Szervező és játék
A naptár megdöbbentően komplex. Havi, heti és napi nézet mellett van sima lista is, beállíthatjuk előre a szabadnapjainkat, illetve hogy mely napon kezdődjön a hét, és mely órában kezdődjön a nap. Nem is Koreából jönne a készülék, ha az alapértelmezett beállítás nem hajnali 6 óra lenne, fogadjunk, hogy ezek már akkor meetingelnek serényen, aztán kitolnak a gyárkapun egy ilyen összetett szoftvert.
Az ébresztőóra több időpontot is megjegyez, van ismétlődés és szundi is. A tervezők gyors ébresztés néven ide rejtették a visszaszámlálót is, ami egy külön fülön kapott helyet. Akad világóra (új várost egy pofás földgömb forgatásával vehetünk fel) és diktafon is, amely viszont folyamatban levő beszélgetés közben nem elérhető. Bár külön menüpont nem hirdeti, de a BL40 képes Office doksik és PDF fájlok megjelenítésére is, igaz, szerkesztési lehetőség nincs.
A készülékben van GPS is (AGPS) funkcióval, amely két dologra használható: egyrészt geotagging funkcióra a fotózásnál, másrészt van a telefonban Google Maps. Ennél normálisabb navigációs alkalmazás lehetne a Wisepilot, amely a tesztkészüléken rajta van ugyan, de nem tudom, hogy a hazai LG által forgalomba dobott modellek tartozéka lesz-e. Mindenesetre ékes német nyelven próbált velem haverkodni, de szerencsére a beállításokban találtam angol verziót is, amelyhez viszont netkapcsolat kell, hogy lerántsa a megfelelő fájlt. Megtettem, el is indult csodásan az alkalmazás és... emberek! Abszolút használható, jól tervező, jól látható, NavteQ térképeken nyugvó szoftvert kapunk, amelynek egyetlen hátránya, hogy a használatához netkapcsolat kell, s nem kevés adatforgalmat zabál fel. Csak amíg ránagyítottam a lakhelyemre, máris felzabált fél megát, úgyhogy csak óvatosan. A telefon mellesleg nem csak a műholdak jeleiből próbálja megállapítani hollétünket, hanem ha talál WLAN hálózatot, akkor arra ráállva is igyekszik kinyerni még pontosabb pozíciót, amely főleg beltéri használat esetén lehet praktikus.
A játékok listája impozáns ugyan, de sajnos minden alkalmazás demo, ráadásul olyan módon, hogy egy-egy játékot háromszor lehet kipróbálni, aztán viszlát, vagy megveszed, vagy nézed az addigra már funkció nélküli ikont. Ez csalódás azok után, hogy a szintén Java alapon működő Wisepilot full verziója rajta van a kütyün. Aztán kiderül, hogy a szórakozás menüpontban ücsörög egy sereg ingyenes, de egyszerű alkalmazás, ahol még multiplayer játék is akad.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!