LG Optimus L5 Dual - közel optimális

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az LG Optimus L5 Dual adatkommunikációs képességei a legtöbb igényt kielégítik, hiszen rendelkezik 802.11b/g/n szabványt támogató, internetmegosztásra képes WiFi modullal, valamint 3.0-s, A2DP-re képes Bluetooth chippel is. NFC nem került ugyan beépítésre, van viszont A-GPS egységünk, mely a mobilinternet segítségével elég gyorsan tud pozicionálni. Apropó mobilkommunikáció. Ugyan az L5 Dual két SIM fogadására is képes, sajnos hívás kezdeményezésekor a másik kártya lekapcsolódik a hálózatról, így nem dual aktívos a készülék. Ettől függetlenül mindkét kártyán bonyolíthatunk adatforgalmat, mely esetén letöltéskor a maximum 7,2 Mbps, feltöltéskor pedig 5,76 Mbps. MicroUSB kábelen másolgathatunk ide-oda dolgokat, s ilyenkor áramot is vesz fel a masina.

LG Optimus L5 dual screen shot LG Optimus L5 dual screen shot

A böngésző a processzor alacsony órajele ellenére jól lett optimalizálva, hiszen betöltés után meglehetősen gyorsan és gördülékenyen teszi a dolgát. A kétujjas nagyítás természetesen működik, s ekkor sem tapasztalunk majd akadásokat. Ha duplán rábökünk a képernyőre, akkor a szöveget a képernyőhöz igazítva rendezi a szoftver, s ezt egyébként elég jó hatásfokkal végzi a készülék. A Flash-t külön le lehet tölteni, azonban ezzel a felhasználói élmény is csökkenhet.

LG Optimus L5 dual
[+]

Az akkumulátor kapacitása 1540 milliamperóra, mely a gyári adatok szerint 600 óra készenlétre és 10 óra beszélgetésre elegendő. Ezek nem túl életszerű számok, hiszen bekapcsolt állapotban, engedélyezett adatkommunikációval 7-10%-ot merül a telefon éjszaka, ha pedig erősen nyomkodjuk, akkor az egy-másfél nap az, amit tankolás nélkül kibír a masina. A telefonálás kevesebbet szív el az energiaforrásból, de a két SIM miatt aligha lesz elérhető a 10 óra beszélgetési idő.

LG Optimus L5 dual
[+]

Értékelés: LG Optimus L5 Dual
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Rövid összegzésként annyi mindenképpen elmondható, hogy az LG Optimus L5 Dual szinte semmiben nem különbözik egykártyás társától. Természetesen ennyiben nem lehet itt megállni, hiszen azzal, hogy két SIM-et is tud kezelni a készülék, így már jóval kézenfekvőbb választás lehet sokak számára. Lényegében kapunk egy Ice Cream Sandwich operációs rendszer, mely az LG saját kezelőfelületével együtt kellemes társ lehet a mindennapokban, hiszen sok átlagostól eltérő szolgáltatással is felvértezték. Ráadásul a kamera sem annyira borzalmas, a gyengének tűnő hardver is egészen szépen muzsikál, könnyedén ellátja a fontosabb funkciókat. A kijelző sajnos továbbra is harmatgyenge, mind felbontásban, mind betekintési szögben. Felvetődik a kérdés, hogy vajon mit kínál a konkurencia? A Sony Xperia tipo dual egy pici, de jól használható masina, mely hasonló hardverrel, ám kisebb kijelzővel, bumfordibb külsővel rendelkezik, bár 40 ezer forintos ára valamelyest kompenzálja ezeket. Az LG 50 ezer forintos bruttó ára így magasabb, bár nem vészes összeg, még ha a várhatóan nagyjából tízezer forinttal drágább Alcatel OT-997D minden konkurensnek feladja a leckét. Ennyiért azért tetszett, végeredményben nem rossz cucc ez, így kétkártyásan.

LG Optimus L5 Dual

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG Optimus 3D Max - tér-hatás

    A koreai gyártó szinte egyedüliként, immár másodjára próbálkozik a 3D mobiltelefonba ültetésével.

  • LG Optimus Vu – déjà-vu

    LG Optimus Vu négymagos processzorával, 5 hüvelykes kijelzőjével és 4:3-as képarányával meglehetősen érdekes, ám utóbbi miatt talán nem annyira praktikus darab.

  • LG Optimus L3 Dual - kétkártyás alapdroid

    Az LG újdonsága nagy vonalakban megegyezik a tavasszal napvilágot látott Optimus L3-mal, az eltérés az extra SIM-foglalatban keresendő.

  • LG Optimus L5 - nem épp optimális

    Az új Optimus család középső tagja is eljutott hozzánk, amely kellemes külsővel, elég magas árral és gyenge kijelzővel igyekszik vonzó lenni.