Kamera, video, audio
A hátlapon lévő kamera 8 megapixeles, autofókuszos, működését gyengébb fényviszonyok között ledes segédfény segíti, az AOSP alapú szoftvere viszont még sok javításra szorul. A funkcionalitással nincs probléma, állíthatjuk az expozíciót, a színhatást, a kép jellegét, a fehéregyensúlyt, a villódzásgátlót, a fényerőt, a kontrasztot, az arcfelismerést, az önkioldót, a sorozatfelvételt, a képméretet, a képarányt, az ISO érzékenységet, valamint számos egyéni módot, illetve a HDR-t is. A probléma az elkészült képekkel van, hiába működik elméletileg az érintőfókusz, ha megérintjük az elsütőgombot, újrafókuszál, de van, hogy nem fejezi be az élesítést és egy teljesen homályos kép tárul csak elénk végeredmény gyanánt.
Néhányszor azért sikerült vele eltalálni a fókuszt és az adottságaihoz képest normális képeket készíteni, bár az látszik, hogy a makroképek egyáltalán nem az erősségei, sokszor elrontja a fehéregyensúlyt, az elkészült fotók pedig nagyon mosottasak, túlélesítettek, részletszegények, ráadásul gyakori az enyhe lilás torzulás a világosabb részeknél. 8 megapixelből sokkal többet ki lehetett volna hozni, ez kiemelhette volna az Overmaxot a mezőnyből, de nem így történt, talán majd legközelebb. Videót maximum 720p-ben, 25 fps sebesség mellett képes rögzíteni, a végeredmény ide kattintva megtekinthető.
A Vertis Braver nem zenehallgatásra termett. A csatlakozója annyira mélyen ül, hogy 5 különböző fülhallgatóból csak egyet tudtunk vele kipróbálni, ugyanebbe a hibába futottunk, amikor az audio méréseket próbáltuk megcsinálni. Az biztos, hogy az alsó tartományt gyakorlatilag teljesen ignorálja a mobil, az erősítése hangerő tekintetében combos, viszont elképesztően mosott, gyenge minőségű a végeredmény, főleg a gyári fülhallgatóval. A gyári headset egyébként izolációban megállja a helyét és a mikrofonja is jó, tehát telefonálásra alkalmas.
FM rádió van, igény szerint tudja is rögzíteni az elhangzó műsorokat, természetesen RDS információk megjelenítésére, illetve csatornák eltárolására is képes. A rádiózáshoz szokás szerint szükséges a fülhallgató, a hátlapi hangszóró viszont elég derekas hangerőt és elfogadható minőséget produkál, így akár munka közben jó szolgálatot tehet a mobil ezen a téren.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!