Szervezőfunkciók, adatkommunikáció
A Motorola nem változtatott sokat a naptáron. A havi nézet jókora kiírásokkal könnyen áttekinthető. A heti bontás is logikus. Kétféle bejegyzés létezik: esemény és tennivaló. Nagyon praktikus, hogy a naptár egyből nyomtatható is, ha van Bluetooth képes printer a közelben, a beállításokban pedig paraméterezhető, hogy mennyi idő után törlődjenek automatikusan az események.
Adatkommunikációs szempontból nyilván első helyen említendő a 3G. Miután a telefon Vodafone függő volt, ezért a videóhívásokat az életben nem tudtuk kipróbálni, és bár a belső kamera képe nem éppen a legjobb, erre a célra simán elegendő lehet. Infraport jó szokás szerint kimaradt a készülékből, ezt a 2.0-ás Bluetooth próbálja pótolni, amely hiba nélkül kommunikált mindennel. Az USB kábel segítségével a készülék PC-hez is kapcsolható, ebben az esetben működik modemként, illetve a telefon menüjében beállítható, hogy a készülékmemória, vagy a microSD tartalma legyen-e látható külső meghajtóként a Windows számára.
A hátlap alatt rejtőző akkumulátor egy vékony telefonnál mindig gyenge pont. A V3x-nél ezt szerintünk jól oldották meg, ugyanis a készülék simán bírta két és fél napig is egyetlen etetéssel. Rettentően hangosan pampog a szoftver, ha már a végét járja az energia, úgyhogy nem lehet nem észrevenni, ha merülőfélben van a készülék. Okos dolog, hogy hívás közben lenémítja magát ez a jelzés annyira, hogy még hallható, de nem dobjuk el sikítva a készüléket a fülünktől.
Összegzés. A V3x ismét tarolni fog. Az előd formavilága a jelennek megfelelő tudással összeboronálva nyerő kombináció lehet. Nem minden változott pozitívan (műanyag készülékház, vastagodó telefon, kék LED), de összességében jelentős előrelépést produkált a Motorola. A lecke fel van adva ismét, többi gyártók figyelem! Lehet majmolni.
Bog
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!