OnePlus Bullets V2 - újratöltés, mellélövés

A OnePlus ismét arra a piacra akar beférkőzni új fülhallgatójával, ahol a Xiaomi hatalmasat robbantott, és jelentős lépéselőnyben van. A Bullets V2 valójában nem rossz, de ikonikus sem lesz.

Hirdetés

A OnePlus tavaly sem árasztotta el a piacot mobilokkal, viszont a 3/3T-széria remekül sikerült, kiváló alternatívát nyújt a csúcskategóriás hardver mellé letisztult szoftveres háttérre vágyó felhasználóknak, ráadásul elsöprő ár/érték aránnyal és korrekt garanciális feltételekkel. Emellett persze igyekeznek koncentrálni a tartozékokra is, bár a mobiljaikhoz nem jár fülhallgató, eddig külön megvásárolható volt a 6000 forint körüli áron lévő Silver Bullet, ennek több mint duplájáért pedig az Icons járt. Most az olcsóbb példány helyére megérkezett a Bullets V2, és ami szomorú, hogy eltűnt egy fontos szó a nevéből: a silver. Nem valószínű, hogy annak idején így akarták beismerni, hogy az akkoriban arany színű fő konkurens, a Xiaomi Piston 2 után csak a másodikok lehetnek, viszont a gyakorlat sajnos ezt mutatta, most pedig már visszakoznak a magukra aggatott titulustól.

Kíváncsian vártuk, hogy elég lesz-e a Pistonok ellen
Kíváncsian vártuk, hogy elég lesz-e a Pistonok ellen [+]

A Xiaomi helyére pályázóknak azonban nagyon nehéz dolguk van ezen a szinten, a Piston 3-at szinte bármilyen zenei ízléshez lehet ajánlani, egyértelműen kimagaslik a mezőnyből, ráadásul azóta új kiváló termék is érkezett Mi logóval, a Hybrid például a lehető legkedvezőbb áron hozta el a fülhallgatós hibrid hangkeltés előnyeit és hátrányait, és akit nem zavar a karakteréből adódó mély-túlsúlya, annak ez is remek választás lehet. A Bullets V2 valójában semmilyen különleges technológiával nem büszkélkedhet: 9 milliméteres, szimpla dinamikus meghajtója 20 és 20 000 Hz közötti frekvenciák átadására képes, kábelvezetése maradt fül alatti, ahogy in-ear kialakítása is teljesen megszokott. Egyedül a különleges hangolásra esküszik a cég, a frekvenciameneten sokat finomítottak a részletgazdagabb basszusok, a fülnek lágy magasak és a jól kivehető közepek érdekében. Kíváncsian vártuk, hogy ez sikerül-e.

A frekvenciameneten látható a változás
A frekvenciameneten látható a változás [+]

A doboz mindenesetre csak hátrányára tudott változni: kimaradt a tokként remekül használható műanyag tartó, ami megkönnyítette a tárolást, helyette csak különböző méretű illesztékeket találunk a csomagban. A lapos kábeles, rendkívül könnyű (összesen 14 gramm) fülhallgató első ránézésre meggyőző: hangerőszabályzó gombokkal is felszerelték a felvevőgombos, mikrofonos távirányítót, a fülhallgatóházak fémből készültek, a lapos kábel pedig kellően rugalmas, és a jack csatlakozónál lévő törésgátló is megfelel a célnak. Egyedül a másik végén lévő törésgátlót lehet negatívumként említeni, ha ránézésre, korábbi tapasztalataim alapján kellene megtippelnem, hogy hol fog valaha megtörni a belső rész, akkor arra a pontra saccolnám. Végre eltűnt a driver flex-jelenség, hibátlanul ül a fülbe, semmilyen nyomáskülönbségből adódó, pattanó hang nem jut el hozzánk behelyezéskor, és ha megfelelő a gumiharang, stabilan ül a fülben akár több órán keresztül, mozgás közben is.

A hangminőség lényegesen jobb lett az elődnél, de ezzel nem mondtunk túl nagyot, ugyanis volt honnan indulni. Szerencsére teljesen eltűnt az a fátyolos, alapjaiban részlethiányos jelleg, ami az előző szériát jellemezte, és ezt pontosan úgy éri el, ahogy azt a görbék demonstrálják: a mélyközepeknél és a felső tartományban is érezni a többletet, egy-egy gitárszólót például remekül ad elő, miközben énekhangokból is tud mutatni meglepőt. Az összkép sokkal elevenebbnek és közvetlenebbnek érződik, mint a Silver Bullet esetén, és sokkal semlegesebben áll akármilyen zenéhez, mint a jócskán korlátok közé szorított előd. Viszont a térérzete rosszabb lett, nem különülnek egymástól igazán a részletek, sokkal inkább érezzük a hangok bezártságát, mint számos hasonló termék esetén, miközben az izoláció sem emelkedik ki a mezőnyből, a zárt in-earek közt legfeljebb átlagosnak mondható.

A hangerőszabályzók remekül teszik a doglukat, viszont a műanyagos, reccsenős gombhangok nem illenek a képbe
A hangerőszabályzók remekül teszik a doglukat, viszont a műanyagos, reccsenős gombhangok nem illenek a képbe [+]

A beszélgetési hangminőség pedig továbbra sem az igazi: továbbra is remek dolog a távirányítóról vezérelhető hangerőállítás, ami egyre több androidos mobillal működik, viszont a mikrofon annyira gyenge, lapos, erős zajjal megalapozott hangot továbbít, hogy a beszélgetőpartnerünk második kérdése biztosan az lesz, hogy éppen melyik víz alól próbálunk beszélni. A OnePlus termékeihez pedig igazán nem méltó az a kellemetlen, műanyagos kattogás, ami a a távirányító gombjait nyomkodva üti meg fülünket.

A jack csatlakozónál minden rendben van
A jack csatlakozónál minden rendben van, de egyáltalán nem mutatja többnek magát annál, ami [+]

A Bullets V2 összességében egyáltalán nem rossz fülhallgató, 6000 forint körüli ára pedig a teljesítményéhez képest helytálló, viszont egy rendkívül kényelmes és a kategóriáján belül neutrális jellegű Piston 3 vagy egy vérbeli basszusbombának megalkotott Hybrid mellett hallgatva nem nagyon jut eszünkbe érv, ami mellette szólna. Aki a Silver Bullet hangjában csalódott, az Icons árát pedig nem akarja kifizetni, annak optimális választás lesz a Bullets V2, viszont ha már a OnePlus hasonló termékei között nézelődünk, akkor a sokkal több részlet és a megnyerő dinamika miatt inkább a drágább testvért választanám.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Előzmények

  • OnePlus Icons - ígéret szép szó

    Nagyon kíváncsiak voltunk arra, hogy tényleg a mobiljairól ismert kínai gyártó lesz-e az, aki az állításoknak megfelelően töredékáron kínálja a csúcskategóriától megismert hangminőséget.

  • Xiaomi Piston 2 és OnePlus Silver Bullet

    Két feltörekvő kínai gyártó utólagosan megvásárolható, 10 000 forint alatti kiegészítőjét próbáltuk ki, a minőséget illetően pedig nem kellett csalódnunk.

Hirdetés