziót legutóbb cáfolták, de általában így kezdődnek az ilyen házasságok. Mindenesetre az NXP révén van a Philipsnek saját, mobilokba is szánt chipsetje (nem is akármilyen, lásd az új Samsung telefonok, amik nem akármilyen sebességet tudnak produkálni) Az XXL GSM-től most egy újabb modell érkezett, ami az előzőleg teszteltekhez hasonlóan várhatóan szerény árral fog rendelkezni, azonban a 9@9U esetében ez nem jelent minden fronton kompromisszumkényszert.

A Philips portfóliója alsókategóriás modellekből áll, nincs ez másként tesztünk főhősével sem, sőt, a doboz büszkén hirdeti, hogy a kis 9@9U tud olyat mutatni, amit ebben a szegmensben nem sokan: kerek egy hónapos készenléti idő ígéretét, ami ugyan messze elmarad a Bog által tesztelt és megszeretett 9@9K által felvonultatott üzemidőtől, de a 9@9U tarsolyában is van azért adu rendesen. Hajtás után szépen ki is fejtem, hogy mi is az.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés