Nomu T10 - NO, mint Nomu T10

A Nomu numerikus billentyűzettel szerelt strapamobilja óriási melléfogás. Minden létező aspektusból. Kivéve a kialakítást, mert az speciel nagyon jó.

Bevezető, tartozékok

A Nomu nyilvánvalóan egy specifikus szegmensben próbál érvényesülni, amire igény alapvetően van, csak a megvalósítás nem találkozik minden esetben az elvárásokkal. Pedig nem olyan nagyok. A termékpalettát eddig három, értelemszerűen számozott és nevezett (S10, S20 és S30), strapabíró okostelefon alkotta, amit most kiegészítettek egy határozottan nem okos, sőt, kifejezetten egyszerű, hagyományos kialakítású, tehát nyomógombos fél téglával. Bár, ha onnan nézzük, hogy például ez egy zseblámpa, akkor zseblámpa létére viszont nagyon okos. Még telefonálni is lehet(ne) vele (ha nem lenne annyira gyenge a beszédhangszóró), meg Sokobant játszani.


[+]

A termékkategória rendszeresen próbálkozik az érintőkijelzős, valóban okosnak tekinthető készülékek és a mindenálló kivitel viszonylagos összeférhetetlenségének feloldásával, de a szegmensben továbbra is megmaradtak a hagyományos kialakítású, fizikai billentyűzettel szerelt modellek. Nem véletlenül. Egyrészt ez a megoldás még mindig sokkal szívósabb, mint bármelyik másik formátum, másrészt a kezelés sem okoz gondot védőfelszerelésben, vízben vagy nyakig sárban. Mert ezek így erre valók. Hogy a jég hátán is tudjunk kommunikálni.


[+]

Mondjuk a Nomu T10 ebben annyira pont nem erős; a készülék sem a 3G, sem a 4G hálózatokat nem ismeri, ahogyan a magyar nyelvet sem, viszont van benne hely két SIM kártyának is (amiből nálunk egy nem működik), meg internet, ami Wap2.0 szabványon bonyolódna, ha nem lenne teljesen használhatatlan. Pedig van a készüléknek WiFi modullal szerelt, 3G képes variánsa, csak azt úgy hívják, hogy Evolveo StrongPhone X3. A Nomu T10 ugyanis ugyanarról a szalagról gördült le, mint a StrongPhone X3 csak az van ráírva, hogy Nomu. Plusz, egy-két dolog kimaradt, még gyengébb a kamera – igen, 2 megapixelt is alul lehet múlni - és olcsóbb kijelzőpanelt választottak, amihez cserébe legalább az ára is igazodik. Valamelyest.


[+]

Az arculattervezést nem vitték túlzásba, a csomagolás ugyanis elég puritán és véletlenül sem utal arra semmi, hogy a bujtatóból kicsúsztatott dobozban egy IP68-as szabványnak megfelelő, ütésálló, szegecselt fémlappal és gumírozott kialakítással bíró valami fog előkerülni. Egyébként ízléses, megfelelő minőségű, korrekt dobozkát kapunk, benne egy darab 500 mA-s hálózati töltőfejjel és microUSB kábellel. A felfűzhető fém célszerszám a hátlap lecsavarozásához kell, márpedig ab start, mert a készülékben eleve elhelyezett akkumulátor csatlakozófelülete szigetelt; először azt kell eltávolítani, anélkül ugyanis nem nagyon fog bekapcsolni.

Hirdetés

Külső, kialakítás

Itt nyomhatnánk egy ctrl+c ctrl+v-t, mert a készülék tökéletesen megegyezik az Evolveo StongPhone X3-mal, legalábbis küllemében és kialakításában. Ez mondjuk annyiban egyáltalán nem probléma, hogy az anyag és összeszerelés minősége is pont ugyanolyan kiváló, mint amilyennek az Evolveo esetében tapasztaltuk. Az ütésállóságot ez esetben sem igazolja hivatalos minősítés, a gyártó szerint 2 métert simán kibír a készülék, amit így ránézésre simán el is hiszünk. A szilárd testek szerkezetbe jutása és a víz ellen való védettség viszont a Nemzetközi Védettségjelölés 68-as szintjét éri el, tehát a Nomu T10-be por egyáltalán nem juthat, víz alatt pedig folyamatosan használható, a gyártó megkötésének megfelelően 1,2 méteres mélységben, maximum 2 órán keresztül. AZ Evolveo szerint meg csak 60 percig.


[+]

Ahhoz képest egyébként, hogy a készülék 2 és fél centi vastag és majdnem 195 gramm, különösen jó fogása van, főleg a nagyobb felületen letört éleknek köszönhetően. Plusz, nem széles, számszerűleg 122,2 x 60 milliméter. A fizikai gombsor egy kézzel is könnyedén kezelhető, a csavarokkal rögzített matt fém betétek pedig egyáltalán nem csúsznak, viszont roppant kellemes, hűvös érzetet biztosítanak. Kivéve, ha munkavédelmi kesztyűben fogdossuk, mert akkor mindegy. A kialakítással és anyagminőséggel tehát egyáltalán nincsen gond.


[+]

Az előlapon az igazán egzotikus specifikációval rendelkező panel és a fizikai numerikus billentyűzet osztozik nagyjából egyenlő arányban. Plusz, védelmi funkciót betöltő kávák és berakások. A 2 hüvelykes, 176 x 220 pixel (QCIF) felbontású panel lényegesen gyengébb, mint amit a Nomu az Evolveónak gyártott készülékeibe szerelt, a problémák viszont ugyanazok. Az inverzió és fényerőcsökkenés brutális mértékű, ha nem szemből nézünk a lőrésszerű kijelzőre, a fényerő elégtelenségén pedig a kontrasztos felületkialakítás sem sokat segít kültéren. Fotózásnál csak tippelhetünk, hogy mi lesz a képen. Mondjuk, a kép megtekintésekor sem látunk majd sok konkrétumot.


[+]

A hagyományos, numerikus beviteli felület fölött funkciógombok fogják közre a tetszés szerint konfigurálható d-padet. A Phone Settings menüben a Dedicated Keys lesz a nyerő, ha az alapkiosztást szeretnénk megváltoztatni. Egyébként a naranccsal keretezett, recés centergomb az alkalmazásmenübe navigál, jobbról az SMS-ek kerülnek elő, lefelé riasztást állíthatunk be, balra a hangprofilok választhatók, míg felfelé az internet nyílik. A hívást fogadó és elutasító, jelölt billentyűk értelemszerűek, fölötte pedig kontextuális opciógombok fekszenek. Az aktuális funkció a kijelző jobb vagy bal sarkában jelenik meg.


[+]

A szövegbevitel a számbillentyűkön megjelenített iránymutatás alapján történik, a gombok nyomáspontja hibátlan, viszonylag jól elkülönülnek és kellemes, klasszikus kattanó hangot adnak. A kis és nagybetűk között a kettőskereszttel válthatunk, de itt tudjuk végigpörgetni a bevitel nyelveket is, így érdemes az automatikus nagybetűs megoldásnál maradni, különben mászhatunk át a lengyel, spanyol, francia, német, olasz, orosz, portugál és arab bevitelen, annak kisbetűs, nagybetűs és automatikus nagybetűs megoldásán, ami 24 felesleges gombnyomást jelent, plusz a számok. A billentyűzet zárolásához bal legfelső kontextuális funkciógomb és a csillag lesz a nyerő kombináció. A hangot viszont érdemes kikapcsolni. Idegtépő, amikor zsebben vagy táskában folyamatosan csipog a szándékolatlan nyomogatástól.


[+]

A két és fél centis élek tele vannak ügyes kezelőgombokkal, valamint felül egy óriási zseblámpa is elfért. Tényleg óriási, az üveg átmérője 1,3 centi. A döbbenetes erejű hideg LED fényt a jobb oldalon elhelyezett, gumírozott gomb három másodpercig való nyomva tartásával uralhatjuk. Kikapcsolni csak azután lehet, hogy erősítettünk a fényerőn, villogtattunk SOS és átmentünk a stroboszkóp funkción. Az elemlámpa kezelőgombja fölött teljes értékű USB csatlakozó szabadítható ki a gumiszigetelés alól.


[+]

A mutatós fémbetétekkel védett oldalak felé balról közelítve elvileg konfigurálható, úgynevezett Custom Button került, ami alapesetben egyébként a kamerát nyitja meg, majd exponálógombként funkcionál, és úgy is fog maradni, mert a szoftverből kifelejtették az erre vonatkozó beállítási lehetőséget. Tehát nyugodtan hívhatjuk kameragombnak. Fölötte a hangerőszabályzók tapinthatók ki vakon. A fedetlen microUSB port az alsó élre került, a maradék, komplett miniállamnyi helyre pedig egy jack csatlakozó. Ja, nem, mert az pont nem fért el sehova.


