LG G Flex 2 - (sz)ívlapát

Adatátvitel, akkumulátor

Adatkommunikációs fronton a G Flex 2 szinte mindent tud. Mobilhálózatokon a Cat.6-os LTE-nek köszönhetően elméletileg 300 Mbps letöltési sebesség is elérhető, nem mintha itthon lenne ilyen hálózatunk. A 802.11 a/b/g/n/ac szabványú WiFi modul meglepően érzékeny, az átlagnál távolabbról is látta a szerkesztőségi routerek jelét. A Bluetooth verziószáma 4.1-es, ismeri az LE, az A2DP és az apt-x szabványokat, a burkolat alatt van NFC, a pozícionálásról pedig GPS és GLONASS vevő gondoskodik — ezzel sem volt a világon semmi probléma.

LG G Flex 2 LG G Flex 2

Érdekes módon az LG nem ült még fel a nanoSIM-vonatra, a hátlapot lepattintva microSIM-et tudunk belerakni. A beszélgetési hangminőség kifogástalan, mindenkit tökéletesen értettem, csutkára tolt hangerő mellett sem lép fel torzítás és engem is remekül hallottak a másik oldalon. A vibramotor ereje közepesnek mondható, általában megérzi az ember gatyazsebben, ha hívása van.

LG G Flex 2
[+]

Két böngészőt kapunk, a Google Chrome mellett egy AOSP alapokon nyugvó variáns is a repertoár része. Ez tud ablakban is futni, menthetjük az oldalakat offline olvasáshoz (én mindig ezt csinálom egy repülőút előtt), illetve csinálhatunk képernyőmentést a komplett site-ról. A görgetéssel, a kétujjas nagyítással természetesen semmi gond nincs, tökéletesen zökkenőmentesen zajlanak ezek a folyamatok.

LG G Flex 2 LG G Flex 2

A készülékben 3000 mAh kapacitású telep van, ami kisebb, mint az előző G Flexnél, hiszen maga a telefon is kisebb. Aktív használat mellett is kihúzza egy napig, ennél egzaktabb érték, hogy a Mindig TV HD felbontású adását WiFi segítségével 50%-os fényerő mellett 7 óránál kicsit tovább tudja egyhuzamban biztosítani (bár aki 7 órán át nézi a közszolgálati adót, annak utána már úgyis mindegy…). 15%-os töltöttségi szint alatt a navigációs sáv alul-felül narancsszínűre vált, hogy ezzel is felhívja a figyelmet a töltés szükségességére, illetve bekapcsol az energiatakarékos üzemmód. Ebben az állapotban csökkenti a processzormagok teljesítményét a gép, hogy spóroljon az árammal, ennél bővebb konfigurációs lehetőség gyárilag nincs.

LG G Flex 2
[+]

Értékelés: LG G Flex 2
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A G Flex 2 egyszerre szép és jó. Egyedi formájával kitűnik a tömegből, felhívja magára a figyelmet, miközben csúcskategóriás hardvert és remek szoftveres felületet kapott. Ám nem hibátlan, hiszen bár a legújabb Qualcomm chipset van benne, mégis hajlamos meg-megakadni. Ennek több oka is lehet, ha szoftveresen kapkodták el kicsit a dolgot, arra még simán jöhet frissítés (a G3 is sokat javult a kezdeti döcögésekhez képest), ha viszont a túlzott melegedés miatt kell levenni sokszor a teljesítményt, az nehezebben orvosolható. Nekünk most az a benyomásunk, hogy a Samsung különutas taktikája beérett, az új Exynos chipset odaver a legfrissebb Qualcomm procinak, de hiba lenne egyetlen ilyen készülék produkciójából kiindulni, ráadásul lehet, hogy 3 GB RAM mellett tök más a szituáció, mert ha valahol megdöccen a G Flex 2, az általában az alkalmazásokból való kilépés után érezhető.

Ha azonban a döccenésektől el tudunk vonatkoztatni, akkor mindaz, amit az LG maga tett bele a G Flex 2-be bizony megérdemli a kalapemelést. A hajlított kijelző önmagában is frankó, az ívelt kialakítás tényleg egyedi, az öngyógyító hátlap mintha sci-fi lenne. A lézeres autofókusz sokat dob a sebtében készült fotók sikerességi rátáján, a hátlapi gombok továbbra is könnyen megszokhatók, a sokféle szoftveres apróság is mosolyt csalhat a vásárló arcára. Szó szerint kézzelfogható, hogy a G Flex 2 mennyit fejlődött az alig másfél évvel ezelőtt bemutatott elődhöz képest szinte minden tekintetben, bekerült a memóriabővítés, nőtt a felbontás, javult a kamera, izmosabb lett a hardver és ennek ellenére az üzemidőre sem lehet komoly panasz. 174 ezer forintos áron nyit itthon feltöltőkártyás csomagban a termék, amivel a csúcskategóriába lövi az LG az újdonságot. Ez nem kevés pénz, ám jócskán kedvezőbb, mint amit a Samsung vár el a másképp hajlított Galaxy S6 edge-ért cserébe. Körülbelül ennyit kérnek el a szolgáltatók a Sony Xperia Z3-ért is, a Note 4 pedig még mindig drágább.

Mindezeket figyelembe véve kellene a cikk végén plecsnit osztanunk. Az a helyzet, hogy ha nem lenne ívelt, akkor is azt mondanánk erre az árra, hogy nagyjából rendben van, noha azért a G3 olcsóbb, harmatosabb hardverrel, de durvább felbontású kijelzővel. Ám a G Flex 2-nél mintha nem lenne felára az ívelt kijelzőnek, ami nagyon jó irány, ha azt szeretnék, hogy ez a megoldás elterjedjen. Igazából minden szempontból megüti az ajánlott kategóriát a telefon, de a döcögős felület csúnyán belerondít az összképbe, amíg nem érkezik rá egy tényleg eredményes javítócsomag, addig nálunk — minden csodálatos és egyedi tulajdonsága ellenére — a G Flex 2 csupán tetszett plecsnit érhet el.

LG G Flex 2

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Április 28-án debütál az LG G4

    A koreai gyártó kiküldte a meghívókat a hónap végén tartandó sajtóeseményére, melyen az idei zászlóshajójuk kerül majd leleplezésre.

  • Ilyen lesz az LG G4 szoftveres felülete

    A dél-koreai gyártó hivatalosan is megmutatta, hogy miként fog kinézni a UX 4.0, mely a legújabb csúcskészülékkel együtt debütál majd.

  • Mobilarena TV: szemkontaktus

    Mai adásunkban az LG Aka kerül terítékre, mely egy középkategóriás mobil Snapdragon 400 SoC-vel és 5 hüvelykes HD kijelzővel. És vannak szemei is.

  • LG Aka - a szem a lélek drága tükre

    A dél-koreai gyártó mobilja nem a HD kijelző vagy a Snapdragon 400 chipset, hanem az állandóan minket néző virtuális szempár és a magas ár miatt lesz emlékezetes.

Előzmények

  • Mobilarena TV: banánhinta hercegnő

    Az LG hajlított kijelzős csúcsmodellje, a G Flex 2 szinte minden ponton fejlődött az elődhöz képest, ráadásul megkapta a Qualcomm legújabb chipsetjét is.

Hirdetés