Alapfunckiók
A telefonkönyv elég szerencsétlen ebben a fektetett formátumban, ha normális mennyiségű nevet akarunk látni a listában, akkor a kis képek megjelenítését érdemes kikapcsolni. Egy emberhez rengeteg adat vehető fel, ezek fülekre osztva találhatóak, amelyek között horizontális lépkedéssel tudunk közlekedni. A készülék elvileg képes egyszerre mutatni a SIM és a belső memória adatait, gyakorlatilag azonban ha ezt az opciót választjuk, akkor is csak a telefonban tárolt neveket látjuk. A névjegyzék a belső memória terhére terjeszkedik, az viszont van bőven, ha mindent ürítünk, akkor 29MB áll rendelkezésünkre.
Az üzenetkezelés nekem több szempontból sem nyerte el a tetszésem. A szövegbevitel a fent részletezettek miatt nehézkes, sokat kell szokni, főleg a 8-as és a 0-ás gomb keveredik könnyen össze, úgyhogy egy idő után nem foglalkoztam vele, s random kisbetű-nagybetű kombinációkban írtam az üzenetet, mivel a 0-ás gomb ezt változtatja. Ráadásul arra sincs lehetőségünk, hogy egy üzenetet mégsem írunk meg, ha menet közben úgy döntünk, hogy inkább sztornó, akkor mentés nélküli kilépés nincs. Mindenképpen bekerül a piszkozatok közé az irományunk. Kiakadtam az email kliensre is: alapvetően úgy lehet beállítani, ha a telefont felengedjük a netre, mert azt gondolja, hogy majd ő jól kitalálja a POP3 és az SMTP szerveket címét az email címünkből. Ha manuális módszerrel futunk neki (mert az opciókban azért ez benne van), akkor pedig az SMTP hitelesítéshez nem kér el semmit, hanem alapból a POP3-hoz tartozó adatokkal akar erőlködni.
A naptár szép széles, havi és heti nézete van, de utóbbit jó sokat lehet lefelé görgetni. Az események típusát kismillió lehetőség közül választhatjuk ki, ebéd, reggeli és vacsora külön, esetleg party, vagy konferencia... szóval van bőven opció. Minden eseményhez rengeteg adat csatolható, kik a meghívottak, ismétlődő történésről van-e szó, írhatunk megjegyzést is. A vekker három időpontot hajlandó megjegyezni, mindegyiknél állítható, hogy mely napokon riasszon. Van alapfunkciós számológép, listás világóra, de a stopper és az időzítő kifejlesztése még mindig nehézséget okoz a Motorola mérnökeinek.
Beléptem a játékok közé is, hiba volt. Itt derült ki, hogy a tesztelt EM30 ázsiai származású, csupa - számomra értelmezhetetlen - krix-krax sorakozott a kijelzőn, de becsületesen végigpróbáltam mind a hat alkalmazást, amelyekből az egyetlen értelmes dolog az utolsó volt, ez ugyanis egy Gameloft játék - demója. A többi öt között van angol-kínai szótár, mobiljós szoftver (haha), ez úgy működik, hogy a júzer gondol egy kérdésre, aztán lát egy választ. Ilyeneket, hogy: "Yes, definitaly", vagy: "At this moment". Állat. Van még menstruációs-bioritmusos-testtömeg indexes okosság is, valami táncolós mangás játék, ahol gombok nyomogatása okoz örömet, illetve egy csengőhang-szerkesztő is a repertoár része. Gyanítom, hogy ha Európába hivatalosan is bekerül az EM30, akkor nem ezekkel az alkalmazásokkal kell majd szembesülnünk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!