Hirdetés
Alapok, szövegbevitel
A telefonkönyv a Symbian készülékek funkcionális gazdagságát hozzá, rengeteg adat csatolható, ha pedig nem lenne elég, akkor új mezők is létrehozhatóak. A bejegyzésekhez automatikusan hangazonosítók is képződnek, külön az összes adathoz, tehát ha például Szilvinek szeretnék SMS-t küldeni, akkor a zöld gombot nyomom hosszan, meghallom a jellegzetes pittyenést, s azt mondom a számmal, hogy „szilvájmesszidzs”. Működik. A névjegyzékben természetesen lehet keresni is, s ez nagyon ügyes. A nagyítóra kattintva kapunk egy tejes képernyős, ABC sorrendben elrendezett virtuális gombsort, ahonnan az első betűk megnyomása után fokozatosan eltűnnek azok a karakterek, amelyeket felesleges lenne nyomkodni, mivel nem létezik így kezdődő név. Remek, egyszerű, könnyű megoldás, kicsit olyan, mint az iGO-ban a címbevitel. Az emberekhez képet is csatolhatunk, ez hatalmas méretben jelenik meg a képernyőn bejövő hívás esetén.
Az üzenetkezelésnél a funkcionalitás teljes, SMS, MMS és email is van. Nyilván a dolog kulcsa a szövegbevitel lesz, s a Nokia nem is sokat gatyázott, rögtön négyféleképp is elkészítette a felületet. A klasszikus, Samsung és LG telefonokban látott virtuális mobil-gombsor használata egyértelmű. Emelett van egy teljes QWERTY verzió, de ez csak elfektetett képernyőnél jön elő, illetve egy mini billentyűzet, amihez már kell a stylus. Kézírásfelismerő rendszert is kapott a kütyü, nagyon érzékeny, sok gyakorlással biztos működik, de ezt sem érdemes ujjbeggyel űzni, mert kicsi rá a hely.
A naptár első kellemes ismérve, hogy nagy. Kitölti szépen a kijelzőt, egy gombnyomással válthatunk heti nézetre. Négyféle bejegyzést tárolhatunk el, találkozó, évforduló, emlékeztető és tennivaló típusok segítségével. Itt találkoztam az első olyan ponttal, ahol kellett a stylus, az időpont és a dátum mellett ugyanis apró nyilak vannak, ezekkel lehet léptetni. Ám ha ügyesek vagyunk, akkor magát az adatot megnyomva feljön a virtuális gombsor, s így már nem vészes a helyzet. Ugyanezzel kell megküzdeni a több időpontot kezelő ébresztőóra kapcsán is.
Az alkalmazások között ül egy alapfunkciós számológép, egy mértékegység átváltó, egy diktafon, itt van a beállítás varázsló, de szinte nem is kell használni, mert a SIM kártya ismeretében magától tudja a telefon, hogy mik a net és MMS paraméterek. Nincs viszont Office és PDF támogatás, vagy nem készült még el az új S60 platform alá, vagy tudatosan maradt ki. Az N-Gage kompatibilitás is hiányzik, de erről tudjuk, hogy majd egy új szoftver pótolja ezt a hiányosságot.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!