Hirdetés
Alapfunkciók
Ez a kedvenc telefonkönyvem. Már az L600v-ben is imádtam, hogy egyrészt jó sok adat pakolható egy emberkéhez (több telefonszám, két e-mail cím, vállalat, beosztás, vállalati cím, URL, megjegyzés, csengőhang, kép), másrészt van avatar, amit mi magunk szerkeszthetünk össze a haj, a fej, a felsőruházat, a gatya, a kellékek (papagáj, keresztes nyaklánc, sál, stb) és a hátterek segítségével. Jó móka, ha az iletőről nincsen fotónk.
A listázás egyszerre mutatja a SIM kártya és a telefonmemória 500 neves tartalmát. Kérhetünk olyat is, hogy a felsorolásoknál oldalról bekússzon az avatar (ahol van), így elég látványos a történet. Az opciók között természetesen megtaláljuk az oda-vissza történő másolást is a SIM és a belső tárhely között.
Az üzenetkezelésnél először inkább a negatívummal kezdeném: nagyon lassan vált a karakterek között a szoftver szövegbevitelnél, ha a következő betű is ugyanazon a gombon helyezkedik el, akkor a szokásosnál többet kell várnunk, és ez nem is állítható. Egyébként viszont nincs gond, az MMS és az SMS egy kalap alá került, ha valami multimédiás tartalmat szúrunk be, akkor az üzenet átlényegül MMS-sé. Ennek maximális mérete 300KB lehet. A szöveges üzenetek számára 300 férőhelyünk van, a multimédia tartalmak a telefon belső kapacitását foglalják, amely összesen 64 megabájt, de ebből csak 10 mega szabad a felhasználó számára, a többit foglalja a készülék szoftvere. Mondjuk kevéssé értem, hogy ezt miért kell a felhasználó orrára kötni, elég lenne csak az elérhető kapacitást mutatni, mert így egy ideig szoftverhibára gyanakodtam, ugyanis a telefon azt jelzi, hogy 50 megát foglalnak az "egyéb" fájlok, márpedig azok mappája csont üres.
Az email kliens egyszerű, de sok apró beállításra ad lehetőséget (aláírás, prioritás, roaming közbeni lekérés), a csatolmányok mérete maximum 400KB lehet, a hitelesített SMTP szerverek kezelése megoldott. A naptár havi és heti bontású grafikus felületet, illetve napi listázást képes produkálni. Találkozó, évforduló és születésnap lehet az események típusa, az ütközésekre nem figyel a szoftver, viszont az egyes napokat ki lehet nevezni munkaszüneti nappá, ilyenkor pirossal fogjuk látni a naptárban.
Az ébresztőóra több ismétlődő időpontot is kezel, nincs vele gond, de a telefon kikapcsolt állapotában nem riaszt, ami viszont elég nagy probléma. A számológépben megtalálhatjuk a trigonometriai műveleteket is, ezért mindenképpen jár egy jópont. Van "titkos emlékeztető", ahová a telefon biztonsági kódjának megadása után tudunk adatokat felvinni, illetve ezeket később megtekinteni. A sima naptár 100 bejegyzést tárolhat, titkos emlékeztetőből 5 darab lehet. A tennivalók listája szintén 100 férőhelyes. A világóra sajnos nem grafikus, csak az általunk válaszott városok óráját mutatja a készülék egymás alatt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!