LG G6 - hozza a kötelezőt

A tavalyi, moduláris csúcsmodell után most a biztonsági játékot választották a dél-koreaiak: remekül működik a G6, kimondottan elegáns, vannak benne jó extrák, de az állunkat sajnos nem kell a padlón keresnünk.

Hirdetés

Hardver, LG UX 6.0, szoftverek

Nem csak az extrák hiányában, a hardveres adatokban is megnyilvánul a biztonsági játék, amivel az LG piacra dobta a mobilt. A tavalyi Qualcomm Snapdragon 821 rendszerchipet még véletlenül sem nevezhetjük gyengének vagy elavultnak, viszont tény, hogy vannak gyorsabb és frissebb megoldások a piacon, és ha most nem is, néhány év és Android-frissítés múlva előjöhetnek azok a hátrányok, amik jelenleg egyáltalán nem vehetők észre. Négymagos rendszerchipről beszélünk, a Kryo processzormagok a gyárilag megadott maximumot, azaz 2 x 2,35, plusz 2 x 1,6 GHz-et hoznak, az Adreno 530 grafikus gyorsító pedig 624 MHz-n látja el a legkomolyabb feladatokat is, megfelelő sebességgel.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark LG G6 Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8+ Huawei P10 Plus Apple iPhone 7 Plus
Rendszerchip Snapdragon 821 Exynos 8895 Exynos 8895 HiSilicon Kirin 960 A10 Fusion
AnTuTu Bench. 6.x 157964 pont 174212 pont 175028 pont 146051 pont 189747 pont
Vellamo Browser 5982 pont 7406 pont 7426 pont n/a n/a
Vellamo Metal 3546 pont 3348 pont 3366 pont 2772 pont n/a
Geekbench 4 (single/multi) 1883 / 4469 pont 2019 / 6709 pont 2012 / 6594 pont 1874 / 6193 pont 3481 / 5565 pont
GFXBench Man. onscreen 24 fps 42 fps 42 fps 17 fps 56 fps
GFXBench Man. offscreen 33 fps 64 fps 64 fps 28 fps 63 fps
GFXBench T-Rex onscreen 47 fps 60 fps 60 fps 38 fps 58 fps
GFXBench T-Rex offscreen 76 fps 121 fps 120 fps 56 fps 124 fps

Ha valahol elmaradást érezhetünk a csúcsgépektől, az a tárolóból adódik: a felszereltségtől függően 32 vagy 64 GB-os lapkához ext4-es fájlrendszer tartozik, és ha lecsupaszítjuk az animációktól a felületet, észrevehetünk némi késedelmet, legyen szó a beállítások betöltéséről, a galéria kisképeinek kirajzolásáról, vagy a zenék listázásáról. A 4 GB RAM ellenben semmilyen körülmények közt nem tűnt kevésnek, remekül működik az alkalmazások közti váltás, osztott kijelzős módban sem fogunk váratlan újratöltésekkel találkozni, emiatt biztosan nem lesz komoly problémánk. Melegedés sem jellemző, a benchmark-eredmények sem változnak jelentősen második-harmadik, egymás utáni próbálkozásra, és a hátlap is csak enyhén lesz langyos, miután komolyabb terhelésnek vetjük alá a rendszert.

Verziószámot ugrott a UX, de nagy különbségek nincsenek Verziószámot ugrott a UX, de nagy különbségek nincsenek
Verziószámot ugrott a UX, de nagy különbségek nincsenek [+]

Verziószámot ugrott az LG UX, most már 6.0 figyel a márciusi biztonsági szinttel működő Android Nougat (7.0) rendszeren, túl sok különbség azonban nincs a G5-ön futó tavalyi verzióhoz képest: fejlődött a mindig aktív kijelző beállítási listája, állíthatunk be napi időkorlátot, vagy a megszokottnál jóval világosabb always-on megjelenítést, változtathatjuk a témát, és számos menüpont lett színesebb, barátságosabb, a lényeg azonban változatlan. Továbbra is variálhatjuk a betűtípust, a méretet, állíthatunk be kékfény-redukáló szemvédelmet, illetve természetesen elérjük az értesítési és hálózati beállításokat, kategóriákra osztva, jóval egyszerűbben, mint egy nyers Androidon.

Nem minden alkalmazás támogatja a 18:9-es megjelenítést Nem minden alkalmazás támogatja a 18:9-es megjelenítést
Nem minden alkalmazás támogatja a 18:9-es megjelenítést [+]

Alapértelmezetten minden gyorsindító, ikon és widget a kezdőképernyők valamelyikén kap helyet 4 x 4-es, 4 x 5-ös vagy 5 x 5-ös kiosztásban, de ha valaki ragaszkodik a balra-jobbra lapozható, szokványos alkalmazásmenühöz, az a launcher lecserélése nélkül, a beállításokon belül alakíthatja ilyenné a kezdőképernyőt. Megmaradt a Smart Bulletin nevű, egész oldalas widget, ahova az LG Health, a naptár, a zene, a beállítások és az előre telepített Evernote információit csoportosíthatjuk. Visszakerült, és a korábbiaknál is hasznosabb az osztott képernyős mód, ezzel a magassággal már könnyedén gépelhetünk, miközben még két ablakot átlátunk a virtuális klaviatúra fölött, a kis ablakokkal dolgozó QSlide pedig tényleg el tud tűnni a hatalmas megjelenítőn, és mivel akadásokkal itt sem találkozunk, igazi élmény egy nagyon összetett feladat elvégzése is.

Továbbra is remekül kezelhető klaviatúra jár az LG-khez Továbbra is remekül kezelhető klaviatúra jár az LG-khez
Továbbra is remekül kezelhető klaviatúra jár az LG-khez [+]

Nem maradt el a Google-lel szinkronizáló QuickMemo+, amivel kategóriákba szedett, akár képekkel feldobott jegyzeteket készíthetünk, illetve rendelkezésünkre áll az LG SmartWorld, ahonnan főleg témákat tölthetünk le a gyáriak mellé. Törölt alkalmazásainkat 24 óráig visszatelepíthetjük az alkalmazáskukából, a fájlkezelőnél azonban nincs hasonló lomtáras rendszer, így aránylag könnyen tudunk felszabadítani helyet az első bekapcsolás után körülbelül 21 GB-os tárolóból (természetesen a 32 GB-os modell esetén).

Variálható az alsó sáv és a mindig aktív kijelző is Variálható az alsó sáv és a mindig aktív kijelző is
Variálható az alsó sáv és a mindig aktív kijelző is [+]

A rövid ideig tartó moduláris korszakból maradt ránk az LG Friends Manager, ami értelemszerűen a Bluetooth LE-n, vagy USB-n keresztül kommunikáló „ismerősöket" tudja kezelni, így akinek maradt az előző generáció VR-termékeiből egy-egy darab, az nyugodtan használhatja a G6-tal is, ezt a vonalat azonban jó eséllyel nem fogja új hardverekkel frissíteni a cég. Az LG Mobile Switch segíthet a gyors átköltözésben, de itt is azok élveznek előnyt, akik korábban a gyártó androidos mobiljai közül válogattak. A letöltéskezelő egyszerű, és a naptár sem okoz majd kellemetlenségeket. Az LG-féle billentyűzet remekül használható, jól működik a szótára, a legfelső sorban pihenő számsor pedig szintén segít a gyors használatban.

A 100 GB ajándék tárhely a G6-hoz is jár A 100 GB ajándék tárhely a G6-hoz is jár
A 100 GB ajándék tárhely a G6-hoz is jár [+]

A Google-szoftvercsomag a felszereltség része, a Drive-ban ráadásul 2 éves, 100 GB-os ajándék csomaggal egészül ki a felhozatal. Végül, de nem utolsó sorban maradt a QuickMemo+, ami az Evernote mellett képes online szinkronizálással, akár képekkel kiegészített feljegyzéseket menteni, kategóriákra szedve.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés