Hirdetés

LG Spirit 4G LTE - görbe árnykép

Az LG kompakt középkategóriása szemrevaló, pillekönnyű és még egy kicsit meg is hajlított, két hiba azonban ront az ígéretes összképen.

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az LG Spiritnek létezik 3G-s és 4G-s variánsa, nálunk az utóbbi járt 150 Mbit/s-os elméleti letöltési sebességgel Cat.4-es LTE hálózaton. 3G-n 42 Mbit/s-os letöltési határra lehet számítani. A beszélgetési hangminőség átlagos: a hangszóró elég hangos, bár a minőség viszont kissé zörejes. Wifi-ből jó érzékenységű 802.11b/g/b modul jár hotspot és Direct szabványokkal, Bluetoothból 4.1 A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel, OTG támogatás nélkül. NFC is található a fedél alatt, infra viszont nem.

 LG Spirit
[+]

Az LG 2100 milliamperórás telepet pakolt az elegáns hátlap alá, amely decens üzemidőt biztosít. A készenléti fogyasztás alacsony, és mivel extra nagy fényerő nem érhető el, a kijelzős fogyasztása sem vészes. Használatunk során durván 4,5 órás képernyőátlagot értünk el, ebbe nem kevés böngészés, alkalmazáshasználat, telefonálás és fényképezés tartozott, és a készenléti fogyasztás végig alacsony maradt. Böngészni közepes fényerőn, egyhuzamban 12 órán át lehetett, a MinDig TV HD adását pedig 8,5 órán át tudtunk streamelni. Ha fogytán lenne az üzemanyag, energiatakarékos mód segíthet be, némileg. A töltést elég lassúnak találtuk, és nem csak a mellékelt töltővel.

Az LG Spirit decens készülék kevés tárhellyel és lassú szoftverrel
[+]

Értékelés: LG Spirit 4G LTE
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az LG komolyan gondolja a középkategória meghódítását, és a manapság népszerű, kerekdedebb készülékek helyett szögletesebb, ám elegánsan ívelt készülékeket tett le az asztalra, amelyek közül a Spirit 4G LTE a kompakt középkategóriások sorát gyarapítja. A minőségi HD kijelzős mobil nemcsak keskeny, hanem rendkívül könnyű is, ami nem válik az üzemidő vagy az összeszerelés rovására. Az LG szoftverfelülete küllemre és funkcióra rendben van, bár a kameraszoftver fapadosra sikeredett, pedig a hátlapi szenzor ígéretes.

Sok minden stimmel tehát at LG Spirittel, két dolog azonban lehúzza az összképet. Az egyik az Android 5.0-n alapuló rendszerfelület szeszélyes teljesítménye. Sok a felületi akadozás, az alkalmazáskezelésnek pedig gördülékenyebbnek kellene lennie Snapdragon 410-es alapokon. A felület ráadásul mindössze 2,5 gigabájt tárhelyet hagy a nyolcból minden ideiglenes fájlra és új alkalmazásra. Ha 2-3 gigabájtot sikerült volna még megtakarítani és a felület is picit pattogósabb, a 45 ezer forintos kártyás és hatvanezres kártyafüggetlen ár mellett egy plecsni kérdezés nélkül belefért volna. A fentiek miatt azonban az LG Spirit lecsúszott a mobilarenás bélyegzőkről, hiszen a kategóriában olyan kiegyensúlyozottabb ajánlatok találhatók barátibb áron, mint mondjuk a Huawei Ascend G620S.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Van benne Spiritusz

    Az LG új középkategóriása; a Spirit stílusos, a G Flex 2-t némileg megidéző külsőt és friss androidos főverziót kapott kompakt, könnyű műanyag házban.

  • MWC 2015: Íme az LG Magna, Spirit, Leon és Joy

    A dél-koreai gyártó élőben is megmutatta a pár nappal ezelőtt bejelentett középkategóriás készülékeit.

  • LG okostelefon kvartett érkezett

    Négy új középkategóriás készüléket mutatott be a koreai vállalat, a Magna, a Spirit, a Leon és a Joy a Mobile World Congressen lesz megtekinthető.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.