Motorola V3x - a penge új generációja

Bevezető

A Motorola a V3 bemutatásával olyan mértékben formálta át a mobiltelefonok formatervezésének stílusát, ahogy valószínűleg maguk sem gondolták volna. A pengevékony telefon annak idején meghökkentette a világot, hiszen úgy tudott elképesztő formát produkálni, hogy a belső értékek és a használhatóság egy jottányit sem csorbultak. A V3 nem egyszerűen vékonysága miatt lett közkedvelt, bár valóban irdatlanul jól néz ki egy ilyen lapított készülék, de ezen felül sikerült olyan formatervet alkotni, amely minden részletében összhangban van az egésszel, minden designelem megfelelő súlyú és hangsúlyos, így lesz belőle egy koherens egész.

Persze nem kellett sokáig várni a trónkövetelőkre. A többi gyártó azonnal nekiállt hasonló szellemben produkálni valami ehhez közelit, de igazság szerint mind a mai napig ezt nem sikerült olyan stílussal vegyíteniük, mint ami a V3-mat jellemzi. Legutóbb a Samsung jött elő öt modellel, melyek közül a P300-at már teszteltük is. Az sem piskóta (pláne nem, mivel szögletes), de teljesen más vizeken evez: a tényleg döbbenetesen vékony készülék kompromisszumokat követel a használótól, míg a V3 esetén erről szó nincsen. Ázsiában nagyobb a V3 követésére a hajlandóság, a NEC és a BenQ is megjelentette a maga pengéjét, de egyelőre a stílusteremtőt nem tudták megszorongatni.

Mit csinált mindeközben a Motorola? Egyrészt bezsebelték a lóvét, elég nagy hasznot húztak a V3-ból, hiszen a V525 belső kiképzését adták el jóval drágábban, nyilván azzal együtt, hogy a süllyesztett gombok és a vékony konstrukció járt némi gyártási többletköltséggel. Közben csendben fejlesztették az utódot, amelyből mára már kettő is lett, a V3i és a V3x. Ez utóbbi a nagyobb előrelépés, ez került a kezünk közé. Míg az utód nem tör be a piacokra, addig pedig mindenféle extra változatokkal próbálták a színtéren tartani az alapmodellt. Ezek a mutánsok leginkább az elő és a hátlap átszínezésével keletkeztek. A fekete és a világoskék V3 után megjelent a világ egyik legízléstelenebb telefonja is, amely a V3 Magenta nevet kapta, képeket itt talál róla a kedves, de ugyanakkor bátor olvasó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés