Overmax Vertis Braver - bátran árazták

Hardver, szoftverezettség

Amilyen erős a készülék kívülről, annyira harmatos a beltartalom: a strapakészülékek kapcsán ezt már megszokhattuk. A Vertis Braverben dolgozó MediaTek MT6572A nem a mai kor gyermeke, kétmagos, 28 nanométeres csíkszélességű, ARMv7 utasításkészletű, 1,2 GHz-re skálázott Cortex-A7 processzorához Mali-400MP grafikus gyorsító és egy gigabájtnyi memória tartozik. A belső tárolóegység mérete 4 gigabájt, a felhasználó ebből csak 1,3 gigabájtot használhat fel szabadon, a microSD kártyára pedig nem lehet telepíteni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Overmax Vertis Braver MyPhone Hammer Iron Doogee Titans 2 Gigabyte GSmart Roma R2 Plus
Rendszerchip MediaTek MT6572A MediaTek MT6572 MediaTek MT6582 MediaTek MT6582
AnTuTu 5.x Benchmark 12779 pont 12913 pont 19390 pont 18584 pont
Vellamo Browser 1428 pont 1351 pont 1573 pont 1597 pont
Vellamo Metal 694 pont 608 pont 762 pont 693 pont
Geekbench 3 (single) 325 pont 317 pont 351 pont 347 pont
Geekbench 3 (multi) 587 pont 574 pont 1145 pont 1156 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el nem indult el nem indult el nem indult el
Manhattan offscreen 1080p nem indult el nem indult el nem indult el nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 5,1 fps 6,8 fps 9,4 fps 9,5 fps
T-Rex offscreen 1080p 1,4 fps 1,5 fps 4,2 fps 4,1 fps

A teljesítményteszteken tehát nem remekelt a mobil, a mindennapi használatban viszont abszolút helytáll, kisebb akadozások és röccenések időről időre előfordulnak, de még egyszerűbb játékokat is futtathatunk rajta, természetesen az akciódúsabb alkotásokat fel sem tudjuk telepíteni rá. A hátlap melegedése szinte elhanyagolható, a készülék által gyárilag elfoglalt tárolókapacitás viszont nem, néhány alkalmazás telepítése után azonnal megkapjuk, hogy kevés a tárhely, töröljük, amit lehet.

Overmax Vertis Braver Screen Shot Overmax Vertis Braver Screen Shot

A régi hardverhez és a kis felbontású kijelzőhöz mi sem illik jobban, mint egy hároméves Android verzió, egész pontosan a 4.2 Jelly Bean. A gyártó csupán két apróságot adott hozzá a régies rendszerhez, a zárolt képernyőre például kitehetjük az értesítéseinket, illetve a beállításokban lévő ikonok színessé változtak. A rendszerfelület egyébként ismert és szögegyszerű, a kis megjelenítőnek hála könnyű is egy kézzel kezelni, nagyjából minden feladatot a gyári AOSP szoftverek látnak el, amik nem túl esztétikusak, de kiválóan és megbízhatóan működnek.

Overmax Vertis Braver Screen Shot Overmax Vertis Braver Screen Shot

A virtuális billentyűzet is gyári, de a kis méret miatt állóhelyzetben viszonylag gyakoriak a félregépelések, hosszabb szöveg bevitele előtt érdemes elforgatni a mobilt. A kezdőképernyő felső részén a Google keresősáv kapott helyet fixen, alatta 4x4 parancsikont helyezhetünk el oldalanként, illetve természetesen a widgetek is a szabad területen kaphatnak helyet. Alul középen léphetünk be a főmenübe, mellette balra-jobbra találjuk a két-két gyorsmenüt, ami természetesen minden oldalon ugyanaz és szabadon variálható, vagy akár törölhető.

Overmax Vertis Braver Screen Shot Overmax Vertis Braver Screen Shot

Extra alkalmazásokkal nem vagyunk vastagon ellátva, de azért akadnak érdekességek, például az Aponia névre hallgató navigációs szoftver, ami a Navteq térképeivel dolgozik, de sajnos csak próbaverziós. A készülékünk biztonságára az Avast! vigyázna, de ez sem teljes licensz, csupán egy alapcsomag, amit bárki letölthet a Play Áruházból. A Kingsoft Office szolgál dokumentumok olvasására, készítésére és szerkesztésére, ezeken kívül azonban nem nagyon akad olyan szoftver, amit itthon is tudnánk használni. Az alapcsomagnak sajnos nem része a zseblámpa, ami elég hasznos funkció lenne, de természetesen ehhez is letölthetjük a megfelelő alkalmazást.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone Q8 LTE - mint egy falat kenyér

    A StrongPhone Q4-et nagyon időszerű volt már leváltani, az utód pedig nem csak külsőleg lett erősebb, hanem hardveresen is jelentősen fejlődött elődjéhez képest.

  • CAT S40 - több mint kilenc élete van

    A CAT új „elpusztíthatatlan” okostelefonja szerény specifikációkat rejt, ám a lényeg a külső burkolat szívósságán van, amely ellenáll mindennek, aminek csak egy strapakészülék képes lehet.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • Overmax Vertis-01 - ennyiért ez a maximum

    Kínából jött a lengyeleken keresztül, ízléses dobozban, normális formatervvel, kifejezetten korrekt áron. Fogunk még róluk hallani, ebben biztos vagyok.