Moto C - szégyenében elvörösödött

A Lenovo Moto C szériájának alapmodellje nagyon motós, jobb a kamera, mint gondolnánk, viszont összességében még mindig nagyon szerény.

Hardver, szoftver

Az erőforrások és a számítási kapacitás igen szűkös, ez érződik a rendszeren, érdemes többször meggondolni, hogy mire kattintunk, mert időbe telik nagyjából bárminek a betöltése, majd a visszalépés, ha mégsem a megfelelő opciót választottuk. A MediaTek MT6735M lapka mindössze négy darab, maximum 1,1, GHz-re skálázott Cortex-A53-as magot tartalmaz, amihez szerény 1 GB operatív memóriát mellékeltek, a grafikával pedig a kétmagos Mali-T720 küzd. Melegedés szerencsére nem tapasztalható, ahogy komolyabb teljesítményérzet sem.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Moto C Vernee Thor Maizu m3s Xiaomi Redmi 4A
Rendszerchip MediaTek MT6737M MediaTek MT6753 MediaTek MT6750 Snapdragon 425
AnTuTu Benchmark 6.x 25544 pont 37679 pont 38647 pont 35877 pont
Vellamo Browser 437 pont 2838 pont 2715 pont 2196 pont
Vellamo Metal 814 pont 1059 pont 976 pont 1027 pont
Geekbench 4 (single) 425 pont n/a pont 643 658 pont
Geekbench 4 (multi) 1262 pont n/a 2197 pont 1756
GFXBench Manhattan onscreen 7,3 fps 9,1 fps 10 fps 5,6 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,8 fps 4,5 fps 5,1 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 13 fps 19 fps 20 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5 fps 12 fps 13 fps 7,6 fps


[+]

A felhasználói élmény igen keserves, azzal együtt, hogy a rendszer módosítatlan Android, abból viszont a legfrissebb, 7.0-s verzió. A szoftverkínálat és a kényelmi funkciók is visszafogottak, vagyis éppen csak a legszükségesebb alapkészségeket telepítették, egyéb okosságok pedig egyáltalán nincsenek, tehát nagyjából semmi nem terheli a gyenge képességű központi feldolgozóegységet, ezzel együtt roppant türelem és belátás szükséges a készülék kezeléshez.


[+]

Ugyanezekkel a paraméterekkel a Huawei Y3 II lényegesen gördülékenyebbnek, sőt teljesen használhatónak mutatkozott, a felület funkciógazdagsága és megjelenés pedig sokat hozzáadott a felhasználói élményhez. Az Alcatel szintén próbálkozott valamelyest az egyel korábbi verziószámú szoftverrel az U5-nél, de ott (többek között) ugye az optimalizáció csúszott meg, a Lenovo ellenben nem fáradt a rendszer esztétikai vagy funkcionális fejlesztésével, csak ez sajnos így sem sokat segít a teljesítményen.


[+]

A klasszikus Motós widgeten kívül, ami az időt, időjárást és az akkumulátor töltöttségi szintjét mutatja lényegében semmi nincs a rendszerben. Sem egyedi, sem stock Android vonalon. Az 5 x 4-es ikonkiosztású főképernyőkön kívül van alkalmazásmenü, amit felfelé simító mozdulattal szedhetünk elő. Az elrendezésen és megjelenítése nem változtathatunk, viszont felül adott egy keresősáv, valamint a legutóbb használt négy alkalmazás ikonja. Az értesítőpanel és gyorskapcsolótábla klasszikus kétfázisú, szürke kivitelű Android, szerkeszthető elrendezéssel és tartalommal.


[+]

A Beállításokban legfelül mindig praktikus javaslatok jelennek meg, fiókbeállításokra, vagy egyéb alapfunkciókra vonatkozóan. Gesztusvezérlés vagy kényelemfokozó funkciók nincsenek, az alkalmazáskínálatot a Google minimális szoftvercsomagja jelenti, de a hangrögzítő például úgy, ahogy van kimaradt. Van Chrome böngésző, óra, számológép és naptár, minden mást a Google Play Áruházban érdemes keresni. A Készüléksúgó alapbeállításokban nyújt segítséget, illetve hardverteszteket eszközölhetünk, bár valószínűleg e nélkül is feltűnne, ha például nem működne a kamera.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés