Hirdetés
Bevezető
Az Apple iPad sikere után mindenki akart egy szeletet a tortából. Komoly és komolytalan cégek komoly és komolytalan táblagépeket kezdtek el gyártani, aztán hamar kiderült, hogy a 2.x-es Android erre még nem áll készen, mindenki a 3.0-tól várta a megváltást. De a korai tabletek nemigen voltak versenyképesek, egyikben-másikban még rezisztív kijelző volt (uhh), döcögős, bugos, nem kiforrott termékek között öröm volt néha olyanokkal találkozni, mint a Galaxy Tab első szériája, amely a maga idejében jónak számított.
Az LG az Optimus Padet küldte harcba, 3D fényképezőgéppel, hogy legyen benne valami extra és ha nem is buktak csúfosan nagyot, sosem kezelték házon belül sem sikertörténetként a dolgot. Olyannyira nem, hogy rögtön fel is hagytak a további elképzelésekkel, egyébként is igen komolyan nekiláttak átértékelni a telefonos helyzetet, úgyhogy a tabletekkel már nem akartak foglalkozni. És ez a kis kihagyás, ez a két év szünet olyan szempontból mindenképpen jót tett az LG-nek, hogy bár ma már nem kicsit telítettebb a piac, mégis annyit fejlődött a hardver és a szoftver, hogy ha kicsit is odafigyelnek, akkor nem lehet annyira mellédurrantani.
A G Pad 8.3-nál viszont nem kicsit figyeltek oda, hanem nagyon. Látszik, hogy tényleg nekiláttak átgondolni, hogy mire használunk egy tabletet, hogyan tartjuk, hová visszük, mik a lényeges pontjai. Ráadásul át tudtak emelni egy csomó praktikus elemet a G2-ből, ami szintén sokat dob a kezelhetőségen és a lényeg, hogy az árral sem szálltak el, hiszen 100 ezer forint alatt tudott maradni a SIM nélküli változatért kifizetendő összeg. Egyébként egyelőre nincs is olyan verzió piacon, ami szolgáltatói lapkát tudna fogadni, ezért aztán nem számíthatunk arra sem, hogy operátori kínálatban felbukkan az eszköz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!