Nokia C7 - szépség a köbön

Hirdetés

Készenléti képernyő, szoftverek

A készenléti képernyő a rendszer nevéhez hasonlóan három oldalasra duzzadt, melyek mindegyikére widgeteket helyezhetünk el, minden egyes oldalra hat darabot. Használható a telefont elfordítva, azaz landscape módban is, ekkor az összes elhelyezett minialkalmazás átrendeződik, a portrait módban megszokott egy oszlopban hat minialkalmazás helyett két darab három férőhelyes oszlopot kapunk. A widgeteket tetszőleges módon átvariálhatjuk, a kezdőképernyőt pár másodpercig megérintve a kijelző átvált widget-rendező módba, ahol kedvünkre garázdálkodhatunk. Minialkalmazásokban egyébként nincs hiány, a képernyőre pakolhatunk RSS-olvasót, rádió és zenelejátszó alkalmazásokat, naptárat, e-mail klienseket, WiFi varázslót, közösségi oldalak alkalmazást, Paramount-ot (amely filmelőzetesek lejátszására szolgál), E! widgetet (tévé, mozi, hírek), valamint bármelyik telepített alkalmazásunk parancsikonját.

Aki egyszer már látott nokiás főmenüt, látta az összeset — ezzel a mondattal foglalható össze a készülék menürendszere. Kinézetre nagy vonalakban megegyezik a gyártó eddigi összes symbianos modellével, legyen az érintésvezérelt vagy billentyűzettel irányítható — ez azért elgondolkodtató. Túl sok opciónk nincsen, a fixen egy oldalas főmenüben maximum 12 (3 x 4) parancsikont pakolhatunk ki, a számban lépkedni legfeljebb lefelé lehetséges. A megszokott rács nézetből átválthatunk lista nézetbe, így vertikálisan görgethető a listánk, valamint az ikonokat pakolgathatjuk jobbra-balra, akár a teljes főmenüt átvariálhatjuk, beleértve a mappastruktúrát is. Ez a személyre szabhatóság viszont nyilvánvalóan nagyon kellemes dolog, a mai rendszerekre nem feltétlenül jellemző a rugalmasság, a Symbiant viszont ebből a szempontból nem érheti kritika.

A szoftverekkel igen bőkezűen bántak a finn óriás mérnökei: kapunk QuickOffice-t (Word, Excel és PowerPoint dokumentumokat nyithatunk meg és szerkeszthetünk) és Adobe PDF-et, egy egyszerűen használható szótár alkalmazást, melyhez akár több nyelvet is letölthetünk, tömörítőprogramot (Zip), F-secure lopásgátló-programot, naptárat, tudományos módban nem használható számológépet, valamint a Nokia saját alkalmazásboltját, az Ovi Store-t, ahonnan rengeteg alkalmazást tölthetünk le készülékünkre, köztük számos magyar nyelvűt is. Kapunk egy Traveler névre hallgató repülési asszisztens-programot, valamint egy fapados videó- és egy képszerkesztőt is, melyekkel számos effektet pakolhatunk a műveinkre, de ennél többre nyilvánvaló okok miatt nem használhatók. A hivatalos magyar kiadásban ezek mellett előre telepítve megtalálható a Vatera alkalmazása is (egyébként az Ovi store-ból is elérhető), mellyel az aukcióinkat menedzselhetjük a vatera.hu oldalon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés