Overmax Vertis Braver - bátran árazták

Hirdetés

Külső

A telefon hátlapján apró piktogramok jelzik, hogy strapatelefon van a kezünkben, de ezek nélkül is látszana, hogy egy brutális tankkal van dolgunk. 133 x 74 x 19 milliméteres dimenziókról és 217 grammos tömegről beszélünk, tehát kifejezetten tömzsi és nehéz a kütyü, a burkolata szinte mindenhol gumírozott műanyagból készült, márkajelzés csak a hátlapján lévő kis plaketten lelhető fel, bizonyára a könnyű brandelhetőség miatt készítették így. A mobil természetesen nagyon merev, nyikorgás vagy recsegés szóba sem kerülhet, illetve teljesítette az IP68-as ipari szabvány feltételeit is.

Overmax Vertis Braver oldalról
[+]

Az előlapra egy 4 hüvelykes, 480 x 800 pixel felbontású IPS kijelző jutott, az OGS, azaz a one glass solution technológiát viszont nélkülözi, a mai szemünknek már egészen furcsa egy ilyen „mélyen ülő megjelenítő", a panel és az üveglap között körülbelül fél centiméter lehet, ami nem kis távolság. A betekintési szögek viszont rendben vannak, bár alulról és felülről nézve már komoly fényerőveszteséggel kell számolni. A maximális fényerő brutálisan magas, viszont a feketék is világítanak, így a kontrasztaránnyal nem lehetünk megelégedve, valamint a színhőmérsékletet sem sikerült igazán eltalálni. Az érintőfelület maximum két ujjat tud egyszerre érzékelni, de ez bőven elég is a nagyítgatáshoz.

Overmax Vertis Braver elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Overmax Vertis Braver MyPhone Hammer Iron Doogee Titans 2 Gigabyte GSmart Roma R2 Plus
Fehér fényerő 719 nit 418 nit 581 nit 373 nit
Fekete fényerő 1,02 nit 0,51 nit 0,69 nit 0,63 nit
Kontrasztarány 705:1 804:1 7784:1 592:1
Színhőmérséklet 11480 K 10888 K 7285 K 10735 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap felső részén megtaláljuk a beszédhangszórót, a másodlagos kamerát, valamint a fény- és távolságérzékelő szenzorokat, a minimális fényerő viszont automata módban is túl világos, vaksötétben emiatt kellemetlen lehet használni a kütyüt. A kijelző alatt figyel a három szokásos, androidos érintőgomb, ezek fehér színű háttérvilágítást kaptak.

Bal oldalon, a felső részen találhatók a hangerőszabályzó gombok, jobb oldalra került a bekapcsológomb. Felül a 3,5 milliméteres jack, alul pedig a microUSB csatlakozó figyel, ezeket gondosan elrejtették kis ajtócskák mögé, a tökéletes szigetelés érdekében, ennek megfelelően elég mélyen ülnek, a készülékház pereme pedig megakadályozza, hogy egy hagyományos microUSB, vagy egy vastagabb jack kábelt csatlakoztassunk a ketyeréhez.

Overmax Vertis Braver hátlap
[+]

A mobilon rengeteg hamis csavar próbál minket megtéveszteni, a hátlapot viszont valóban két csavar rögzíti a házhoz, ezekhez tartozik egy kis, kulcstartónak is használható célszerszám a dobozban, szükség esetén hagyományos csavarhúzóval is megpróbálhatjuk leszedni őket. A fedél alatt a 2400 mAh kapacitású akkumulátort, a két darab normál méretű SIM kártyahelyet, valamint a microSD kártya olvasóját találjuk meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone Q8 LTE - mint egy falat kenyér

    A StrongPhone Q4-et nagyon időszerű volt már leváltani, az utód pedig nem csak külsőleg lett erősebb, hanem hardveresen is jelentősen fejlődött elődjéhez képest.

  • CAT S40 - több mint kilenc élete van

    A CAT új „elpusztíthatatlan” okostelefonja szerény specifikációkat rejt, ám a lényeg a külső burkolat szívósságán van, amely ellenáll mindennek, aminek csak egy strapakészülék képes lehet.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • Overmax Vertis-01 - ennyiért ez a maximum

    Kínából jött a lengyeleken keresztül, ízléses dobozban, normális formatervvel, kifejezetten korrekt áron. Fogunk még róluk hallani, ebben biztos vagyok.

Hirdetés