Overmax Vertis Braver - bátran árazták

Bevezető, tartozékok

Az okostelefonok elmúlt néhány évében a legáltalánosabb fejlődési irányvonal a vékonyítás és a könnyítés. Egyre nagyobb kijelzőket láthatunk egyre kisebb kávákkal, az egyre esztétikusabb készülékeknek azonban megvan az áruk, amit nem csak forintban fizetünk ki, hanem folyamatosan retteghetünk az akkumulátor lemerülésétől, vagy ami még rosszabb: a leejtéstől, az összetöréstől, vagy az esetleges beázástól. A legtöbb gyártó próbálkozik strapabíró okoseszközök gyártásával, a Samsung Galaxy S5 például IP67 szabvány szerint por és vízálló volt, az utód esetén azonban úgy döntöttek, hogy a külső oltárán feláldozzák ezt a képességet. A Sony az Xperia Z óta hirdeti víz-és porállóként eszközeit, a Z5 kapcsán azonban megmondták, hogy bár a készülék teljesítette az IP68-as ipari szabványt, ők nem javasolják a készülék vízben való használatát, annak ellenére sem, hogy nemrég még elég sok reklámjukban mutatták be a mobilt, ahogy a víz alatt videózik, vagy egy pohár vízben pancsikol.

Overmax Vertis Braver kézben tartva
[+]

A csúcskészülékeket tehát továbbra is érdemes lehet tokkal és fóliával védeni, illetve mindenképpen vigyázni kell rájuk, mert egy rossz mozdulat is jelentheti a telefon végét. Van azonban egy vásárlói réteg, akiknek továbbra is kiemelten fontos, hogy egy mobilt ne kelljen félteni és minden körülmények között használni lehessen őket, akár egy építkezésen, akár egy autószerelő műhelyben és ne kelljen azon izgulni, hogy éppen poros vagy olajos kézzel fogják meg a készüléket. Az igazán strapabíró, ugyanakkor megfizethető okostelefonok listája azonban elég szűkös, a CAT telefonok árai az egekben, a Galaxy Xcover 3 sem kimondottan filléres, egyedül a kisebb gyártók termékei nyújtanak néha igazán életképes alternatívát, gondoljunk csak a cseh illetőségű Evolveókra vagy a lengyel myPhone-okra és Overmaxokra. Az Overmax készülékei is Kínában készülnek, a szoftveres környezet és a márkanév viszont a lengyelek munkája.

Az Overmax Vertis Braver doboza
[+]

Az XXL GSM-től érkezett Vertis Braver egy átlagos fekete dobozban mutatja magát, ami büszkén hirdeti, hogy a mobil, amit megvásároltunk víz-, por- és ütésálló. A kicsomagolás során a készüléken kívül megtaláljuk a hálózati töltőt, az USB-kábelt, a hátlap rögzítéséhez használható csavarokat, illetve csavarhúzót, végül, de nem utolsó sorban pedig az in-ear headsetet, ami elég erős koppintása a legelső generációs Beats Tour fülhallgatóknak, épp csak a logo nincs rajta. Nem mellesleg elég furcsán mutat a fekete készülékek és tartozékok mellett a piros színű füles.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone Q8 LTE - mint egy falat kenyér

    A StrongPhone Q4-et nagyon időszerű volt már leváltani, az utód pedig nem csak külsőleg lett erősebb, hanem hardveresen is jelentősen fejlődött elődjéhez képest.

  • CAT S40 - több mint kilenc élete van

    A CAT új „elpusztíthatatlan” okostelefonja szerény specifikációkat rejt, ám a lényeg a külső burkolat szívósságán van, amely ellenáll mindennek, aminek csak egy strapakészülék képes lehet.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • Overmax Vertis-01 - ennyiért ez a maximum

    Kínából jött a lengyeleken keresztül, ízléses dobozban, normális formatervvel, kifejezetten korrekt áron. Fogunk még róluk hallani, ebben biztos vagyok.

Hirdetés