Hirdetés

LG Spirit 4G LTE - görbe árnykép

Hardver és UI

A Qualcommnak előbb érkeztek meg középkategóriás 64 bites, ARMv8-as rendszerchipjei, mint a csúcskategóriásak, és nem egy készülék került Snapdragon 410-zel a karácsonyfa alá. A Spirit is a négy, 1,2 gigahertzre skálázott Cortex-A53-as magot tartalmazó SoC-t kapta meg az Adreno 306-os IGP-vel és 1 gigabájt RAM-mal egyetemben, ami általában stabil hardveres alapot biztosít, hacsak az optimalizálás meg nem botlik. A belső tároló 8 gigabájtos, ami a középkategóriában rendben volna, ám az első szoftverfrissítés után fennmaradó 2,49 gigabájt szabad tárhely fájdalmasan kevés, és hiába az microSD opciója, alkalmazásokat arra nem lehet telepíteni. Egy példa: feldobtam az Asphalt 8-at és néhány benchmark appot a Mobilarena TV adás előtt, és maradt kb. 500 megabájt tárhely minden másra...

Az LG Spirit HD kijelzőjének betekintési szögei jók
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Spirit 4G LTE Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy A5 Huawei Ascend G620s
Chipset Snapdragon 410 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 21181 pont 18500 pont 21062 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1877 pont 1760 pont 2024 pont 1873 pont
Vellamo Metal 781 pont 745 pont 872 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1361,6 ms 1480,3 ms 769,8 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 451 pont 345 pont 464 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1413 pont 1109 pont 1427 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,9 fps 6,9 fps 3,9 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen nem futott le 1,7 fps 1,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,5 fps 15,4 fps 9,4 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 5,9 fps 5,3 fps 5,2 fps

A készülék hozta a hasonló felszereltségű riválisok eredményeit, ami decens mindennapi teljesítményt vetít előre, sajnos azonban a napi használat nem ezt igazolja. A felület több friss UI-s, lollipopos LG készülékhez hasonlóan itt is akadozik, és bár ez nem mindig jelentős vagy észrevehető a dolog, az alkalmazásváltás és a nagyobb rendszerigényű appokból való visszatérés sokszor másodpercekre elbizonytalanítja a Spiritet. Az Asphalt 8 is dadogott, pedig az Adreno 306 más készülékben megbirkózott a grafikus feladatokkal, úgyhogy az LG-nek van még munkája az optimalizációval Android 5.0 Lollipop alatt.

A Spirit az G3-mal bemutatkozó flat stílusú, fakó színekkel és geometriai formákkal operáló vizuális köntöst kapta meg, ami szerintünk nagyon jól áll ezeknek a készülékeknek. Mivel a UI Lollipopon alapszik, felülről újfajta értesítési panel húzható le azokkal a kártyákkal, amelyek a zárképernyőn is megjelennek. Ezen a panelen a telefon vagy a multimédiás hangerő, illetve a fényerő is szabályozható – az utóbbira szükségünk lesz, ugyanis automatikus állítási opció nincs.

Az LG Spirit grafikus, tompa színekkel operáló UI-ja A LG Spirit Android 5.0 Lollipopon alapszik

A három alsó kezelőgomb (vissza, kezdőképernyő, alkalmazásváltó) is jelzi a Lollipop jelenlétét, az utóbbira rálépve pedig az újfajta, kártyaszerűen lapozható applista gördül elő, nemcsak a memóriában maradt alkalmazásokkal, hanem bármelyik másikkal, amelyiket a legutóbbi bekapcsolás óta legalább egyszer elindítottunk. A három androidos kezelőgombot ugyan nem lehet kötelezően elrejteni (akad alkalmazás, amelyik magától megteszi), sorrendjük és háttérszínük megváltoztatható, illetve az értesítőpanel gombja is elhelyezhető ezen a sávon. A kezdőképernyőn 4 x 4-es az ikonkiosztás, a tálcára pedig öt elem fér. Ezeket az oldalakat hosszú érintéssel lehet újrarendezni.

Az LG Spirit alkalmazásváltója kártyapakliszerűen pörgethető Az LG Spirit fülekre osztott beállításmenüje

Több LG-től megszokott funkció a Spirit esetében is visszatér, így a kétkoppos képernyő felébresztés és lezárás, a Knock Code névre hallgató koppintásos jelszóvédelem, illetve a kikapcsolt képernyőnél lefele ujjmozdulattal előcsalható óra. A gesztusvezérlési opciók is ismerősek lehetnek: ilyen a hangjelzések némítása vagy a videolejátszás megállítása a Spirit lefordításával. Két gyorsindító funkció is bevethető: ha kikapcsolt képernyőnél a hangerő le gombot nyomva tartjuk, elindul a kamera, ha pedig a hangerő fel billentyűn marad az ujj, a QuickMemo+ jegyzetelő pattan fel.

Az LG Spirit zárképernyője  LG Spirit

Akinek a 4,7 hüvelykes képátló kezelése kényelmetlen volna, a kijelző egyik szélére rendezheti a billentyűzetet, a tárcsázót és a PIN-panelt. Az LG Spirithez is vásárolható kör alakban kivágott QuickCircle védőtok, az pedig mindenféle információt és játékokat is képes megjeleníteni, úgyhogy ehhez is jár opció a beállítások között. A zárképernyőről néhány alkalmazás gyorsan elindítható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Van benne Spiritusz

    Az LG új középkategóriása; a Spirit stílusos, a G Flex 2-t némileg megidéző külsőt és friss androidos főverziót kapott kompakt, könnyű műanyag házban.

  • MWC 2015: Íme az LG Magna, Spirit, Leon és Joy

    A dél-koreai gyártó élőben is megmutatta a pár nappal ezelőtt bejelentett középkategóriás készülékeit.

  • LG okostelefon kvartett érkezett

    Négy új középkategóriás készüléket mutatott be a koreai vállalat, a Magna, a Spirit, a Leon és a Joy a Mobile World Congressen lesz megtekinthető.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

Hirdetés