Hirdetés

Nothing Ear (Open) - nyisd ki a fülhallgatód

Trendi sportfülhallgató, ami jó lehet azoknak, akiknek a többi TWS jellemzően nem fér a fülébe.

Hirdetés

Bevezető, kialakítás, csomag

Elérte-e a vezeték nélküli sztereó fülhallgatók piaca azt a szintet, ahonnan már nem igazán van tovább? Félretéve azt, hogy ezek lényegében eldobható eszközök a jellemzően cserélhetetlen akkumulátor miatt — tisztelet a kivételnek, Fairphone Fairbuds —, nehéz lenne egy olyan márkát megnevezni a mobil- és fősodorba tartozó audiopiacon, akiknek ne lenne minimum egy ajánlata a TWS kategóriában. Szintén a plafon közeledtét jelezheti az is, hogy több márka elkezdett nyitni azok felé a headsetek felé, melyek korábban niche termékek voltak, például a nyitott fülhallgatók irányába. Ebben az évben egymás után jöttek az ilyen-olyan open-fit fülhallgatók, és legyinthetünk rá, hogy ez csak egy trend, gyorsan lepörög majd, de reálisabb, hogy azt látjuk épp, ahogy a cégek megpróbálják megszerezni azokat a vásárlókat is, akikkel eddig nem nagyon foglalkoztak. Ők azok, akiknek valamiért nem opció az in-ear kialakítású “agybadugós” füles.


[+]

A Nothing korábban is próbálkozott már nyitott fülhallgatóval, de az Ear (Stick) nem volt egy jól sikerült termék. Egyrészt nem szólt jól, ami egy fülhallgatónál a legfontosabb mérték, másrészt formáját tekintve nem volt feltétlenül kényelmes, vagy egyáltalán jó bárkinek a fülébe, ami a második legfontosabb attribútum lenne. Az idén megjelent Ear (Open) szerencsére mindkét dolgot orvosolja, bár a 62 500 forintos ár húzós így is tudásának fényében. Főleg úgy, hogy a márka csúcsmodellje, az Ear éppen akciós és 50 000 forintra le van értékelve.


[+]

A második oldalon foglalkozunk majd a hangminőséggel, most nézzük át a külsőt, és hogy mit javítottak a Stickhez képest. Kapásból azt, hogy az Open bárki által használható, egyáltalán nem invazív, nem kell se a hallójáratba, se a fülkagylóba bedugni. Ezt úgy oldották meg, hogy apró kis kampók vannak a hangsugárzókon, melyekkel szó szerint rá tudjuk akasztani a fülünkre a headsetet. Nem újkeletű megoldás ez, de jól működik, az Open pedig bár 8,1 grammjával nehezebb az átlagos TWS-nél, nem érződik annak, mert egyenletesen eloszlik a súly fülünkön, nem belülről nyomja vagy húzza valami. Az Open mérete 14 x 51 x 41 milliméter, szóval feltételezem, van akkora fül, amire ez már kicsi lesz, de inkább azt emelném ki problémaként a forma kapcsán, hogy a szilikonnal borított kampók lazák, nem lehet őket szorosabbra venni, mint mondjuk az Anker Soundcore Sport X10-en. Számomra ettől függetlenül inkább kényelmes viselet volt a fülhallgató, de csak akkor, ha szemüveg nélkül vettem fel, a szemüveg szára és a kampó együtt már sok volt, arrébb nyomták egymást. Az IP54-es védelme biztosíthatna arról, hogy edzés közben is használhatom, de bevallom, hogy csak sétálás közben volt rajtam. Az pozitívum volt viszont, hogy el tudtam benne úgy dőlni oldalra a kanapén, hogy nem nyomta a fülemet. Azt azért nem mondom, hogy tökéletesen feszesen megállt fejemen az Open, a jobb fülem valamivel kisebb, és azon már időnként kissé elmozdult, ezért lett volna jó, ha a kampót szorosabbra tudom húzni.


[+]

Megmaradtak az Openen a londoni székhelyű márka jellegzetes elemei, vagyis átlátszó egy része a műanyag burkolatnak, átlátszó a töltőként is funkcionáló hordozó tok (19 x 125 x 44 mm, 64 gramm) fedele, a jobb és bal füles közti különbséget egy apró fehér és piros pötty jelöli, a vezérlés a szár megszorításával intézhető. Bár esetünkben itt a szár nem lefelé lóg fülünkből, hanem felfelé áll. Ehhez gyorsan hozzá tudtam szokni, viszont egy ilyen árú eszközből a közelségérzékelőt és a lejátszott tartalom automatikus szüneteltetését-, indítását kispórolni gáz a Nothing részéről.


[+]

Az Open kezeléséhez a Nothing X alkalmazásra van szükség (Android, iOS), ezen keresztül tudjuk beállítani a nyomásérzékeny felület parancsait is. A Vezérlők menüpont alatt külön állíthatjuk a jobb és bal fülhallgatóra vonatkozó parancsokat két vagy három gombnyomásra, egy- vagy két nyomásra és utána nyomva tartásra. Az egy nyomás fixen a lejátszás/szünet vagy hívás fogadása/befejezése attól függően, hogy van-e bejövő hívás a telefonon. Két vagy három nyomásra lehet a zene előre vagy hátra ugráltatását beállítani, valamint a telefonba épített hangasszisztens ébresztését. A nyomva tartós műveletek pedig a hangerőszabályzáshoz vethetők be, illetve a telefonba épített hangasszisztens segítségének kérésére. Elvileg ez a funkcionalitás bővül, ha Nothing telefonra csatlakoztatjuk az Opent, mert olyankor a ChatGPT-vel is lehet kommunikálni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A tokban mágnesek tartják helyükön az Opent, és pogo pines csatlakozóval tölt, semmi extra. A tokban egyébként hosszúkás formája ellenére sincs Qi töltés felvételére alkalmas tekercs, csak a hátsó USB-C porton keresztül vesz fel energiát. Ez megint olyan, hogy ezen az áron illett volna. A fülesekben 64 mAh-s akkumulátorok vannak, ezek a hátul lógó szürke kis tartályok, a tok pedig 635 mAh-s beépített lítium-ion teleppel rendelkezik. A tokon van egy LED, ami a párosítás vagy a töltöttség állapotát jelzi, a fülhallgatókon nincs fényjelzés.


[+]

A csomagolás a Nothingtól megszokott kemény papírdoboz, melyet kinyitva a fülhallgatókat egyből a hordtokban találjuk, mellettük egy mindkét végén Type-C csatlakozós USB kábel és némi papíralapú dokumentáció. A viszonylag nagy (14,2 mm-es) dinamikus meghajtóknak otthont adó feje a fülhallgatónak kör alakú, erre esetleg húzhatunk textil burkolatot, ha nem akarjuk, hogy a rideg műanyag bárhol hozzá érjen bőrünkhöz. Tapasztalatom az, hogy a tragushoz és az antitragushoz ér hozzá egyébként a füles, és ezek tartják a fülkagyló feletti fix pontban. De a jobb fülem esetén például nem is tudtam úgy alakítani a füles állását, hogy a tragusban megakadjon, ennek ellenére viszonylag stabil volt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés