Hirdetés
Külső
A kellemes árfekvés első jele, hogy a doboz kicsi, s csak a legszükségesebbeket tartalmazza. Töltő, headset, ennyi. Ezek után kellemes meglepetés, hogy magában a készülékben ott bujkál egy 1 gigabájtos microSD, örömteli, hogy nem spórolták ki az alapcsomagból. A telefont előhámozva pedig az ár ismeretében igen korrekt kis jószágot tarthatunk a kezünkben.
A 2700 classic nevéhez méltóan klasszikus arányokkal rendelkező, visszafogott, elegáns darab. Kissé lekerekített formája jól illeszkedik a kézbe, a telefont körülölelő ezüstös keret szép kontúrt rajzol. Az anyagminőségtől ne várjunk csodákat, jellemzően plasztikkal dolgoztak a gyárban, a hátlap egy az egyben az. Ennek ellenére a készülék jól összerakott eszköz benyomását kelti, nem nyöszög, nem recseg.
A kijelzőre nem lehet panasz, ennyi pénzért a TFT technológiával készülő QVGA ablak bőven reális, bár a mérete egy picivel lehetne nagyobb. Nagyjából a fedlap felénél vannak az abszolút hagyományos elrendezésű navigációs és funkciógombok, jellegzetesen Nokia. Egy ezüstös elválasztócsík után katonás rendben sorakoznak a számbillentyűk is, amelyek annak ellenére is remekül kezelhetőek, hogy nem különállóak.
A 2700 classic oldalán nincsenek gombok, ez mindenképpen negatívum, mivel így a beszélgetés közbeni hangerőt a navigációs billentyű fel-le irányával kell állítanunk. Van viszont egy ajtócska, mögötte ül a microSD. Alul szintén sima a készülék, felül viszont ott sorakoznak a fontos dolgok: egy ajtóval védett microUSB csatlakozó, egy régebbi típusú (de már a vékony) töltőbemenet, illetve egy 3,5 mm-es jack. Így kell ezt csinálni, a többi gyártónak is javaslom megtekintésre, hogy az alsóbb kategóriákban sem bűn használni a szabványokat. A hátlap teljesen egyszerű, csak a kamerának vágtak bele egy lukat, alul pedig a hangszóró rácsozata oldja némiképp a plasztiktengert.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!