[+]

A hátlap felülete javarészt matt műanyag, a fémbetétek minimális mértékben hajlanak rá az oldalélekre. Az akkumulátor fedlapját a mellékelt célszerszámmal csavarozhatjuk le, a többi - oldalakon és a hátlapon található - csavar eltávolítására sem eszközt, sem felhatalmazást nem kapunk. Utóbbiakat ráadásul vastag gumitömítéssel takarták. Az akkumulátor alá egy normál (mini)SIM, egy másodlagos microSIM és egy microSD kártya helyezhető. A 0,3 megapixeles kamerát nem támogatja semmi, mellette pedig a fizikai fájdalom határát súroló hangerővel bíró multimédiás hangszóró található. A BlackBerry logó jellegű bemarás a felső tartományban mindössze dísz.

Hardver, szoftver

A hardver nagyon, olyan, mondjuk cuki, bár többre egyáltalán nincsen is szükség, csak manapság megmosolyogtató mértékegységekkel állunk szemben. De a kissé baltával faragott rendszer akadásmentesen, hatékonyan fut a minimál vason, ami egy ősrégi MediaTek lapkára épül és megabájtokban mérhető memóriára. Az MTK6261A lapkakészletet 32 MB rendszermemória és 128 MB belső tárhely egészíti ki, mi pedig az utóbbit instant 32 GB-tal. Ennél nagyobb microSD kártyát nem kezel. Mondjuk a funkciókhoz képest még ez is aránylag felesleges, fotózni úgysem fogunk, ha mégis, az is picike; a hangminőség értelmezhetetlen, de legalább a holtakat is felveri, ha megszólal, a névjegyzék és üzenetek kapacitását pedig nem érinti a kiegészítő tárhely.


[+]

A rendszer magyarul nem tud, angolul viszont kitűnően, bár vannak opciók, amikről elképzelésünk sincs, hogy mégis mire gondoltak. Ilyen a telefon beállításai között szereplő képminőség menüpont. Itt két választási lehetőség nyílik meg: on és off. Nem pontosan értjük, hogy mi történik, ha kikapcsoljuk a képminőséget mint olyan. Ez úgy mókásnak tűnt. A legtöbb dolog viszont egyértelmű, bár sok mozgásteret nem hagytak a preferenciák érvényesítésére.


[+]

A telefonkönyv 500 névjegyet képes befogadni és 20 csoportot. Ezen a microSD sem segít, így a kontaktokat érdemes a SIM kártyán tárolni. A készüléken elmentett névjegyekhez viszont rendelhetünk saját csengőhangot. Ez minden, amit variálhatunk. Van feketelista, ami a nem kívánt hívásokat szűri, automatikus újratárcsázás, hívásidő emlékeztető, valamint aktiválhatjuk az automatikus hívásrögzítést. A multimédiás üzenetek esetében viszont választhatjuk a microSD kártyát mint alapértelmezett tárhely. A telefonba ugyanis maximum 100 darab, összesen 1020 KB-nyi MMS fér.


[+]

A Szervező (Organizer) menüpontban akad néhány hasznos dolog, például a powerbank funkció, vagy az 1980-ban fejlesztett, mellesleg ma is kiemelkedő élvezeti értékkel bíró, NP-nehéz kombinatorikai optimalizálásra épülő Sokoban játék. Van még naptár, ami kizárólag a hónapok megjelenítésére alkalmas, emlékeztetőt, vagy jegyzetet nem hozhatunk létre, számológép, ami csak alapműveleteket tud (összeadás, kivonás, osztás, szorzás), illetve kreálhatunk maximum öt darab riasztást. A világóra ellenben szép, színes, grafikus. Az E-book olvasó meg nem működik. Pedig fontolgattuk, hogy nekiesünk újra a Háború és békének, de nem ismeri az epub formátumot. Sem.


[+]

A hangprofilok közül csak a némát nem módosíthatjuk, a többi valamelyest testreszabható a hangerő és a rezgés, valamint az értesítési hangok viszonylatában. A fényerő egytől ötös értékig állítható, a kijelző ébrenléti ideje pedig 5 és 60 másodperc között, másodpercenként. Mindezt viszont nem a Display menüpontba sikerült pakolni, hanem a Misc. Settings LCD Backlight alá. Van egy olyan is, hogy Phone Security. Hogy itt PIN kódot állítsunk be, ismerni kéne a gyárit. De a klasszikus alapmegoldásokat nem ismeri, se a 0000, se az 1111, se az 1234 nem működik, a tájékoztató és a termékoldal meg mélyen hallgat erről.


[+]

A fájlkezelő külön listázza a félelmetes méretű belső tárhelyet és a memóriakártyát, a megjelenítéssel nincsen gond, a kettő közötti másolás is rendben működik, amennyiben nem haladjuk meg a 128 MB-os kapacitást. Az Internet services Wap2.0-s szabványon kapcsolódik a világhálóhoz, a böngésző pedig ultra vicces. Már az első 30 másodpercben, amíg ki nem kapcsoljuk. Jobbára használhatatlan. Ezeken és a hangrögzítőn kívül semmi mást ne keressünk. Nincs.

Multimédia

A multimédiát a performansz és a használhatóság szempontjából gyakorlatilag nemlétezőnek kell tekintenünk, technikailag viszont megpróbálták, csak nem nagyon jött össze. Ez főleg a fix fókuszos, 0,3 megapixeles (VGA) kamerát jelenti, ami alapesetben ennél is lejjebb van skálázva, konkrétan a kijelzőmérethez igazodó 172 x 220 pixelre. Mondjuk a képminőségnek nem árt, csak olyannyira pici lesz a végeredmény, hogy úgyse látunk semmit a témából. Tehát, mint mondtuk, külön hasznos. A 640 x 480-as natív felbontás meg főleg nem egy élmény, a látószög ultraszűk, a minőség fájdalmas.


[+]

A szoftverben az Image settingsben lesz a felbontás és a minőség (napersze), ami lehet alacsony, normál és jó. Egyik rosszabb, mint a másik. Ezen tovább ronthatunk a Camera Settingsben az expozíciókorrekció babrálásával és a kontraszt állítgatásával. A fehéregyensúly és a jelenet mód is igény szerint változtatható, utóbbi viszont csak automata vagy éjjeli lehet. Ez mit sem változtat azon, hogy a képek vállalhatatlanok, úgy en bloc. De még egy menetrendet, vagy kapcsolási rajzot se tudunk megörökíteni, mert annyira egybefolynak a részletek. Inkább próbáljuk meg lerajzolni. És ez érvényes a videofelvételre is.

A videominőség szintén kívül esik a leírható fogalmán, maximum 176 x 144-as felvételeket készíthetünk 4 fps sebességgel, amitől az egész úgy néz ki, mint egy bűnügyi jelentés mellé csatolt ipari kamera utólag kikockázott felvétele. Nem mellesleg itt már a rendszer is kezd megfeküdni, a menüpontok akadoznak, de megnyitni őket amúgy is nettó időpazarlás, a kameránál már bemutatott lehetőségek itt sem sokat segítenek a helyzeten, a felbontást pedig nem lehet állítani. A lejátszó csak a 3gp és AVI formátumokat ismeri, de nagyon kell gyűlölni magunkat, hogy bármit is a 2 hüvelykes QCIF kijelzőn tekintsünk meg.


[+]

A zenelejátszó kizárólag abban az esetben hajlandó észrevenni a helyhiány miatt kizárásos alapon microSD-n tárolt .mp3 fájlokat, ha létrehozunk neki egy My Music nevű mappát, és oda pakoljuk be a tartalmakat. Mármint ömlesztve, mert egy belső mappa már összezavarja a rendszert. Amúgy lehet kérni keverést, ismétlést, random generált lejátszási listát, valamint a zene képes háttérből is szólni. Csak hallgatni nem érdemes. Kivéve, ha direkt ki akarunk tolni, mondjuk a szomszéddal. Arra kiváló.


[+]

A multimédiás hangszóró egyszerűen borzalmas, de legalább elképesztően hangos. A fülhallgatóra jutó hangminőséget viszont microUSB csatlakozóval szerelt füles hiányában nem tudtuk megvizsgálni, maximum vezeték nélküli fülhallgatóval lehet próbálkozni Bluetooth alapon. Ez esetben viszont nem lesz FM-rádió, amihez mégiscsak kéne egy antennaként szolgáló fülhallgató. Ez mindössze csak azért kellemetlen kicsit, mert a gyártó nem nagyon hívja fel a figyelmet a 3,5 milliméteres jack csatlakozó hiányára, nagyjából sehol, az Evolveo meg még hagyományos fülhallgatót is csomagol a készülék mellé. Amúgy kedves tőlük, csak nem értjük, minek. Egy DAC-cal szerelt adapternek több haszna lenne, ha már.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs paletta lényegében gyászosabb, mint a multimédia. Nincs semmi. Sőt, fel is soroljuk, hogy mennyire nincsen semmi, ami például az Evolveo ugyanezen készülékében nagyon is van. Például nincs WiFi és WLAN, de még 3G támogatás sem, így kizárólagos alapon csak telefonálni tudunk a 850/900/1800/1900-as frekvencián, elvileg két számról is dual standby rendszerben. Gyakorlatilag viszont csak a normál (mini)SIM-et befogadó slot működött nálunk, a másodlagos microSIM egyáltalán nem. Ahogy a mélyen süllyesztett beszédhangszóró sem igazán remekel: a hangerő édeskevés, a minőség pedig gyatra. Jobbára alig érteni a vonal túlsó végén fél perc után már artikuláltan üvöltő másik felet. Minket cserébe remekül hallottak. Főleg azt, hogy bocs, de tényleg nem értem, visszahívlak másikról. Van viszont egy extra USB csatlakozó, valamint Bluetooth, igaz csak 3.0-s szabványú.


[+]

GPS nincs, GPRS van, a Wap2.0-s szabványon létrejövő adatkapcsolat viszont csak az APN beállítások manuális bevitelét követően jön létre. Ehhez a Settings Connectivity menüpontjában kell beállítani a - végül is teljesen mindegy, hogy mit, mert a rendszer használhatatlan. Egyrészt másfél perc, mire bejön a Google keresőoldala, nyilván szkript-hibával, keresni nem tudunk, mert a csökkentett módú oldalon nem aktív a keresősáv, webcímet pedig amúgy is az Options, Search or Input URL menüpontjában tudunk bevinni. A Mobilarena oldalát nem nyitja meg kommunikációs hibára hivatkozva. Nem biztos egyébként, hogy van még olyan oldal a világhálón, amit képes megnyitni. És nekünk szükségünk is van rá.


[+]

A készülékkel tulajdonképpen semmit nem lehet csinálni, pontosabban nem is érdemes, de a nagy semmit, azt baromi sokáig. Az apró kijelzőhöz és szögegyszerű szoftverhez bivaly akkumulátort mellékeltek, számszerűleg 2800 mAh-sat. Valószínűleg csak akkor tudjuk lemeríteni, ha a Szervező menüpontban bekapcsoljuk a powerbank funkciót és feltöltünk vele bármit, amit tényleg használni is lehet. Fotózni ugye értelmetlen, zenét hallgatni szintén, telefonálni meg a majdnem teljesen alkalmatlan beszédhangszóró miatt nem nagyon fogunk. A kukában valószínűleg majdnem addig fog tartani az akksi, mint a komplett készülék felezési ideje.


[+]

Értékelés: Nomu T10
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 2 pont
Belső
Kezelhetőség 4 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 1 pont
Felhasználói felület élménye 3 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 2 pont
PIM funkciók 5 pont
Adatkommunikációs képességek 3 pont
Multimédia
Vizuális 1 pont
Audio 3 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 3 pont
Hogyan értékelünk?

A Nomu T10-es strapabíró, hagyományos kialakítású, duál SIM készüléke minden szempontból nagyon rossz. Kivéve a kialakítást és az anyagminőséget, mert az teljesen rendben van. Bár egy ütésállóságot igazoló hivatalos akármi elfért volna, ha már. A működési sebességgel sincs gond, leszámítva a kamera mozgókép rögzítő részét. De úgysem fogjuk használni, az audiomegjelenítés pedig konkrétan fizikai fájdalmat okoz, vagy annyira halk, hogy nem is halljuk. A kijelző siralmas, a felbontás még 2 hüvelyken is kevés, a szoftver egy szót nem beszél magyarul, bár ennél sokkal komolyabb baj nincs vele. A kamera még egy tetszőleges tömegközlekedési eszköz menetrendjének megörökítésére sem alkalmas, a 4 fps sebességű VGA videóval se sokra megyünk, rádiót hallgatni meg csak információszerzés céljából érdemes. Ehhez viszont kelleni fog egy hangfeldolgozóval szerelt microUSB-jack átalakító, vagy egy microUSB csatlakozóval ellátott fülhallgató, mert a 2,5 centis élekről pont a 3,5 milliméteres port maradt le. Az IP68-as minősítés remek. A két SIM kártya slotból valamiért csak az egyik működik, az e-book olvasó meg egyáltalán nem, nem mintha bárki is egy alacsony fényerejű QCIF felbontású megjelenítőn akarna bármit is elolvasni. A Nomu T10 nettó 16 ezer forint, de inkább vegyünk bármi mást. Tényleg. Ha legalább telefonálni lehetne vele rendesen, minden mástól pedig eltekintünk, akkor esetleg, de a kizárólag 2G hálózatokkal való kompatibilitás akkor sem életbiztosítás manapság. Ilyen árban valóban nem tudunk megerősített házba szerelt, IP68 védettséggel rendelkező készüléket mondani, de ez most nem segít. Zseblámpának, amin lehet Sokobant játszani viszont tökéletes. Csak kicsit nehéz. Egyébként pedig az Evolveo kínálata tűnik relevánsnak, akár a StrongPhone X3, vagy a StrongPhone X2. Ennél még az Evolveo Androiddal húzott, hibrid öszvére, a StrongPhone X4 is jobb, pedig az is nagyon messze van a jótól. A Cat B30 sem rossz választás, ha ragaszkodunk a fizikai billentyűzethez, vagy a myPhone Hammer is alternatíva lehet. Mind drágább, de legalább működnek. A szintén 2G képes Cat B25-öt, a Krüger&Matz Iront, vagy a ConCorde Raptor szériáját nem próbáltuk, de ennél nem lehetnek sokkal rosszabbak, ha már a hangszóró jobb.

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Nomu T10
Nomu T10 Általános
Technológia GSM
Méret 126 x 60 × 20,5 milliméter
Tömeg 194 gramm
Színvariációk fekete-ezüst-narancs
SIM-foglalat 1 x mini SIM + 1 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 2 hüvelyk
Kijelző felbontása 176 x 220 pixel (140 ppi)
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma n/a
Memória
Telefonkönyv kapacitása 500
SMS memória 500
Belső tárhely 128 MB
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
GPRS / EDGE van / nincs
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / van (3.0)
WiFi nincs
USB microUSB 2.0
USB OTG nincs
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő nincs
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/normál/kültéri
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel nincs
Szoftverek
Platform MediaTek MTK6261A
WAP / HTML böngésző van (2.0) / nincs
E-mail kliens nincs
Játékok Sokoban
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek Fájlkezelő, FM-rádió, Zenelejátszó, Internet Services
Multimédia
Fő kamera 0,3 megapixel, fixfókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel 176 x 144, 4 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2800 mAh-s
Egyebek
IP68, normál USB csatlakozó, powerbank funkció

Azóta történt

  • Nomu S30 mini - nomus olyan rossz

    A Nomu hírnevét nem csak a rendszerbiztonsági problémák tették próbára, becsúszott egy tragikus modell is a szórásba. Az S30 viszont jól sikerült, és az S30 mini is.

  • Strapatablet érkezik a Samsungtól

    Azt eddig is sejtettük, hogy a három éves Galaxy Tab Active modellfrissítést kap, most már viszont erősen ténynek tűnik.

  • Nomu S10 Pro - nomUn est omen

    A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.

  • Extrém strapamobilt épített a Nomu

    A Nomu T sorozatáról eddig szörnyű tapasztalataink voltak, pontosabban egy, de az sokkolónak bizonyult. A Nomu T18 viszont durván felszerelt készülék.

Előzmények

  • Nomu T10: nem okos, viszont szívós

    Strapabíró hagyományos telefont mutatott be a Nomu, amely nyugodtan kieshet a zsebből, hacsak épp nem kötéltáncot jár a tulajdonos, két hegycsúcs vagy felhőkarcoló között.

  • Nomu S30 - strapamobilok közt n(y)omul

    Noha a Nomu nem egy nagy múltú márka, mégis több készülékkel vannak jelen, ezek mind ellenálló okostelefonok. A jelenlegi csúcsmodellt teszteltük.

  • Evolveo StrongPhone X4 – ügyefogyott zöld robot, páncélban

    Újabb elpusztíthatatlan konstrukció került a karmaink közé, mégpedig a csehek Android alapú, mindamellett hagyományos kialakítású strapatelefonjának formájában.

  • Evolveo StrongPhone X2 - célszerszám

    Az Evolveo kínálatába két, hagyományos kialakítású strapatelefon is érkezett. Ha az X3-ra azt mondtuk, hogy rémesen egyszerű, az X2 a faék kategória, ugyanakkor minden lényeges alapfunkciót kiválóan ellát.

Hirdetés