Motorola Backflip - dobtak egy hátast

Hirdetés

Motoblur, szoftverek

Mint azt már említettem, a Backflipen is megtalálható a Dexten debütáló Motoblur kezelőfelület, mely a HTC Sense UI-val ellentétben inkább a szoftverekre gyúrt rá, nem a látványra — ez egy finom megfogalmazása annak, hogy kevésbé néz ki jól, mint a szoftveres funkciókban egyáltalán nem szükölködő Sense. A Blur lényege a social-networkingben, valamint úgy általában a webes funkciókban keresendő. A lényeget gyakorlatilag két készenléti képernyőre el tudjuk helyezni, épp ezért a Backflipre öt oldalnyi widget-felület került, holott gyárilag csak három lenne a rendszerben. A Blur egy felhasználói fiók beállítása után, élő internetkapcsolat megléte esetén folyamatosan frissíti a Happenings (történések) nevű widgetet, melyen keresztül értesülhetünk arról, hogy facebookos/stb. barátaink épp mit csinálnak. Van továbbá egy RSS-olvasó is, plusz időjárás-előrejelző, valamint egy apró ablak, mely az újonnan érkezett elektronikus levelekre figyelmeztet minket. A felsoroltak mellett az Android gyári widgetjei is elérhetők: analóg óra, naptár, üzenetek, zenelejátszó, képkeret, kereső.

Motorola Backflip Motorola Backflip

A Blur tehát szép és jó, de hogy őszinte legyek, nekem azért volt egy kis hiányérzetem a gyári tartalmakkal kapcsolatban. Egyrészt nem mindenki vágyik ilyen szintű Facebook szinkronizációra, tehát nem ártott volna feltenni mondjuk egy tőzsdei alkalmazást, de ez még talán hagyján: ami hiányzott, az a háttérképek választéka volt. Egy ekkora kijelző igényi azt, hogy az ember személyre szabja, a Backflipnél viszont csak akkor teheti meg mindezt, ha utólag letölt pár háttérképet, gyárilag ugyanis nagyon szerény a kínálat. Furcsa ez egy Motorola kaliberű gyártótók, akiknél a dizájn mindig is elsődleges szempont volt.

Motorola Backflip Motorola Backflip

Az alkalmazások között sem számíthatunk túl sok extrára. A főmenübe belépve elsőként a Blur fiók kezelőszoftvere tűnhet fel, melyen kívül öt extra ikont fogunk találni, ami nem túl sok: Happenings, MySpace, QuickOffice, Shazam és Video Gallery. Tény ugyanakkor, hogy alapfunkciók tekintetében az Android önmagában is erős, van ébresztőóra, számológép, naptár, Google Maps és Google Talk, plusz ott az Android Market, ahonnan alkalmazások tucatjait húzhatjuk le, ha kedvünk tartja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények