Hirdetés
Kamera és multimédia
Nem tudom, hogy az LG-nél ki felel a kameraszoftverért, mostanában mindenesetre több készülékük fotós alkalmazása olyan egyszerű, mint egy hólapát. Az élőképen elérhető az érintőfókusz, a kameraváltó, az időzítő, a rácsvonalak, a hangvezérlés, az exponálás, a videofelvétel és a galéria – és csókolom. Nincsenek módok, HDR, expozíciókorrekció, fehéregyensúly vagy egyéb babrálási lehetőség, ami azt jelenti, hogy az automatika képességeire kell hagyatkozni, ami nem hibázhat, vagy alternatív szoftver után kell nézni.
Az elkészült 8 megapixeles hátlapi fotók mindenesetre jók, a vonalélesség rendben van, bár kiszúrható zajmentesítés és utólagos élesítés, főleg a széleken. A dinamikatartomány hozza az átlagos szintet, a fehéregyensúly pedig megbízható. A fókusztalálat általában jó sebességgel megy végbe, 7-8 centiméterről pedig részletgazdag makrók rögzíthetők.
Pozitív csalódást hozott az automatika esti szereplése, a magas érzékenység ellenére is egész sok sötét részletet sikerült megörökíteni, és a fókusz is keveset bakizott. Több részlet eléréséhez a közepes fényerejű vakut vagy olyan szoftvert érdemes bevetni, amellyel az érzékenység állítható, ilyen mondjuk az Open Camera. Alacsony ISO érték mellett akár 1 másodperces záridő is elérhető, csak győzze az ember a kompakt készüléket mozdulatlanul tartani. Egyébként külön öröm a nagylátószögű kameralencse, amely F/2.4-es fényértékű. Videó Full HD-ban lőhető 30 fpssel és jó képminőséggel, a hangminőség átlagos – íme egy példa.
Az LG zenelejátszója előadók, albumok, műfajok és számok szerint rendezi a hangfájlokat. Jár mellé kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles widget, hangszínszabályzót viszont nem találtunk. Jó hír az FM-rádió jelenléte, amely füles csatlakoztatásával fogható működésre, például a dobozban mellékelttel, amelyet azonban inkább hanghívásokra javaslunk, semmint minőségi zenehallgatásra.
A hátlapi hangszóró az átlagosnál valamivel hangosabb, szóval a bejövő hívások meghallása alighanem rendben lesz, a hangminőség viszont csak közepes és kissé tompa, a maximum környékén pedig már erősen torzulnak a dallamok. A gyári videolejátszó a H.263-as, H.264-es és Mpeg4-es kódolások mellett megbirkózik a DivX kódolással, az Xvid és az AC3 hangok meghajtásához viszont alternatív szoftver után kell nézni. Ilyenkor az 1080p-s forrás lejátszása sem okozhat gondot.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!