LG Spirit 4G LTE - görbe árnykép

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az LG Spiritnek létezik 3G-s és 4G-s variánsa, nálunk az utóbbi járt 150 Mbit/s-os elméleti letöltési sebességgel Cat.4-es LTE hálózaton. 3G-n 42 Mbit/s-os letöltési határra lehet számítani. A beszélgetési hangminőség átlagos: a hangszóró elég hangos, bár a minőség viszont kissé zörejes. Wifi-ből jó érzékenységű 802.11b/g/b modul jár hotspot és Direct szabványokkal, Bluetoothból 4.1 A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel, OTG támogatás nélkül. NFC is található a fedél alatt, infra viszont nem.

 LG Spirit
[+]

Az LG 2100 milliamperórás telepet pakolt az elegáns hátlap alá, amely decens üzemidőt biztosít. A készenléti fogyasztás alacsony, és mivel extra nagy fényerő nem érhető el, a kijelzős fogyasztása sem vészes. Használatunk során durván 4,5 órás képernyőátlagot értünk el, ebbe nem kevés böngészés, alkalmazáshasználat, telefonálás és fényképezés tartozott, és a készenléti fogyasztás végig alacsony maradt. Böngészni közepes fényerőn, egyhuzamban 12 órán át lehetett, a MinDig TV HD adását pedig 8,5 órán át tudtunk streamelni. Ha fogytán lenne az üzemanyag, energiatakarékos mód segíthet be, némileg. A töltést elég lassúnak találtuk, és nem csak a mellékelt töltővel.

Az LG Spirit decens készülék kevés tárhellyel és lassú szoftverrel
[+]

Értékelés: LG Spirit 4G LTE
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az LG komolyan gondolja a középkategória meghódítását, és a manapság népszerű, kerekdedebb készülékek helyett szögletesebb, ám elegánsan ívelt készülékeket tett le az asztalra, amelyek közül a Spirit 4G LTE a kompakt középkategóriások sorát gyarapítja. A minőségi HD kijelzős mobil nemcsak keskeny, hanem rendkívül könnyű is, ami nem válik az üzemidő vagy az összeszerelés rovására. Az LG szoftverfelülete küllemre és funkcióra rendben van, bár a kameraszoftver fapadosra sikeredett, pedig a hátlapi szenzor ígéretes.

Sok minden stimmel tehát at LG Spirittel, két dolog azonban lehúzza az összképet. Az egyik az Android 5.0-n alapuló rendszerfelület szeszélyes teljesítménye. Sok a felületi akadozás, az alkalmazáskezelésnek pedig gördülékenyebbnek kellene lennie Snapdragon 410-es alapokon. A felület ráadásul mindössze 2,5 gigabájt tárhelyet hagy a nyolcból minden ideiglenes fájlra és új alkalmazásra. Ha 2-3 gigabájtot sikerült volna még megtakarítani és a felület is picit pattogósabb, a 45 ezer forintos kártyás és hatvanezres kártyafüggetlen ár mellett egy plecsni kérdezés nélkül belefért volna. A fentiek miatt azonban az LG Spirit lecsúszott a mobilarenás bélyegzőkről, hiszen a kategóriában olyan kiegyensúlyozottabb ajánlatok találhatók barátibb áron, mint mondjuk a Huawei Ascend G620S.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Van benne Spiritusz

    Az LG új középkategóriása; a Spirit stílusos, a G Flex 2-t némileg megidéző külsőt és friss androidos főverziót kapott kompakt, könnyű műanyag házban.

  • MWC 2015: Íme az LG Magna, Spirit, Leon és Joy

    A dél-koreai gyártó élőben is megmutatta a pár nappal ezelőtt bejelentett középkategóriás készülékeit.

  • LG okostelefon kvartett érkezett

    Négy új középkategóriás készüléket mutatott be a koreai vállalat, a Magna, a Spirit, a Leon és a Joy a Mobile World Congressen lesz megtekinthető.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

Hirdetés