Motorola Edge 30 Fusion - fúziós kínai konyha

Olyan telefont szeretett volna alkotni a Motorola, amely nem csúcsmodell, mégis kevés kompromisszumot követel és versenyképes áron érhető el.

Adatátvitel, akkumulátor

Minden hazai 4G és 5G sávon működik a termék, vodás kártyával teljesen megbízhatóan üzemelt. A beszélgetési hangminőségre szintén nem volt panaszom (és a másik oldal sem nyönyörgött), a vibramotor viszont lehetne erősebb, mert sajnos nem lehet külön állítani. Viszont azt megtartották, hogy kimenő hívás fogadásánál megrezzen a mobilunk — ezt pont a fórumban hiányolta valaki a közelmúltban. A WiFi minden lényeges szabványt támogat (802.11 a/b/g/n/ac/6e), a kétcsatornás GPS is remekül működött BDS, GALILEO és GLONASS támogatással, nem hiányzik az NFC, az 5.2-es Bluetooth és a 3.1-es USB. A magas képfirssítésű kijelző és az erős hardver pedig döccenésmentes böngészési és közösségi médiás működést szavatol.

Hirdetés

[+]

Kicsit fájó, hogy a vezeték nélküli töltés nem fért bele a termékbe, a bemutatón kérdésünkre azt mondták, hogy szó szerint nem fért bele, mert inkább a vékony kivitelt és a 68 wattos gyorstöltést választották, amivel 30 perc alatt 80 százalékra lehet pumpálni a 4400 mAh-s Li-Pol telepet. Üzemidőben viszont csak az átlagot hozza a masina, egy dolgos munkanap 30%-os töltöttséggel ért nálam általában véget, de mi heavy userek vagyunk sok fotózással, sebességteszttel és babrálással egy tetszidőszak során. Csak WiFi hálózaton lógatva streaming videót nagyjából 10 órán keresztül tudtunk nézni a telefonnal, ez is nagyjából egy átlagos érték.


[+]

Motorola Edge 30 Fusion
Pro
Kecses, könnyű készülékház
144 Hz-es 10 bites OLED panel
Árkategóriájához képest erős hardver
68 wattos gyorstöltés, töltő a dobozban
Kontra
Nem túl jó ultraszéles kamera
Nincs IP68-as védelem
Nincs vezeték nélküli töltés
Nem bővíthető a tárhely
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár: 8/128 GB, HUF 259 900

Összegzés. A Motorola Edge 30 Fusion egy elég jól eltalált telefon lett, ami árban jócskán a csúcsmodellek alatt marad, itthon 260 ezer forintért tehető kosárba. A helyzet az, hogy a tavalyi csúcsmodellek (S21 FE) is kábé itt táncolnak, az idei termékek Snapdragon 8 Gen 1-gyel (Poco F4 GT, Realme GT 2 Pro) ennél drágábbak, de még a Xiaomi 12X sem olcsóbb a hivatalos árak alapján, pedig annál a Moto erősebb. Szóba kerülhet még a Dimensity 8100-as chippel felszerelt Realme GT Neo 3, de ott is vannak gyengébb paraméterek. Pont ebben a csúcsszint alatti kategóriában kevés a versenyző, ráadásul a középkategória is felkúszott 200 lepedő fölé (Honor 70, Nothing Phone(1)), tehát a Motorola Edge 30 Fusion egyáltalán nem rossz ajánlat. Kicsit tépelődtünk a plecsni kapcsán, mert egy Tetszett okvetlenül kijár neki, kecses, karcsú, jól összerakott, prémium összeszerelésű készülék gyors hardverrel, barátságos kezelőfelülettel, kellő erejű hangszórókkal, remek kijelzővel és megfelelő főkamerával, valamint gazdag alapcsomaggal. A mérleg másik serpenyőjében a gyengécske ultraszéles kamera, a nem egységes minőségű videózási képességek, a vezeték nélküli töltés és a komolyabb IP-védelem hiánya található meg, de összességében sikerült úgy kifundálni a funkcionális kompromisszumokat, hogy még mindig bőven marad szeretnivaló a termékben és az árazás is korrektnek mondható. A Xiaomi 12X kompakt mérete miatt lehetett Ajánlott, az Edge 30 Fusion pedig annál erősebb, bár valamivel nagyobb készülék, de végül a Ready For miatt ez is kiérdemli a plecsnit, még ha a kamerás vonalon lehetett volna dolgozni egy kicsit.

Motorola Edge 30 Fusion

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés