OnePlus Nord 3 - kapcsoljuk északot

Attól még, hogy a cégcsoporttal vannak gondok, a Nord 3 remek masina a középkategóriában.

Multimédia

A két kör három kamerát rejt. 50 megapixeles felbontású a főkamera, ami egy Sony IMX890-es szenzora köré épül. Ez egy 1/1,56 inches szenzor, kapott egy octa-PD autofókuszt és elvileg optikai stabilizációt is, nyilván lehet vele maximális felbontással is ügyködni (sőt, még a kétszeres digitális zoomot is engedi az algoritmus), de a legjobb eredményeket 4:1-es binning után 12,5 megapixelben szállítja. Az alsó körben két kamera ül, a 8 megapixeles ultraszéles Sony IMX355 nem egy különösebben izgalmas eresztés, a 2 megapixeles makróról pedig még ennyi jót sem tudunk elmondani. Előre egy 16 megapixeles IMX471 került, ami azért egy kicsit már koros, ez 16 megapixeles natív felbontást tud. Jöjjenek a főkamera képei:

Hirdetés

Főkamera, 12,5 MP

Főkamera, 2x zoom

Rend a lelke mindennek, legyen itt egy 50 megapixeles fotó is, hogy lássuk, hogy miért nem érdemes ezzel szórakozni. Elveszik az élesség, összemosódnak a részletek, szóval maradjunk 12,5 megapixelen. Sajnos azonban a kétszeres szenzorzoom nem igazán ügyes, de jóval érvényesebb eredményt ad, mintha az 50 megapixeles fotóból mi vágnánk ki a kép közepét. Ha viszont maradunk a normál látószögnél, akkor nem lesz okunk panaszra, a dinamikatartomány remek, a színek szépek, az élesség még olyankor is megmarad, amikor sok apró részlet van a képen, nincs minőségromlás a fotók csücskei felé haladva sem. Korrektül működik az automatikus, de igény szerint kézzel is bekapcsolható éjszakai mód, általában 1-2 másodpercnél nem kell neki több idő, az eredmény pedig az átlagnál jobb: nincs lényeges zajosodás, megmaradnak a részletek és a színhőmérséklet sem tolódik el irreális irányokba. Kétszeres zoom mellett azonban nem elérhető a dolog.

Ultraszéles 8 MP

Bár papíron nem egy kiemelkedő valami az ultraszéles kamera, azért nem kell teljesen leírni. Szenved persze bizonyos betegségektől főleg az élesség és a részletek kapcsán, illetve a színkezelése is kissé fakóbbra varázsolja a végeredményt, de még így is picit az átlag felett teljesít. Este már könnyebb zavarba hozni, tovább is tart az expozíció a kisebb szenzor és a blende miatt is, nem használhatatlan azonban a végeredmény.

Makrók kapcsán a minimumot nyújtja a motyó, fix 4 centiről lehet valamelyest éles fotókat lőni, de sem a felbontás, sem pedig a minőség nem lesz az igazi. Talán jobban jártunk volna, ha az ultraszéles kamerába tesznek autofókuszt. Az előlapi modul 16 megapixeles képeinél már láttunk jobbat, de segédszenzor nélkül is egész jó portrékat lőhetünk saját magunkról — de az élességgel lehet gond, este pedig inkább nem érdemes erőltetni.





A fenti csokornyi videó után először is mondjuk el, hogy érthetetlen okból nem lehet felvétel közben látószöget váltani, pedig a hardver simán elbírná. A maximum felbontásunk 4K és 60 fps a főkamerával, viszont annak ellenére rázkódosak a felvételek, hogy elvileg van optikai stabilizáció a főkamera mögött, de ezt sem a DevCheck, sem a DevInfo nem támasztotta alá. Viszont egy külön gombbal kapcsolható az Ultra Steady mód, ami elektronikusan stabilizál és szűkíti a látószöget, valamint a felbontást Full HD-ban maximalizálja. Igen hatékony, de hajlamos villanásnyi időkre elveszíteni a fókuszt. Este főleg a főkamerával érdemes dolgozni, az ultraszéles már eléggé elvérzik, az előlapi kamera pedig este értelmezhetetlen, nappal hellyel-közzel oké, de szűk a dinamika. Ha Full HD-ra visszaváltunk, akkor már van egy alapszintű elektronikus stabilizáció, ami a látószögből is vág, szóval igazából az a gyanúm, hogy akármit is állít a gyártó, nincs OIS, amit más tesztelők által feltöltött videók is alátámasztanak.

[+]

Zenei oldalon a két hangszóróról már esett szó, az alsó egy jottányit hangosabb, de a sztereó élmény azért adott. Rádió nincs, 3,5 mm-es jack dugasz nincs, kihangosítva viszont kifejezetten jól szól a gép. Bluetooth füles csatlakoztatása után be lehet kapcsolni a Dolby Atmos hangzásjavítót, ennek hiányában négyféle hangprofil közül lehet választani (intelligens, színház, játék és zene), az elsővel tök jól el lehet létezni. A Widewine L1 megvan, a remek kijelzőn a videók fogyasztása ezekkel a hangszórókkal megtámogatva kifejezetten vállalható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények