Külső
A doboz széthámozása után a készülék körül szétszedhető sztereó headset, USB kábel, töltő, egy rakás papír és CD található. A telefonban pedig benne ücsörög egy 2 gigás memóriakártya, ezen vannak gyárilag a Nokia Maps miatt szükséges térképek. Maga a készülék – már a sajtófotókon és Barcelonában is egyértelmű volt – meghökkentő.
Méretre körülbelül akkora mint elődje, a forma is hasonlóan tégla, az előlap azonban teljesen más. Teljesen fekete, csíkszerű gombsorral, alapállapotban sötéten, fenyegetően néz ki, mint ha egy Cayenne ablakai mögül előugró kígyúrtkopasz kezébe tervezték volna. Ettől függetlenül sokunk szerint állat, mások szerint rettenetes, s ezek a mások leginkább attól tartottak, hogy a szövegbevitel nem lesz épp egy leányálom ezekkel a gombokkal. A helyzet nem ennyire tragikus, de valóban nem az ergonómia az első szó, amit az N78 billentyűzetével kapcsolatosan az eszünkbe juthat.
A kijelző alatti feketeség persze kapott szép világítást, ilyenkor látszik, hogy van még a panel szélén néhány gomb elrejtve, felül kétoldalt a híváskezelő billentyűk, ezek alatt pedig balra a menü, jobbra a törlés gombja kapott helyet. Két dolog van csupán, amely kitűnik a sötétség tengeréből, a navigációs kezelőszerv karimája, és a mellette jobbra elhelyezett multimédiás billentyű. Ez utóbbinak aszimmetrikus kialakítása az egész előlapra ráhúz valami vészjóslóan sunyi, félszemű, gonosz érzetet. Erre jön még a bónusz: a navigációs gomb a szoftver szerint lélegzik, azaz időről-időre kivilágosodik, majd elalszik finom, világoslila fénnyel.
Az N78 bal felén van a microUSB csatlakozója, a memóriakártya ajtócskája és a töltő bemenete (a jó öreg Nokia töltő), legalul pedig egy kis hangfalat találhatunk. Ennek párja a jobb oldalon legfelül van, ami alatt a hangerőt szabályozó gombok üldögélnek, még lentebb pedig a kamera gyorsbillentyűje kapott helyet. A telefon alja nem mutat fel semmi extrát, tetején viszont ott ül a már megszokott bekapcsoló és profilváltó gomb, illetve itt ásít fedetlenül a szabványos, 3,5 mm-es jack csatlakozó.
A diszkrét mintázatú hátlapon az Nseries felirata található, illetve természetesen itt fedezhetjük fel az ezüstös kerettel övezett Carl-Zeiss optikát, amely a felirat szerint 3,2 megapixeles felbontásra képes. S miután a Nokia nem egy CECT, ezért ez tényleg így is van.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!